Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Lech Wałęsa bankrutuje przez koronawirusa. "Mam 6 tysięcy emerytury. Nie dam rady się utrzymać, moja żona wydaje 7 tys. miesięcznie"

1066
Podziel się

Współczujecie?

Lech Wałęsa bankrutuje przez koronawirusa. "Mam 6 tysięcy emerytury. Nie dam rady się utrzymać, moja żona wydaje 7 tys. miesięcznie"
Lech Wałęsa (East News)
bCIcpnCJ

Panika spowodowana pandemią koronawirusa trwa. Trudno się dziwić, w mediach regularnie pojawiają się doniesienia o kolejnych przypadkach zakażenia. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w Polsce obecność wirusa odnotowano u 355 osób.

W obliczu aktualnych wydarzeń na całym świecie odwoływane są wszelkiego rodzaju wydarzenia, mogące przyciągnąć duże skupiska ludzi, w tym m.in. spektakle teatralne, koncerty czy nagrania programów telewizyjnych. Wiadomo już, że zgodnie z planem nie odbędą się również Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, a także tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji.

bCIcpnCL

Okazuje się, że dotkliwie skutki epidemii odczuł również Lech Wałęsa. Ze względu na zamknięcie granic i zawieszony loty zmuszony był zrezygnować z niezwykle dochodowych zagranicznych wykładów. W rozmowie z Super Expressem były prezydent zdradził, że za tego typu spotkania był w stanie zainkasować od 10 do nawet 100 tysięcy (!) euro.

Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA i w inne miejsca i to mi wszystko padło niestety. I bankrutuję teraz - wyznał dziennikowi.

bCIcpnCR

Chociaż były działacz Solidarności może pochwalić się całkiem pokaźną emeryturą, jak sam przyznaje, nie wystarcza ona na zaspokojenie potrzeb jego bliskich.

Mam 6 tysięcy złotych prezydenckiej emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać, bo moja żona Danuta wydaje 7 tysięcy miesięcznie. Muszę zarobić przecież na utrzymanie siebie i żony. A za friko robił nie będę przecież, ja już za friko robiłem przed 1989 rokiem - twierdzi Wałęsa.

77-latek wyznał, że wspiera również finansowo liczne potomstwo i wnuczęta.

Mam dużą rodzinę, dużo wnuków, dzieci. Rozdaję im pieniądze, a jaki mam wybór? Gnębią moją rodzinę przecież - dodał.

bCIcpnCS

Lech Wałęsa wyznał również Super Expressowi, że w przeciwieństwie do większości Polaków wcale nie drży przed koronawirusem.

Nie zwracam uwagi na koronawirusa, nie boję się go, pracuję i koniec. Nie wzmacniam żadnej odporności, bo po co? W tym wieku? Mam 77 lat... Trzeba na coś umrzeć, ale wolałbym umrzeć na placu boju, a nie na koronawirusa - przyznał były prezydent.

Współczujecie?

bCIcpnCT
bCIcpnDm
KOMENTARZE
(1066)
Danusia
4 miesiące temu
Co ja sobie kupię za tą Twoją nędzna emeryturę, waciki?
Eheh
4 miesiące temu
Mniej żreć
Marr
4 miesiące temu
Oh biedaczek
bCIcpnDn
ddd
4 miesiące temu
ojojoj, doprawdy biedny
PANSTRASZY
4 miesiące temu
LECHU, JEST 212 DUŻYCH BANIEK DO PODZIAŁU...
Najnowsze komentarze (1066)
TVN 24
2 miesiące temu
Lechu ja cię rozumiem jako jedyny w tym gronie przecież rata za mercedesa kosztuje , wyjazdy zagraniczne, jedzenie ośmiorniczkę w restauracjach itp. Ci wszyscy co tu piszą biedaki to nie wiedza z czym ty się każdego dnia mierzysz. Przechodzisz katorgi a ten naród ci nie współczuje
Jajo
2 miesiące temu
Za komuny to w totolotka wygrywał cały czas takie miał szczescie. Zaraz to razem z Danka to maja 12 tys to co on mi tu gada ze nie przeżyje. Chyba ze przyzwyczaił się do życia jak w Arlamowie skrzynka wódki na śniadanie druga na kolacje. Te czasy już nie wrócą Lolek komuna się skończyła. Bądź dalej twarzą Koalicji Obywatelskiej to nie wyjdą poza próg wyborczy uuuueeeehhhheeee
Jaga
3 miesiące temu
cenię za szczerość, mało kto podaje takie szczegóły dotyczące zarobków, ale biadolenie nad tym ,że nie da się utrzymać za 6tys. to już jest wstyd.Skoro pomagał do tej pory dzieciom i wnukom niech oni teraz pomagają rodzicom.Dobrobyt dzieciakom poprzewracał w głowie.
bogata
3 miesiące temu
zmień żone.
Migotka
3 miesiące temu
No i w czym problem, że taki płacz. On ma 6 tys emerytury prezydenckiej, ona jak sądzę ustawowy tysiak za wychowanie dzieci... razem 7 tys, to od pierwszego do pierwszego wystarczy.
ewa
3 miesiące temu
Wstydził by się ,że nie może wyżyć z żoną za 6000 tysięcy miesięcznie bo żona wydaje 7. stracił zarobek a przecież dzieci są dawno już dorosłe i niech zarabiaja na siebie i swoje dzieci. Szok nie piszcie o tym facecie nie piszcie!!!
Gość
3 miesiące temu
77 lat, co wymagać od takiego wapniaka. Plecie co mu ślina na język przyniesie. Wszystko się we łbie zlasowało.
Gość
3 miesiące temu
Bolek, nie pìerdoI. Elektryk jesteś, pociągniesz druta parę razy i tysiąc wpadnie :D
bCIcpnDf
Malgosia
3 miesiące temu
Walesa tobie sie juz we lbie cos poprzestawialo tobie to powinno wystarczyc 800 zl, oblesny stary typie
Paula
3 miesiące temu
Za free nie sprzedawał kolegów
Kat
3 miesiące temu
Żałosne , słów mi brakuje😾
tusk
3 miesiące temu
wpierdalaj z rodziną szczury i koty frajerze trzeba bylo oszczędzać
Jwb
3 miesiące temu
Jak śmie tak mówić Ja man 1200zł I żyje
Ela
3 miesiące temu
Za friko? A za donosy ile brales cieciu
...
Następna strona
bCIcpnDH