Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Lech Wałęsa bankrutuje przez koronawirusa. "Mam 6 tysięcy emerytury. Nie dam rady się utrzymać, moja żona wydaje 7 tys. miesięcznie"

1068
Podziel się:

Współczujecie?

Lech Wałęsa bankrutuje przez koronawirusa. "Mam 6 tysięcy emerytury. Nie dam rady się utrzymać, moja żona wydaje 7 tys. miesięcznie"
Lech Wałęsa (East News)
bEDotEHp

Panika spowodowana pandemią koronawirusa trwa. Trudno się dziwić, w mediach regularnie pojawiają się doniesienia o kolejnych przypadkach zakażenia. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w Polsce obecność wirusa odnotowano u 355 osób.

W obliczu aktualnych wydarzeń na całym świecie odwoływane są wszelkiego rodzaju wydarzenia, mogące przyciągnąć duże skupiska ludzi, w tym m.in. spektakle teatralne, koncerty czy nagrania programów telewizyjnych. Wiadomo już, że zgodnie z planem nie odbędą się również Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, a także tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji.

bEDotEHr

Okazuje się, że dotkliwie skutki epidemii odczuł również Lech Wałęsa. Ze względu na zamknięcie granic i zawieszony loty zmuszony był zrezygnować z niezwykle dochodowych zagranicznych wykładów. W rozmowie z Super Expressem były prezydent zdradził, że za tego typu spotkania był w stanie zainkasować od 10 do nawet 100 tysięcy (!) euro.

Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA i w inne miejsca i to mi wszystko padło niestety. I bankrutuję teraz - wyznał dziennikowi.

bEDotEHx

Chociaż były działacz Solidarności może pochwalić się całkiem pokaźną emeryturą, jak sam przyznaje, nie wystarcza ona na zaspokojenie potrzeb jego bliskich.

Mam 6 tysięcy złotych prezydenckiej emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać, bo moja żona Danuta wydaje 7 tysięcy miesięcznie. Muszę zarobić przecież na utrzymanie siebie i żony. A za friko robił nie będę przecież, ja już za friko robiłem przed 1989 rokiem - twierdzi Wałęsa.

77-latek wyznał, że wspiera również finansowo liczne potomstwo i wnuczęta.

Mam dużą rodzinę, dużo wnuków, dzieci. Rozdaję im pieniądze, a jaki mam wybór? Gnębią moją rodzinę przecież - dodał.

bEDotEHy

Lech Wałęsa wyznał również Super Expressowi, że w przeciwieństwie do większości Polaków wcale nie drży przed koronawirusem.

Nie zwracam uwagi na koronawirusa, nie boję się go, pracuję i koniec. Nie wzmacniam żadnej odporności, bo po co? W tym wieku? Mam 77 lat... Trzeba na coś umrzeć, ale wolałbym umrzeć na placu boju, a nie na koronawirusa - przyznał były prezydent.

Współczujecie?

bEDotEHz
bEDotEHS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(1068)
Danusia
2 lata temu
Co ja sobie kupię za tą Twoją nędzna emeryturę, waciki?
Eheh
2 lata temu
Mniej żreć
Marr
2 lata temu
Oh biedaczek
bEDotEHT
ddd
2 lata temu
ojojoj, doprawdy biedny
PANSTRASZY
2 lata temu
LECHU, JEST 212 DUŻYCH BANIEK DO PODZIAŁU...
Najnowsze komentarze (1068)
Xxl5
6 miesięcy temu
Tył pan prezydent zarabiał to napewno są i oszczędności na te gorsze czasy, cóż mają powiedzieć polscy emeryci z emeryturą 1.500 są lbo jeszcze niższą?😭😆
Hala
6 miesięcy temu
Wstyd Panie Lechu
Lola
6 miesięcy temu
Powinni mu jeszcze zabrac tej emerytury żeby zobaczył jak musi żyć przeciętny emeryt 😤😤😤😤 1000zl max i niech sobie radzi
lololo
6 miesięcy temu
Niech sie rozwiedzie
😄😄😄
10 miesięcy temu
Po 60 latach zauważył że jest BANKRUTEM 😂dobre
picnawode
rok temu
Nie wiem, na co hrabina Danuta może wydawać 7 tysięcy. Do luksusów przywykła czy co? Dwa stare pryki i nie mogą żyć w zgodzie. Trzeba wstydu nie mieć, żeby się żalić. Mógł oszczędzać, miał kasę z Nobla. Pisarka Danuta książki wydaje. W Arłamowie się utuczył kiedy inni cierpieli i biedowali. Nie żal mi go nic a nic. Gdyby był szczupły, to chociaż zdrowie by miał. Swoją drogą to dobrze dzieci wychował, że musi do końca życia utrzymywać.
olek
rok temu
6 tysięcy ostatnio spłacałem przez dwa lata i nie było łatwo
PAULA
rok temu
TO WEZCIE KREDYT:)
bEDotEHL
TVN 24
rok temu
Lechu ja cię rozumiem jako jedyny w tym gronie przecież rata za mercedesa kosztuje , wyjazdy zagraniczne, jedzenie ośmiorniczkę w restauracjach itp. Ci wszyscy co tu piszą biedaki to nie wiedza z czym ty się każdego dnia mierzysz. Przechodzisz katorgi a ten naród ci nie współczuje
Jaga
rok temu
cenię za szczerość, mało kto podaje takie szczegóły dotyczące zarobków, ale biadolenie nad tym ,że nie da się utrzymać za 6tys. to już jest wstyd.Skoro pomagał do tej pory dzieciom i wnukom niech oni teraz pomagają rodzicom.Dobrobyt dzieciakom poprzewracał w głowie.
ewa
rok temu
Wstydził by się ,że nie może wyżyć z żoną za 6000 tysięcy miesięcznie bo żona wydaje 7. stracił zarobek a przecież dzieci są dawno już dorosłe i niech zarabiaja na siebie i swoje dzieci. Szok nie piszcie o tym facecie nie piszcie!!!
Malgosia
rok temu
Walesa tobie sie juz we lbie cos poprzestawialo tobie to powinno wystarczyc 800 zl, oblesny stary typie
Paula
rok temu
Za free nie sprzedawał kolegów
Kat
rok temu
Żałosne , słów mi brakuje😾
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDotEIE
bEDotEIF
bEDotEIG
bEDotEIH
bEDotEII
bEDotEIn