Unicorn
|

Lech Wałęsa bankrutuje przez koronawirusa. "Mam 6 tysięcy emerytury. Nie dam rady się utrzymać, moja żona wydaje 7 tys. miesięcznie"

1054
Podziel się

Współczujecie?

Lech Wałęsa bankrutuje przez koronawirusa. "Mam 6 tysięcy emerytury. Nie dam rady się utrzymać, moja żona wydaje 7 tys. miesięcznie"
Lech Wałęsa (East News)

Panika spowodowana pandemią koronawirusa trwa. Trudno się dziwić, w mediach regularnie pojawiają się doniesienia o kolejnych przypadkach zakażenia. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w Polsce obecność wirusa odnotowano u 355 osób.

W obliczu aktualnych wydarzeń na całym świecie odwoływane są wszelkiego rodzaju wydarzenia, mogące przyciągnąć duże skupiska ludzi, w tym m.in. spektakle teatralne, koncerty czy nagrania programów telewizyjnych. Wiadomo już, że zgodnie z planem nie odbędą się również Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, a także tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji.

Okazuje się, że dotkliwie skutki epidemii odczuł również Lech Wałęsa. Ze względu na zamknięcie granic i zawieszony loty zmuszony był zrezygnować z niezwykle dochodowych zagranicznych wykładów. W rozmowie z Super Expressem były prezydent zdradził, że za tego typu spotkania był w stanie zainkasować od 10 do nawet 100 tysięcy (!) euro.

Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA i w inne miejsca i to mi wszystko padło niestety. I bankrutuję teraz - wyznał dziennikowi.

Chociaż były działacz Solidarności może pochwalić się całkiem pokaźną emeryturą, jak sam przyznaje, nie wystarcza ona na zaspokojenie potrzeb jego bliskich.

Mam 6 tysięcy złotych prezydenckiej emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać, bo moja żona Danuta wydaje 7 tysięcy miesięcznie. Muszę zarobić przecież na utrzymanie siebie i żony. A za friko robił nie będę przecież, ja już za friko robiłem przed 1989 rokiem - twierdzi Wałęsa.

77-latek wyznał, że wspiera również finansowo liczne potomstwo i wnuczęta.

Mam dużą rodzinę, dużo wnuków, dzieci. Rozdaję im pieniądze, a jaki mam wybór? Gnębią moją rodzinę przecież - dodał.

Lech Wałęsa wyznał również Super Expressowi, że w przeciwieństwie do większości Polaków wcale nie drży przed koronawirusem.

Nie zwracam uwagi na koronawirusa, nie boję się go, pracuję i koniec. Nie wzmacniam żadnej odporności, bo po co? W tym wieku? Mam 77 lat... Trzeba na coś umrzeć, ale wolałbym umrzeć na placu boju, a nie na koronawirusa - przyznał były prezydent.

Współczujecie?

KOMENTARZE
(1054)
Danusia
2 tyg. temu
Co ja sobie kupię za tą Twoją nędzna emeryturę, waciki?
Eheh
2 tyg. temu
Mniej żreć
Marr
2 tyg. temu
Oh biedaczek
ddd
2 tyg. temu
ojojoj, doprawdy biedny
PANSTRASZY
2 tyg. temu
LECHU, JEST 212 DUŻYCH BANIEK DO PODZIAŁU...
Najnowsze komentarze (1054)
Ela
wczoraj
Za friko? A za donosy ile brales cieciu
Milionów 100
5 dni temu
Oj bolus😘 spoko idź na ciecia. 1000 Zet na rękę plus umowa śmieć dasz rade😆
123
6 dni temu
Widać że to tylko szkoła podstawowa
Anna
6 dni temu
Wystarczy zagrać w totolotka
Walk
6 dni temu
A moja mama ma 1249 zl emerytury i żyje .Opłaca mieszkanie ,telefon, prąd, gaz . Byś się Pan wstydził takich wyznań
Aasdfgjj
6 dni temu
Gdzie pieniądze za książki Danusi i za nagrodę Nobla Bolka A dzieci nie mogą dołożyć? A syn w Brukseli jaka pensje ma
Dorcia
6 dni temu
Jak mozna tak idiotycznie, ze nie wyzyje za 6 tys,? A cala sploecznosc ma wyzyc za 2tys? Kogo to obchodzi, ze pomaga rodzinie? Do pracy.
Konstytucja
7 dni temu
Oddaj moje sto milionów
BieTny ksienC
1 tyg. temu
Do Ryjdzyka się zglos
Mmmm
1 tyg. temu
A Danusia pewno ma matczyną emeryturę, chyba coś koło 1000 zl wynosi, to akurat wystarcza,
Anonim
1 tyg. temu
Może czas wysłać żonę do pracy?? Inni pracują i nie żalą się że im nie starcza do 1. A co mają powiedzieć inni którzy muszą pracować za granicą i nie widzą swoich rodzin?? O tym nikt nie pomyśli.. Ale że poseł żali się że nie starcza do 1 to piszą wszystkie gazety może czas pomyśleć o zwykłych ludziach którym nie starcza do 1 ....
Jola
1 tyg. temu
Z, całym szacunkiem ale panie Walwso chyba pan sobie żarty robi. Tak niech żona, Danuta zredukuje swoje skromne zachcianki z 7tysiecy na max 1000 i będzie ok. A czego płaczą Ci co teraz, nie pracują, jak dostaniecie, zasiłki lub normalne wypłaty czego wy płaczecie to nie jest tak że nic nie dostaniecie i zostajecie bez wypłat bez pieniędzy. Czego płaczą Ci co mają po 4 dzieci czyli mają 2000tys samego 500+ plus zasiłek teraz z okazji nie pracy. Czego płaczą Ci co mają żony w Polsce pobierające wszystko co się da a chłop robi zagranicą?
Kasia
1 tyg. temu
Wstyd
Szperson
1 tyg. temu
Ewidentnie stwierdzam że siada panu coś na psychice ,po prostu wstydził by się Pan za te słowa. Nie wiem kto dał panu tego Nobla ,trzeba było cytuje puścić złodziei w skarpetkach w 1990 to by Pan więcej odłożył A poza tym Od sowieckich towarzyszy za mało Pan dostawał to trzeba się ubiegać o odszkodowanie od Putina. Hańba i wstydzę się że był Pan prezydentem Polski. Normalni ludzie dostają po 1500 emerytury i muszą żyć ,a dzieci to trzeba było nauczyć skromności to może by nacpani i nachalni się nie rozbijali...jeszcze raz Wstyd i Hańba
Kotek
1 tyg. temu
Zmień żonę :). A tak serio mam rodzinę, dzieci, wnuki i potrafię za 1800zl żyć i kupić dzieciom zabawkę. Trochę pokory. Co byś zrobił za tyle pieniędzy co ja mam...
TXW
1 tyg. temu
chciałem coś napisać ale byłoby to tylko pi,pi,pi,pi,pi,pi,pi,pi,pi,pi,pi,pi,pi,pi,pi,pi,pi,pi,
Heny
1 tyg. temu
Bolek ile potrzebujesz ja mam 1300 po Twoich rządach dałbys coś
Biedny walesa
1 tyg. temu
Nic Bolesław nie odłożył przez tyle lat profesury?
Barbara12
1 tyg. temu
Szkoda nawet komentować. WSTYD
Anka
1 tyg. temu
Faktycznie tragedia...jak on może takie rzeczy mówić, wstyd
Hdudvr
1 tyg. temu
Za wykład zgarnia do 100 tys euro i co nic nie odłożył przez te wszystkie lata??
Porażka
1 tyg. temu
Niech wyda 6 to odłożysz jeszcze kawałka. 🤷‍♂️
Wściekla
1 tyg. temu
Żenada
sxg
1 tyg. temu
Burak.... , Czyżby Danusia na siebie wydawała tą kasę ?
...
Następna strona