Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Lubelski aktywista dyskutuje z Andrzejem Dudą: "Jestem gejem w ośmioletnim związku". Prezydent odpowiada: "JA TEŻ"

209
Podziel się:

Chociaż słowa polityka prawdopodobnie wynikały z faktu, iż nie dosłyszał on swojego rozmówcy, nagranie już zdążyło podbić internet.

Lubelski aktywista dyskutuje z Andrzejem Dudą: "Jestem gejem w ośmioletnim związku". Prezydent odpowiada: "JA TEŻ"
Zaskakujący incydent podczas wiecu Andrzeja Dudy (ONS, Twitter.com)

Echa podpisania przez Andrzeja Dudy tzw. Karty Rodziny wciąż nie milkną. W dokumencie prezydent zobowiązał się do ochrony tradycyjnych rodzinnych wartości, jednocześnie otwarcie uderzając w mniejszości seksualne oraz tajemniczą "ideologię LGBT", która jego zdaniem stanowi poważne zagrożenie dla instytucji rodziny.

Deklaracja Andrzeja Dudy stała się rodzajem zapalnika dla prawicowych polityków i jedynie zachęciła ich do wyrażania własnych, równie kontrowersyjnych opinii na temat społeczności LGBT w Polsce. I tak z ust Jacka Żalka dowiedzieliśmy się na przykład, że polskie mniejszości seksualne nie są ludźmi, a jedynie ideologią. Przemysław Czarnek otwarcie przyznał natomiast, że osoby te "nie są równe normalnym"...

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami i można już chyba śmiało stwierdzić, że kampania wkroczyła w decydujące stadium. Nie jest tajemnicą, że w świetle ostatnich wydarzeń uwaga opinii publicznej w szczególności skupiona jest na obecnie urzędującym prezydencie.

Niedawno podczas jednego ze spotkań wyborczych Andrzeja Dudy w Lublinie doszło do całkiem interesującego incydentu. W pewnym momencie w kierunku prezydenta ruszył jeden ze zgromadzonych, który chciał porozmawiać z politykiem o jego poglądach na temat społeczności LGBT. Okazało się, że było to Bartosz Staszewski - lokalny aktywista i organizator lubelskiego marszu równości.

Gdy tylko Staszewski podszedł do prezydenta, zapewnił go, że chce jedynie odbyć z nim kulturalną rozmowę. Dudzie również zależało na spokojnej dyskusji.

Ja też przecież - podkreślił prezydent.

Jestem gejem, jestem w ośmioletnim związku - kontynuował konwersację aktywista.

Ja też - odpowiedział Andrzej Duda.

Chociaż zaskakująca odpowiedź polityka zapewne wynikała z faktu, iż nie do końca usłyszał on słowa swojego rozmówcy, nagranie z wiecu w Lublinie już zdążyło podbić sieć.

Duda chyba się zawiesił - skomentowała żartobliwie jedna z użytkowniczek Twittera, która zamieściła na swoim profilu wideo z udziałem prezydenta.

Całą sytuację postanowił skomentować również rozmówca Andrzeja Dudy. Okazuje się, że prezydent zaprosił nawet aktywistę we własne progi.

Podczas wiecu w Lublinie prezydent podszedł do mnie i rozmawialiśmy. Powiedziałem, że jako gej czuję się zaszczuty przez kampanię nienawiści, jaką prowadzi on i jego partia. Skończyło się na tym, że zaprosił mnie do Pałacu Prezydenckiego. Dane przekazałem jego służbom. Czekam - napisał na swoim Twitterze.

Zobaczcie rozmowę Andrzeja Dudy z działaczem społeczności LGBT, która podbiła sieć.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(209)
Karo
4 lata temu
Co jak co ale zabawne
Gość
4 lata temu
Nie róbcie z igły widły
ha ha HA HA
4 lata temu
Rafał Trzaskowski rozpoczął kolejny dzień kampanii wyborczej. Tym razem przemiła pani zaprosiła kandydata "totalnej opozycji" na prezydenta Warszawy do swojego mieszkania. Na jej nieszczęście, wczoraj w mieszkaniu był przeciąg, przez co uszkodzone zostały drzwi. Zauważył to sam Trzaskowski i przystąpił do "bohaterskiej" akcji ratunkowej. Zwykłą taśmą klejącą uratował drzwi, przyklejając szybę przy dźwięku pochwał, takich jak "Taki powinien być prezydent Warszawy".
Pik
4 lata temu
Ale news! weź kredyt i znajdź prace to było dno
Prawda
4 lata temu
BOSAK, jedynie przytomnie myślący kandydat na prezydenta. Ma facet refleks i nie będzie przynosił wstydu.
Najnowsze komentarze (209)
Ehhhh
4 lata temu
Chlopak mowi: -chce kulturalnie porozmawiac Prezydent odpowiada: -ja też przecież, ja też I ucisza jeszcze tych co są glosno, zeby ten chlopak gej mógł sie wypowiedziec. Manipulacja i tyle
Zenek
4 lata temu
ja tez
raf
4 lata temu
ja slysze :no i okej
Gwiazdeczka
4 lata temu
Kocham Lubomira
Gwiazdeczka
4 lata temu
Kocham Lubomira
Naród
4 lata temu
Cieszymy się. Gratulacje.
aga
4 lata temu
niestety wygląda na to, że Duda chciał spławić tego człowieka, a ten aktywista szukał zrozumienia. Wyszło komicznie, ale to pokazuje, że PAD ma wszystko i wszystkich gdzieś i tylko spełnia zachcianki prezesa.
wolka
4 lata temu
Duda po prostu go nie słuchał i tyle, to pokazuje, ze ma gdzieś wyborców. Nawet swoich
sfera
4 lata temu
Nie lubię Dudy, ale ten news jest zmyślony, słychać że on powiedział " NO i OKEJ "
Angi
4 lata temu
Matko co za artykuł przecież wyraźnie słychać jak za drugim razem odpowiada no i okej szukacie sensacji.
Witam
4 lata temu
Wasze artykuły są żenujące. Nie odwiedzę więcej waszej
Wiktoria
4 lata temu
Głosujcie na Trzaskowskiego i będzie trzask i wielkie buuum a potem płacz i zgrzytanie zębów gwarantuje! Myślicie że będzie lepiej to jesteście w wielkim błędzie
Obiektywnie
4 lata temu
Jestem za tym żeby wszyscy mieli te same prawa ale nie podoba mi się sposób walki o te prawa i wizerunek wijących się w seksualnych transach, pozach i strojach ludzi na paradach czy hapeningach. Przypomina to okazję do zabawy i paradę techno a nie poważne podejście i rozmowę o prawach. Epatowanie swoim seksualizmem w przestrzeni publicznej jest niesmaczne i ryzykowne pod kątem nadepnięcia czyichś wartości a o szacunku do różnych wartości ludzi różnych wyznań zapominamy. Normy i standardy zachowań są potrzebne. Można ich się pozbyć w obliczu swojej prywatności bo to kolejna rzecz o której zapominamy. To co robię i z kim to moja sprawa prywatna, moje życie którego część powinnam zostawić sobie i tej drugiej osobie. Jednocześnie to co obecnie robią pary hetero na ulicy i co nie budzi zastrzeżeń (trzymanie się za rękę, przytulanie...) powinni też swobodnie robić pary homo. Ale z całym szacunkiem epatowanie swoją seksualnością w taki sposób jak jest na paradach budzi mój sprzeciw obojętnie czy tak zachowują się ludzie homo czy hetero. Nie wywalajmy wszystkiego na wierzch w przenośni i dosłownie...Walcząc o swoje prawa uznajmy i nie depczmy praw innych!
wkurzona
4 lata temu
Nie mogę patrzeć na tego Adriana. Fałsz aż się wylewa.
...
Następna strona