Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|
aktualizacja

Luna ujawniła szokujące kulisy Eurowizji: "Delegacja Izraela ZACZEPIAŁA I PROWOKOWAŁA artystów"

212
Podziel się:

Eurowizja 2024 dobiegła końca w sobotę, ale emocje najwyraźniej wciąż pozostają żywe. Luna ujawniła, co działo się za kulisami muzycznej rywalizacji i czy doświadczyła nieprzyjemności ze strony ekipy Izraela. Padły zaskakujące słowa.

Luna ujawniła szokujące kulisy Eurowizji: "Delegacja Izraela ZACZEPIAŁA I PROWOKOWAŁA artystów"
Luna ujawniła kulisy tegorocznej Eurowizji. Wspomniała o zachowaniu ekipy Izraela (Eurovision Song Contest, YouTube.com)

Eurowizja 2024 już za nami, ale nie sposób nie zauważyć, że emocje wciąż pozostają żywe. Tym razem zwycięstwo w muzycznej rywalizacji wywalczyła Szwajcaria i reprezentująca ją osoba Nemo. Bardzo dużo mówiło się natomiast na temat udziału Izraela w konkursie, a także nagłej dyskwalifikacji Joosta z Holandii, co wprowadziło za kulisami dość nerwową atmosferę i generowało wiele plotek.

Ekipa Izraela zaczepiała i prowokowała artystów na Eurowizji? Luna zabrała głos

W tym roku finał Eurowizji odbył się bez udziału polskiej reprezentantki, ale Luna została w Malmö do końca konkursu, aby kibicować zaprzyjaźnionym artystom. Po powrocie do Polski udzieliła już kilku wywiadów, w tym serwisowi Pomponik. W rozmowie pojawiło się kilka wątków, w tym m.in. to, jak zachowywała się ekipa Izraela.

Po finale w sieci zaczęły krążyć informacje, że serbska telewizja przerwała transmisję z Eurowizji, aby zrelacjonować przybycie przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej, Xi Jinpinga. Wtedy relację z konkursu przeniesiono na antenę innego kanału i miało to miejsce właśnie w trakcie występu polskiej wokalistki, co jest złamaniem zasad konkursu. Luna odniosła się do sprawy i przy okazji napomknęła o niesprawiedliwości podczas tegorocznego wydarzenia.

Byliśmy bardzo zaskoczeni. Poczuliśmy jakiś rodzaj niesprawiedliwości, bo dlaczego akurat występ jednego kraju zostaje w połowie przerwany? Jest to po prostu niezrozumiałe i poczuliśmy rodzaj jakiejś takiej niesprawiedliwości, ale niesprawiedliwości na tej Eurowizji było dużo, dużo więcej, więc nie chcę się tutaj stawiać w roli ofiary. Tam się dużo działo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Luna o przygotowaniach do Eurowizji, minusach uczęszczania do szkoły muzycznej i zmianie imienia [CAŁY WYWIAD]

Co miała na myśli? Kilka zdań później rozwinęła myśl przy okazji innego pytania. Luna mówiła m.in. o dyskwalifikacji reprezentanta Holandii, a także plotek, jakoby izraelska ekipa miała atakować innych.

Dokładnie, co się wydarzyło między Joostem [reprezentantem Holandii - przyp.red.] a izraelską delegacją czy mediami - nie wiem. Natomiast mogę tylko powiedzieć, że media i delegacja Izraela bardzo zaczepiała i prowokowała nas, wszystkich artystów. Ja miałam może takie trochę szczęście w nieszczęściu, że nie brałam udziału w półfinale, w którym brał udział Izrael. Mnie to bezpośrednio nie dotknęło, natomiast dotknęło to bliskich mi artystów. Nie mogę się wypowiadać w imieniu kogoś innego, po prostu, ale były to nieprzyjemne sytuacje, które były niekulturalne i niestosowne.

Na pytanie o to, czy Izrael powinien zostać dopuszczony do tegorocznego konkursu, odwołała się do opublikowanego niedawno na jej profilu instagramowego manifestu.

Ja nie jestem osobą decyzyjną, ponieważ byłam tylko jedną z uczestniczek i niewiele mogłam zrobić. Natomiast sytuacja bardzo mnie poruszyła i z racji, że jestem czującą osobą i staram się nie być obojętna, to postanowiłam zabrać taki mini głos w tej sytuacji.

Jednocześnie Luna zapewnia, że w obliczu tego, co działo się podczas tegorocznej Eurowizji, dało się odczuć atmosferę zjednoczenia między artystami. Tę edycję konkursu z kolei wprost nazywa "dziwną" i nie jest to wyłącznie jej opinia. Zapytana o to, co by zrobiła, gdyby była na miejscu Loreen i po ewentualnej wygranej Izraela musiała wręczyć eurowizyjną statuetkę ich reprezentantce, odpowiedziała krótko:

W ogóle bym nie wystąpiła.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(212)
Tu i teraz
2 miesiące temu
nie zapominajcie że to Izraelczycy zabili polskiego wolontariusza i innych tylko dlatego że udzielali pomocy międzynarodowej palestyńskim kobietom i dzieciom ...tak się zachowuje naród wybrany...
Ojjoj
2 miesiące temu
W od kiedy Izrael jest w Europie???
Aaa123
2 miesiące temu
Nie oglądałem całości ale z tego co widziałem to już nie jest konkurs piosenki, tylko kto będzie dziwniej wyglądał. Pora już na koniec tego konkursu
Lol
2 miesiące temu
W każdym konkursie, imprezie, sympozjum itd, w którym udział bierze też Israel, powinien porządku pilnować Grzesiu z gaśnica. Może to by trochę ostudziło ten "naród wybrany".
Jrk
2 miesiące temu
Potem beda w Izraelu pokazywać że wszyscy są antysemitami. Od kilkudziesięciu lat przedstawiają tak tam np Polakow czasie? Ciekawe że nikt z Polski nikt nigdy nie przetłumaczył czego uczą się na histori, bo na pewno nie jest ona prawdziwa względem nas
Najnowsze komentarze (212)
Marian Paździ...
2 miesiące temu
Kończ Pan Panie Ferdku
gość
2 miesiące temu
Zaśpiewała pięknie ,ale uroda przeciętna ,nie ma urody scenicznej. Lepiej słuchać niż oglądać.
Zmora z jezio...
2 miesiące temu
Ze względu na mordowanie ludności palestyńskiej Izrael wogóle nie powinien być dopuszczony do Eurowizji.To skandal.Takie mam zdanie i nic tego nie zmieni.
Yarosuaf
2 miesiące temu
A dlaczego Izrael w ogóle bierze w tym udział? Przecież to nie Europa.
Seli
2 miesiące temu
A ten Joost wypowiadał się już gdzieś a wywiadach o co chodziło? Wiecie coś? Bo coś cisza, nigdzie go nie ma.
gość
2 miesiące temu
ja ją widzę dalej w rozrywce,,, np papier toaletowy Regina itp z takim wyglądem może reklamować
Nara
2 miesiące temu
Adolf miał rację
gość
2 miesiące temu
Luna, szacun! Nie umiesz śpiewać, ale za to masz godność i rozum człowieka.
Mmm
2 miesiące temu
Tylko od początku obecnego konfliktów w gazie Izrael ZABIŁ 15 tysięcy palestyńskich dzieci!
ABC
2 miesiące temu
Z tej wypowiedzi wynika jedno: zaczepiali wszystkich, ale jednak nie wszystkich.
Anka
2 miesiące temu
Fajnie, że Luna podzieliła się swoim doświadczeniem ! ❤️Czyli wychodzi na to, że Komisja zbyt pochopnie zdyskwalifikowała Joosta… bardzo, bardzo to przykre!!!
Ela
2 miesiące temu
Właśnie podano ostateczne wyniki Eurowizji. Luna zajęła 29 miejsce na 37 startujących. I to powinna być ważna wiadomość, a nie plotki zza kulis wielkiej artystki.
Hmm
2 miesiące temu
Zajmij się kobieto czymś innym. Może masz do czegoś talent.
Pytanie
2 miesiące temu
Ciekawe jaka będzie moda po " ono", jak obstawiacie? A wy " ono" lepiej sobie niczego nie ucinajcie, bo jak się modą zmieni to będzie finito.
...
Następna strona