Trwa ładowanie...
Przejdź na
ŁWI
|

Maciej Maleńczuk SKAZANY za uderzenie działacza ANTYABORCYJNEGO. "Moim obowiązkiem prawnym i moralnym było ZAKOŃCZENIE tej pikiety"

222
Podziel się:

Krakowski sąd odwoławczy utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji i skazał Macieja Maleńczuka za to, że uderzył działacza antyaborcyjnego. Muzyk będzie musiał zapłacić grzywnę.

Maciej Maleńczuk SKAZANY za uderzenie działacza ANTYABORCYJNEGO. "Moim obowiązkiem prawnym i moralnym było ZAKOŃCZENIE tej pikiety"
(AKPA)

Maciej Maleńczuk jasno artykułuje swoje poglądy społeczne. Muzyk nie bał się mówić tego, co myśli o przepisach zaostrzających prawo do aborcji. O tym, jak bardzo wyraziste są poglądy muzyka na ten temat, przekonał się pięć lat temu jeden z działaczy antyaborcyjnych.

Do zdarzenia doszło 17 grudnia 2016 roku na krakowskim Rynku Głównym. Tam odbywała się demonstracja fundacji Pro-Prawo do Życia, która domagała się wprowadzenia ustawy zakazującej aborcji. Podczas niej miało dojść do incydentu z udziałem Maleńczuka.

Jeden z uczestników demonstracji - student Łukasz K. - oskarżył muzyka o to, że ten podczas manifestacji, wyrwał trzymany w ręce plakat antyaborcyjny, a następnie uderzył go w twarz. Poszkodowanego wspierali prawnicy Ordo Iuris.

Zobacz także: Maleńczuk o Kaczyńskim: "Przypomina Plastusia. Na jego twarzy maluje się rodzaj pogardy"

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", Maleńczuk nie przyznał się do winy. Dowodem miały być jednak wpisy na Facebooku, gdzie muzyk miał chwalić się atakiem na antyaborcyjnego działacza. Gwiazdor miał też zachęcać do kolejnych aktów agresji. Maleńczuk przyjął linię obrony, w której wypierał się, by wspomniany wpis i konto należały do niego.

Podczas rozprawy Maleńczuk tłumaczył się, że wystąpił w imieniu wszystkich kobiet.

Moim obowiązkiem prawnym i moralnym było zakończenie tej pikiety. Tam były dzieci, a oni pokazywali naturalnej wielkości nagie, rozszarpane ciała dzieci. Na to nie mogę się zgodzić. Prawo moralne było po mojej stronie. I manifestacje kobiet dwa lata później to potwierdziły/ Jestem niewinny w świetle prawa moralnego. Na każdej złotówce, którą zarobicie na tej sali, jest kropla krwi Izy z Pszczyny - mówił na sali sądowej do prawników poszkodowanego.

Mimo to sąd pierwszej instancji uznał, że Maleńczuk musi zapłacić 6 tysięcy złotych grzywny, tysiąc złotych zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanego działacza oraz pokryć koszty procesu. Sąd apelacyjny podtrzymał ten wyrok.

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(222)
Brawo
5 miesięcy temu
Moze i zaplaci….ale jaka satysfakcja…😅
Michu
5 miesięcy temu
Kolejny WYROK... Ale ludzie zobaczycie w 2023 roku to się skończy. Maleńczuk- dzięki za silę, odwagę, i za dobro jakie szerzysz. Zrobiłbym to samo. Dość zabierania praw, poniewierania, upadlania i nienawiści do naszych dziewcząt i kobiet.
Beata
5 miesięcy temu
pieniądz rzecz nabyta, a miłość polskich kobiet bezcenna
Abi
5 miesięcy temu
Uwielbiam go . Ma swoje zdanie i mówi ,robi to co myśli. Brawo Maleńczuk.
007
5 miesięcy temu
Uwaga, pudel czysci lepiej te komentarze niz domestos!
Najnowsze komentarze (222)
Stop Ormowcom
5 miesięcy temu
Zachowanie pana Maleńczuka to zachowanie ORMO- wca który bije człowieka za wolność stania z transparentem.
GościuUuUu
5 miesięcy temu
Jakiś frustrat
Tolerancja
5 miesięcy temu
Pani Janda porównuje ludzi do prostytutek Stuhr naśmiewa się z tragedii Smoleńskiej a pani Kurdej poniża żołnierzy pan Maleńczuk bije chłopaka z transparentem prolife.To jest tolerancja za jaką tak się opwiadają nasi celebryci biedni i uciskani ale kto tu zaczyna i prowokuje kto tu jest nietolerancyjny pewnie ci źli katole bo oni są święci
Psitka
5 miesięcy temu
To nie jest prawdziwy facet maluje się jak kobieta i kogo biję chłopaka co się w życiu ani razu nie bił.Prawdziwy chłop nigdy by nie powiedział żonie że ją zdradził to taka psitka.
Dominika
5 miesięcy temu
To leszczyk co chodzi na dziewczyny i opowiada że zdradza żonę facet bez jaj taka ciekawości.
Nie zal mi
5 miesięcy temu
Kobiety tez źle traktuje a wy uważacie jego za autorytet😂
Nigdy
5 miesięcy temu
Co ta za facet który zamiast pomagać kobiecie i być odpowiedzialny wyśle swoją wybrankę na skrobnie ha tfu na takiego mężczyznę.
Prawda..
5 miesięcy temu
"naturalnej wielkości nagie, rozszarpane ciała dzieci" - to właśnie jest aborcja, to i nie tylko to. To także częsta bezpłodność i powikłania, o którym się nie mówi kobietom. Zły stan psychiczny. Nie lepiej oddać do okna życia? Przecież nie ma za to kary. Wyrzutów sumienia nie będzie. Znam dzieci z domów dziecka, które się cieszą życiem i pracują, założyły rodziny. Znajoma zawsze pomagała i pomaga takim dzieciom. To kłamstwo, że nie można oddać lub jest za to kara. Kara jest, ale za (na przykład) celowe zostawienie go "nikomu" na mrozie. To rozszarpywać można, a pokazywać już nie? Dlaczego? Przecież według tych ludzi to nie jest nic złego, więc czemu nie można pokazywać? Skoro to takie normalne to co się koleś czepia?
Hok
5 miesięcy temu
Jak trzeba to mu się dorzucę na tą opłatę. zapłaci ale satysfakcja pozostanie!
Basia
5 miesięcy temu
Nawet zewnętrznie jest odpychajacy
Gość
5 miesięcy temu
Jestem za Maleńczukiem jasne że nie za tym że uderzył ale zdanie mam takie samo.
Przestańcie
5 miesięcy temu
Taki Szpak czy Maleńczuk wyglądają na homoseksualistów i tak jak Maleńczuk który bije chłopaka tulko za to że stoi z transparentem robią bardzo złą robotę dla homoseksualistów zachowując się jak faszyści.Przez takich jak wy homoseksualiści nigdy nie będą w tym kraju zaakceptowani.
Mami
5 miesięcy temu
Brawo panie Maleńczuk !
Tolerancja
5 miesięcy temu
Pani Janda porównuje ludzi do prostytutek Stuhr naśmiewa się z tragedii Smoleńskiej a pani Kurdej poniża żołnierzy pan Maleńczuk bije chłopaka z transparentem prolife.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie