Trwa ładowanie...
Przejdź na
Cherry
|

Maciej Orłoś ostro o udziale w gali Wiktorów: "Obecność na tym wydarzeniu to legitymizowanie PROPAGANDY TVP"

208
Podziel się:

Maciej Orłoś, który w przeszłości kilkukrotnie odbierał statuetkę Wiktorów, dołączył się do publicznego bojkotu gali, krytykując działania Telewizji Polskiej. "To wszystko jest nie do przyjęcia" - skwitował gorzko.

Maciej Orłoś ostro o udziale w gali Wiktorów: "Obecność na tym wydarzeniu to legitymizowanie PROPAGANDY TVP"
Maciej Orłoś bojkotuje Wiktory (AKPA)

Informacja o powrocie gali Wiktorów po ponad siedmioletniej przerwie uruchomiła falę negatywnych komentarzy płynących ze strony oburzonych osobistości. Fakt, że za transmisję gali odpowiada Telewizja Polska, nie spodobał się m.in. Kindze Rusin, a oliwy do ognia dolał Sting, ogłaszając swój udział w wydarzeniu. Dziennikarka wraz z kolegami i koleżankami po fachu wyrazili swoje rozczarowanie decyzją muzyka, jednak na kilka dni przed imprezą mogli odetchnąć z ulgą, ponieważ gwiazdor zrezygnował z przyjazdu do Polski.

Odwołanie występu Stinga nieco poprawiło nastroje bojowo nastawionych gwiazd, nie ucięło to jednak gorących dyskusji dotyczących kontrowersyjnej gali. O mocne słowa krytyki pokusiła się Magda Mołek, która przed kilkoma laty została wyróżniona w dziennikarskiej kategorii Wiktorów. Gwiazda nie szczędziła krytyki pod adresem prorządowej stacji, nazywając ją instytucją misyjną.

Zobacz także: Maciej Orłoś: aktorstwo pomaga mi w pracy

Do grupy bojkotujących dołączył też Maciej Orłoś przez wiele lat pełniący funkcję dziennikarza w Telewizji Polskiej. W dniu wręczenia Wiktorów były prowadzący "Teleexpressu" otwarcie wyraził swój niesmak i żal względem nie tylko uroczystości, ale także całokształtu TVP:

Oprócz tego Superwiktora mam jeszcze trzy Wiktory, poza tym dobrych kilka razy współprowadziłem gale Wiktorów, inaczej mówiąc nagroda jest mi bliska - zaczął, wstawiając zdjęcie ze statuetką w ręku.

Dziś pierwsza od siedmiu lat gala Wiktorów - na antenie TVP. Szkoda. Wiktory powinny poczekać na lepsze czasy, zasługują na to. Inaczej mówiąc, nie ma sensu organizowanie wydarzenia, którego istotą jest integracja środowiska, skoro środowisko jest podzielone jak nigdy. A podział ten to w ogromnym stopniu "zasługa" TVP, czyli telewizji niby publicznej, a w rzeczywistości realizującej w ostatnich latach wizje rządzących. Cała ta sytuacja jest wydawałoby się nie do pomyślenia w wolnej Polsce w XXI wieku. A jednak to się dzieje - ubolewał.

W kontynuacji wpisu Orłoś wyliczył wady instytucji zarządzanej przez Jacka Kurskiego:

Propaganda wylewająca się z ekranu, styl przypominający czasy Dziennika Telewizyjnego w PRL, manipulowanie widzami - to wszystko jest nie do przyjęcia. I miejmy nadzieję, że zostanie rozliczone po upadku obecnej ekipy. A jeśli chodzi o dzisiejszą galę Wiktorów - sprawa jest zerojedynkowa. Obecność na tym wydarzeniu będzie oznaczać legitymizowanie uprawianej przez TVP propagandy - podkreślił gorzko.

Pulpety ocieplają wizerunek Królikowskiego oraz StingGate na Wiktorach

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(208)
Asa
2 lata temu
Pan który swojego czasu zostawił ciężko chorą żonę wypowiada się na temat moralności....
zas
2 lata temu
Hipokryci
Guru
2 lata temu
A w TVN to niby nie ma propagandy, co? Nie rozśmieszajcie mnie! 😂
mkio
2 lata temu
a kiedy to telewizja publiczna nie jest prorzadowa?
widzowie
2 lata temu
Ty orłoś chcesz być autorytetem ...w czym zastanów się! dobrze że ciebie nie będzie na tej gali , będzie bardziej dostojnie! TVP jest potrzebna bo TVN całkiem by Polakom mózgi wyprało ...tam to dopiero nie ma demokracji..tam jest tylko szmal tam doncie , resortowe dzieci, tam kraśko i lamparcice, propagowanie najgorszych wartości dla młodzieży!
Najnowsze komentarze (208)
Fruzia
2 lata temu
Taaa... bo w TVN ie to nie ma propagandy...
dyspota
2 lata temu
wcześniej jak był twarzą TVP wszystko mu pasowało, ale chorągiewka już taka jest....
kolo
2 lata temu
pierwszy usypiacz w teleexpressie i to przez tyle lat, szok
Betty
2 lata temu
Masakra jak on może się wypowiadać …… co on sobą reprezentuje ….. tego sienie da słuchać … po co dziennikarze go cytują …. Dno…
OLA
2 lata temu
Hipokryta
proxima centa...
2 lata temu
Gdyby nie polska telewizja , to biedny naród, otumaniony przez suto opłacany piar, dzięki takim oto dziennikarzom , którzy temu sprzyjali, nic by nie wiedział o waszych haniebnych POwskich przekrętach, które skrzętnie zamiataliście przez lata pod dywan. Boicie się. Wstydzicie . Dlatego się jej nienawidzicie, bo pokazuje waszą zakłamaną , zdradziecką twarz?
Polak z de
2 lata temu
Faktem jest , ze tvp1 nie grzeszy jakoscia , ale jest to polska stacja tv. I tak na marginesie Szanowni Rodacy , takie stacje telewizyjne jak TVN czy POLSAT to by tu w niemczech nie istnialy i takowych nie ma i ni
gość
2 lata temu
A czy pojawienie się na jakiejkolwiek gali tvn, to legitymizowanie obrzydliwego hejtu, który wylewa się w tvn, np. że polscy żołnierze to "śmiecie"?
Taka prawda
2 lata temu
Ta telewizja partyjna byla od zawsze i nie mówię tu o prl u, a o wolnej Polsce. Kazdy kto wygrywal wybory kladl łapę na tvp. Glownym konskiem od zawsze byl tzw Plac Powstańców, tam miesci sie redakcja wiadomoaci, teraz tez tvp info. Tak bylo za Miazga, Kwiatkowskiego, Brauna, Dworaka, Farfała, Wildsteina i wielu innych. Po 89 r. Kazdy zwalnial, zatrudnial kogo chcial i redagowal przekaz tak jak chcial
buachacha!
2 lata temu
Dla takich ludzi tylko wtedy polska telewizja jest cacy, gdy jej stołki obsiadły resortowe dzieci z TVN ?
Osa
2 lata temu
Nie wierze co napisał orlos, muzyka teatr łącza ponad politykę. Tak powinno być, niestety tak nie jest. Ci którzy nie przyszli sami sobie wystawili laurkę.
rozbawiona do...
2 lata temu
Eee.. tam, człowieku. Choćbyś się bardzo starał, choćbyś KO laborował, choćbyś POsłusznie bełkotał i wchodził bez wazeliny - to roli w serialu tefałenowskim i tk nie dostaniesz....
paszoł...
2 lata temu
Tzw. Człowiek Tefałenowski. Bardzo relatywny etycznie i baardzo juz POpsuty. Jeden z nich poucza o praworządności, a sam łamie przez 6 lat prawo, druga mówi o niezależności dziennikarskiej , przyssawszy się do jedynie słusznej partii KO laborantów przez lata całe, a ten , dla odmiany ględzi ex katedra o przyzwoitości, zostawiając chorą żonę dla jakieś.... ?
obiektyw
2 lata temu
ta tvp zawsze coś wymyśli jak nie usia sia to imprezy nie na czasie ,nie z powodu choroby odmawiali raz mógłby ten kurski się zastanowić, a miendolić się z małżonką.. może w domu nie musi demonstrować całemu światu obłudę .a przepraszam ,,za co ta nagroda dla tej całej idy ??? wstyd !!!!
...
Następna strona