Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
Unicorn
|

Maciej Stuhr z żoną pojechali na granicę polsko-białoruską: "Nie chcemy już, by ktokolwiek UMIERAŁ W POLSKIM LESIE" (FOTO)

687
Podziel się:

Maciej Stuhr i jego żona Katarzyna Błażejewska-Stuhr postanowili zaangażować się w pomoc czterem Syryjczykom ubiegającym się o azyl. Jak przyznał aktor, nie mógł już dłużej biernie patrzeć na ludzkie cierpienie na granicy. "Tego rozpaczliwego wołania nie da się już oglądać i wytrzymać psychicznie".

Maciej Stuhr z żoną pojechali na granicę polsko-białoruską: "Nie chcemy już, by ktokolwiek UMIERAŁ W POLSKIM LESIE" (FOTO)
Maciej Stuhr z żoną zostali pełnomocnikami Syryjczyków koczujących na granicy (AKPA, Kurnikowski)

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej to w ostatnim czasie jeden z najgłośniejszych tematów w rodzimych mediach. Losy migrantów koczujących w przygranicznych lasach poruszyły wielu Polaków, w tym również celebrytów. Politykę migracyjną rządu w sieci otwarcie potępiły już m.in. Martyna Wojciechowska czy Barbara Kurdej-Szatan - której ostrym wpisem o Straży Granicznej może nawet zająć się prokuratura. Niektórzy zdecydowali się zaś na aktywną pomoc uchodźcom.

Ostatnio migrantów postanowił również wesprzeć Maciej Stuhr. Aktor i jego żona Katarzyna Błażejewska-Stuhr dołączyli do Grupy Granica, której aktywiści walczą o losy ludzi koczujących na granicy. Małżonkowie zaangażowali się w pomoc czterem Syryjczykom stacjonującym obecnie w Hajnówce i błagających o azyl. Wstrząśnięci losami wygłodzonych i pobitych mężczyzn Stuhrowie postanowili zostać pełnomocnikami migrantów i w ich imieniu złożyć wniosek o ochronę międzynarodową do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka - po to, by nie zostali oni ponownie wypchnięci do Białorusi.

To czterech naszych mocodawców, zostaliśmy ich pełnomocnikami. Opiszę ich historie później, ale modlę się o to, aby prawo było przestrzegane - napisała ostatnio na Instagramie żona Stuhra, dołączając do wpisu zdjęcie z granicy.

Sam Stuhr o pomocy migrantom opowiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Aktor przyznał, że nie mógł już dłużej trwać w bezczynności w obliczu rozgrywających się na granicy ludzkich tragedii.

Zobacz także: Agresja na granicy. Straż opublikowała nowe nagranie

Nareszcie nie siedzimy w domu, patrząc na te okropne historie. Tego rozpaczliwego wołania o pomoc nie da się już oglądać i wytrzymać psychicznie. Nie możemy z tym nic zrobić i widzimy, że mało kto chce cokolwiek zrobić. Ten brak pomysłu na rozwiązanie tej sytuacji doprowadzi wkrótce do niewyobrażalnej tragedii na naszych ziemiach, którą będziemy przez dziesiątki lat próbować zrozumieć i oswoić - powiedział Stuhr.

Aktor chciałby, by migranci na granicy otrzymali od Polaków wsparcie. Jak podkreślił, w naszym kraju jest wielu ludzi, którzy nie są obojętni na ich los i podobnie jak on uważają, że nikt nie zasłużył na śmierć w polskich lasach.

Chcemy, żeby wszyscy wiedzieli, że nie są sami, że jest mnóstwo ludzi w Polsce, którzy zostali wychowani w kulcie tradycyjnej polskiej gościnności. Chcemy tę tradycję kultywować. Nie chcemy już, by ktokolwiek umierał w polskim lesie. Nikt na to nie zasługuje - dodał w rozmowie.

Doceniacie jego zaangażowanie?

Która celebrytka dla rozgłosu i pieniędzy chciała sfingować własny ślub? Posłuchajcie w najnowszym Pudelek Podcast!

Zobacz także: Nocne zabawy Gąsiewskiej, ślub dla pieniędzy i rozmówki polsko-czeskie Jana Klimenta
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(687)
Miko
3 lata temu
Ciekawe co powie teraz jak idą na polska granicę tłumy.
zaproszenie
3 lata temu
Niech ich zaprosi do domu. I nie tylko tych czterech, a ze stu.
ines
3 lata temu
prawie sie wzruszylam ta szopka
Jaa
3 lata temu
Kto im zabrania podejść do przejścia i poprosić o azyl? Ale oni wykrzykują "Azyl Berlin", więc to raczej nie zadziała. Lepiej dostać socjal 1500 euro niż 1500 zł...
Zxcvb
3 lata temu
Każdy kto był w Anglii, Niemczech, Francji, Szwecji, Danii widzi jak ci ludzie się asymilują w tych państwach.....wcale
Najnowsze komentarze (687)
Olo
3 lata temu
Haha najlepsze to fota jak stoi z rękami w kieszeni i pomaga...haha A tej Kasi to beretu Che z czerwoną gwiazdą brakuje ... widać kto tu portki nosi
Polka
3 lata temu
Co się z tym panem porobiło?! Trudno Polakowi zrozumieć ?! czy mają za dobrze i z nudy tebzdury wymyślają?! A gdzie w jego myśleniu - kto tam zwiózł tych ludzi i po co ?! Może zapytać co to za rodzice narażający swoje dzieci?! Czy pan aktor myśli - czy w życiu chce grać jak na scenie?! Mądrość nakazuje myśleć co jest przyczyną zdarzenia i po co ?! A on o skutkach mówi - i chce je leczyć ?! No takiej obłudy to w Naszym Kraju jeszcze nie było - jak serwuje nam PO i ci aktorzy i celebryci od siedmiu boleści! Na czyim sznurku chodzicie i co chcecie bronić -jakich wartości! Co za pokolenie wyrośnie na takich podwalinach marnych i kruchych!!!!!!!!!!!!!
Pitoszek
3 lata temu
Póki co to oni siedzą w białoruskim lesie, Panie Stuhr, nie w polskim 🤦‍♀️
To ja
3 lata temu
Szczur od kilku lat mnie straszy, że wyjedzie z Polski. Problem w tym, że tam taty nikt nie zna, trzeba znać języki i w ogóle. Ze zmywaka wróci szybciej niż Kurde Szatan po telefonie głównej księgowej z Play-a. Polska to jest jednak raj tu się najlepiej kosi kasę i najlepiej kala swoje gniazdo.
Wielki Joe
3 lata temu
Dokładnie niech ich wszystkich weźmie do siebie skoro tak chce przecież nikt mu nie broni.
Greg
3 lata temu
Zapraszam do Belgii zobaczycie jak uchodźcy żyją gdzie pracują czym się zajmują. To napiszę od razu żebyście jednak nie przyjeżdżali na to patrzeć,a więc żyje im się bardzo dobrze bo nie pracują ,a zajmują się głównie siedzeniem w parku ,gdzie moja żona już tam od dłuższego czasu nie chodzi bo się boi! Nie pozwólcie na to w POLSCE!
Natalia
3 lata temu
Wytrzeźwiał i wziął się za zbawianie swiata
Eukaliptus
3 lata temu
Kilka tygodni temu w moim kościele była zbiórka na uchodźców zorganizowana przez Caritas. Ksiądz nie pojechał z datkami na granicę w asyście ekipy filmowej i nie zdawał relacji na kanale parafii. Niektórzy pomagają po cichu.
mkm
3 lata temu
Jerzy Stuhr nie przepada za rodakami. 27 paź 2017 — "Za granicą mówię żonie: "Tylko nie za głośno PO POLSKU!" .
mkm
3 lata temu
Jerzy Stuhr nie przepada za rodakami. 27 paź 2017 — "Za granicą mówię żonie: "Tylko nie za głośno PO POLSKU!" .
Amelia 30
3 lata temu
Szopka; niech ich wezmie do siebie na wietrzne utrzymanie
Jotde
3 lata temu
Powinien wraz z żoną przejść na drugą stronę.
Kajtek
3 lata temu
Człowieku puknij się w głowę i weż się za porządną robotę a nierżnij jakiegoś celebryte
Bellisima
3 lata temu
I co aktorze zadowolony jestes ze swojej obecnej roli.Właśnie ogladam Wypowiedz na początku premiera a w tle jakaś posłanka śmiech urzadza.Żenada takich ludzi od razu wek z sejmu pod granicę
...
Następna strona