Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Magda Mołek OSTRO o PiS: "Nieudolna, niekompetentna, buńczuczna NIBY-WŁADZA!"

248
Podziel się:

Magda Mołek dołączyła do protestu po opublikowaniu uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego zabraniającego aborcji w przypadku ciężkich wad płodu. "Razem przez to przejdziemy" - podnosi na duchu dziennikarka.

Magda Mołek OSTRO o PiS: "Nieudolna, niekompetentna, buńczuczna NIBY-WŁADZA!"
Magda Mołek uderza w PiS po uzasadnieniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego (fot. Instagram)

Publikacja uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego zakazującego tak zwanej aborcji eugenicznej na nowo roznieciła w narodzie powszechne niezadowolenie. Tysiące Polek i Polaków wyszło na ulice. Do protestów licznie przyłączyły się gwiazdy, w tym Anja Rubik, Kasia Tusk i Kinga Rusin.

Swoje wsparcie dla Strajku Kobiet wyraziła także Magda Mołek. Popularna dziennikarka, która niedawno zakończyła współpracę ze stacją TVN, aby prowadzić autorskie projekty w sieci, nie szczędziła obecnej władzy, która zgotowała nam taki los, gorzkich słów.

Zobacz także: Aborcja w Polsce. Anja Rubik na strajku kobiet w Warszawie: "To jest przerażające"

NIGDY NIE BĘDZIESZ SZŁA SAMA. Co takiego musi przykryć ta nieudolna, niekompetentna, buńczuczna niby-władza, że wrzuca dziś publikację swego pseudo-wyroku...? Dociska nas, polskie Kobiety, wykończone pandemią, izolacją, utratą pracy, strachem o zdrowie swoje i najbliższych, niepewne jutra - pisze na swoim instagramowym profilu Mołek.

Publicystka nie traci jednak nadziei, że protesty przyczynią się do ostatecznego rozliczenia ustawodawców odpowiedzialnych za barbarzyńskie prawo.

Trzymajmy się! Razem. Przejdziemy przez to, tylko wspierając się, jedna drugą, w każdej sytuacji! Czas pokaże, czyj to był koniec: Zmory patriarchatu czy Mocy Kobiety. SOLIDARNOŚĆ KOBIET. PRAWDA. WOLNOŚĆ. PRAWO DO DECYDOWANIA O SOBIE. NOWA ERA, NOWY POCZĄTEK - czytamy.

Zobacz także: Aborcja: fakty vs mity z cyklu Strajk Kobiet W MOIM STYLU | Magda Mołek
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(248)
Katoszariat?
2 lata temu
Dlaczego za młode kobiety zadecydowały babki po menopauzie i dziadek 71 letni z księdzem o przepraszam ojcem imperatorem tez bezdzietnym
Kasiamasia
2 lata temu
Dajcie kobietom wreszcie spokój!
Aga
2 lata temu
Urodzić obowiązkowo. A potem się sama martw jak wychować i przetrwać. I jak zorganizować zbiórkę od społeczeństwa, bo ci nikt nic nie da i nie pomoże.
JAA
2 lata temu
Ustanawiać zakazy a pontem pozostawiać bez wsparacia, cierpiących, wykończonych i bezradnych... to domena polskiego rządu ....WARA !!!!! DOŚĆ KRZYWDY !!!!!!!!!!
Olka
2 lata temu
KAŻDY WIE, ŻE CIĄŻA Z POWAŻNYMI WADAMI ROZWOJOWYMI MOŻE W KAŻDYM CZASIE OBUMRZEĆ. A JAKIE SĄ TEGO KONSEKWENCJE DLA KOBIETY NIE TRUDNO PRZEWIDZIEĆ.
Najnowsze komentarze (248)
Drab
2 lata temu
Pani Mołek - konstytucja! Zapomniałaś?
Kaczor
2 lata temu
Ja nie chce nosić chory płód a ty chcesz ale musimy miec prawo wyboru Nie ma mowy o zdrowe plody Dlaczego mieszacie zdrowe plody z nieuleczalnie chorymi Musisz miec prawo sama decydowac koniec i kropka 😁
XYZ--
2 lata temu
dziewczyny nie martwcie sie, ja was wyskrobie ile razy będziecie chcialy, ale te w wieku od 16 do 25 a teraz idźcie do domu i bara,bara bez żadnych gumek.
Robert
2 lata temu
NIkogo nie ranilam tylko usuwacie komentarze ,tam nie bylo nic obrazliwego.Ci strajkujacy ludzie wulgaryzuja i zachowuja sie skandalicznie
Robert
2 lata temu
To nie strajk tylko tylko wyzwiska i wulgaryzm.Nie rozumiem jakie to sa autorytety.LUDZIE JEST PANDEMIA
alka
2 lata temu
nigdy nie dbała o fryzurę, i nadal nie dba
basia
2 lata temu
ale ty źle wyglądasz, a kiedyś byłaś fajną dziewczyną , szczadziłaś
Asdf
2 lata temu
Tylko do tego wszystkiego jakoś nie pasuje ten tekst girls just wanna have fun. T
dick
2 lata temu
dziewczynka dobrze opisała siebie.
Pytanie
2 lata temu
Co te znane Panie zrobiły dzięki wpływom dla potrzebujących? One żyją w szklanych bankach, walczą tylko o swoje status quo, i żeby im tego nikt nie odebrał- nawet nie czytały Konstytucji ani tego czego de facto w niej nie ruszono od lat!!! Czyli faktem jest to ze prawo antyaborcyjne, z kompromisem, bez - istnieje od dawna! Cały spór dotyczy przesłanki eugenicznej, czyli nie abortowania dzieci o których Podejrzewa się nieodwracalne wady genetyczne. I teraz praca domowa: wady można stwierdzić jedynie na takim płodzie który jest na tyle duży ze czuje...ludzie zacznijcie szukać prawdziwych informacji zacznijcie myśleć krytycznie a nie memami z soku z buraka
Dr No
2 lata temu
A jaki problem jest z dziećmi z zespołem Downa? Na 1000 aborcji w 2019 roku, 800 zabitych dzieci było z zespołem Downa. Czy jest poważna wada genetyczna? Czy te dzieciaki zasłużyły na śmierć?
Ramon
2 lata temu
Czyli typowa blondynka, ładna ale 9łupia. Piekło kobiet, a rozrywany w twoim brzuchu dzieciak, to co niby ma? Rolercoster na Hawajach? Jak on może się bronić przed Twoją nieodpowiedzialnością i egoizmem?
Lula
2 lata temu
Aborcja nie jest formą antykoncepcji. Jest złem, jest zadawaniem cierpienia jest pozbawieniem życia i nigdy nie będzie dla czującej i myślącej kobiety OK. Nigdy się z takim rozumieniem sprawy nie zgodzę, tak, jak nigdy nie uwierzę , że po zabiciu własnego dziecka można żyć dalej, jakby się nic nie stało. Wyrzuty sumienia i nocne koszmary ma się chyba do końca życia. Aborcja to nie korekta nosa. Nie jestem osobą wierzącą, ale mam wielki szacunek do każdej formy życia. Prezerwatywy są w każdym sklepie a dostęp do nich nie jest w żaden sposób ograniczony. Tabletki antykoncepcyjne zapisuje każdy ginekolog a jak ktoś jest duży, to wie, jakie są konsekwencje seksu bez zabezpieczeń. Jesteśmy ludźmi, mamy mózgi i moralność. Nic i nikt nas nie zwolni z myślenia i ponoszenia konsekwencji za podejmowane decyzje. Nie wiem dokąd zmierza świat który domaga się aborcji na życzenie. Myślę o przyszłości moich dzieci z przerażeniem...
Kasia
2 lata temu
Ja nie rozumiem tych wszystkich „wyzwolonych” kobiet. Jak można chcieć mordować bezbronnych ludzi jakimi są dzieci w ich własnych brzuchach?! O jaki wybór im chodzi? Tabletka czy skrobanka? Horror! Nie chcesz wychowywać - oddaj do okna życia. Z powodów medycznych lekarz zawsze wybierze matkę i wykona zabieg. Po gwałcie mogą usunąć choć dziecko nie jest tym gwałcicielem i nie powinno ponosić żadnej kary. Chodzi tylko i wyłącznie o WYGODĘ i nie ponoszenie KONSEKWENCJI seksu bez zabezpieczeń. Czyli róbta co chceta i żadnej potem odpowiedzialności. Cywilizacja śmierci i niszczenie człowieczeństwa. Nie chce mi się z wami gadać.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie