Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Anja Rubik wspiera Polki w walce z Trybunałem Konstytucyjnym: "Skazują rodziny na OGROMNE CIERPIENIE" (WIDEO)

143
Podziel się

Trybunał Konstytucyjny pod wodzą naznaczonej przez PiS Julii Przyłębskiej ogłosił w środę uzasadnienie orzeczenia w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. Anja Rubik dołączyła do protestów w stolicy.

Anja Rubik wspiera Polki w walce z Trybunałem Konstytucyjnym: "Skazują rodziny na OGROMNE CIERPIENIE" (WIDEO)
Anja Rubik protestuje na ulicach Warszawy przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego (fot. Instagram, fot. East News)
bDHGkcdh

Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej wydał w środę usprawiedliwienie swojego orzeczenia z października ubiegłego roku. Podtrzymano tym samym, że dokonywanie aborcji ze względu na ciężkie i trwałe wady płodu jest - zdaniem TK w obecnym składzie - niezgodne z konstytucją.

Decyzja ta nie tylko odbiera Polkom resztki praw w zakresie samostanowienia o swoim ciele, ale też potencjalnie przyczynia się do rozrastania się aborcyjnego podziemia, tym samym skazując wiele kobiet na zagrożenie zdrowia i życia. W środę do protestów Strajku Kobiet na ulicach Warszawy dołączyła Anja Rubik, aby dać wyraz swemu oburzeniu w związku z poczynaniami Trybunału i rządzących.

bDHGkcdj
Zobacz także: Aborcja w Polsce. Anja Rubik na strajku kobiet w Warszawie: "To jest przerażające"

Nie zgadzam się z tym, co się dzieje. Myślę, że kobiety powinny mieć prawo wyboru. Też przeraża mnie to, że patrząc na statystyki, które zostały opublikowane przez Strajk Kobiet, które jasno pokazują, że większość Polski jest przeciwna temu orzeczeniu, nasz rząd całkowicie nie wziął pod uwagę tego, co się tu działo kilka miesięcy temu, kiedy wszyscy wyszli na ulicę i protestowali. Dalej robi, co chce - komentuje gwiazda w rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski.

bDHGkcdp

Modelka podejrzewa, że TK specjalnie zwlekał z wydaniem usprawiedliwienia przez tyle miesięcy, licząc, że rodacy zdążą osłuchać się z tematem i nie będzie on wywoływać w nich aż tak skrajnych emocji.

To jest przerażające. Dla wielu kobiet i rodzin to oznacza ogromne cierpienie. Jest to piekło dla kobiet i piekło dla rodzin. Przypuszczam, że rząd sobie dobrze zdaje sprawę, że jest trudno zmobilizować ludzi co parę miesięcy i przypuszczam, że na to właśnie liczy. Ale musimy się zmobilizować, aby walczyć o wiele rzeczy. O nasze prawa. Jestem w ogromnym szoku. Mnie brakuje słów na to, co się dzieje w naszym kraju - przyznaje ze zrezygnowaniem Rubik.

bDHGkcdq
bDHGkcdr
bDHGkcdK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(143)
żal
4 tyg. temu
a co ma ta flaga tęczowych wspólnego ze strajkiem? :D Ano tak, musi być wszędzie bo przecież ta moda nadal trwa :D
Szarp
4 tyg. temu
Od Rubik, samotna egoistka nawet mąż uciekł, bo ile można tylko pracowac i sie bykac. Znalazl KOBIETĘ z którą stworzył rodsinę.
gość
4 tyg. temu
oj anja anja pokazałaś że kompletnie nie masz nic do powiedzenia ,nie rozumiesz pytań nie pchaj sie do polityki nie majac nic do powiedzenia
bDHGkcdL
wwwwww
4 tyg. temu
używając określenia "aborcja eugeniczna" normalizujecie język fanatyków
Jas
4 tyg. temu
W jakiej walce, wyszlo 10 procent kobiet i licealisci reszta suedzuala przed tv czekajac az lempart chyba za nie wszystko zrobi... no to macie
Aga
4 tyg. temu
Osoba bez dzieci i męża wypowiada się na temat aborcji. Aniu, daj sobie spokój i najpierw sama sobie życie ułóż. Dla nikogo nie jesteś autorytetem !!!!
Grazyna
4 tyg. temu
I co na znak protestu znowu sie ROZEBRALA
125
4 tyg. temu
dlaczego żyjemy w kraju pełnym pogardy dla kobiet ja po prostu nie rozumiem dlaczego ta władza znów wygrała wybory kto głosował na tych chorych ludzi którzy tak dużo mają złych emocji kłamią TERAZ TYLKO REWOLUCJA
Odpowiedzialn...
4 tyg. temu
Teraz tym matkom, które muszą niekiedy poświęcić całe swoje życie i karierę zawodową dziecku powinni też dać emeryturę gwarantowana ale nie taka najniższa ale taka by mogła godnie żyć. I miesięczna pensje a wszelkie leki rehabilitację i koszty leczenia niech funduje Państwo. Skoro tak bardzo zależy Panstwu na tych dzieciach dlaczego później od wracacie sie do nich (|)??? Chory kraj
Ewawa
4 tyg. temu
Co jest piekłem? Niepełnosprawny człowiek, który się urodzi, czy to że ktoś zadecyduje, żeby się nie rodzil-oczywiscie z pobudek altruistycznych i na pewno humanitarnych... Anja- mogłabyś niejedną rodzinę, która takie piekło przeżywa:wspomóc. Prawda jest taka, że piekło mają te rodziny, bo nie mają pomocy, a nie dlatego ,że mają niepełnosprawne dziecko. Ludzie pomagajcie!
Justa
4 tyg. temu
A ja mam gdzies ten cały strajk kobiet przeżywacie jak nie wiem granice są otwarte ... po co tyle szumu ?niech te kobiety zajmą się czymś pożytecznym
Anja Rubik
4 tyg. temu
Anja Rubik powinna zająć się polityką, ale tak na poważnie. Wygląda na osobę, która wie co mówi, wie jak mówić, ma prezencje, brakuje takiej osoby w polskiej polityce. Uważam, że Marta Lempart mimo wszystko powinna założyć partię, choć tego nie chce
biała
4 tyg. temu
Nic innego jak zmuszają nas do zostawiania urodzonych ciężko chorych dzieci w oknach życia.
bDHGkcdD
mmm
4 tyg. temu
A czy ktokolwiek dopuszcza myśl, że lekarz może się pomylić?
...
Następna strona
bDHGkcef