Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|
aktualizacja

Magdalena Cielecka z zarzutem prokuratorskim. Jan Śpiewak triumfalnie: "Koniec bezkarności. Posprzątajmy Polskę z ALKOPATUSÓW"

220
Podziel się:

Prokuratura wzięła pod lupę kolejną gwiazdę podejrzewaną o nielegalne promowanie wysokoprocentowego alkoholu. Tym razem padło na Magdalenę Cielecką, w której sprawie zawiadomienie złożył Jan Śpiewak. Działacz społeczny już zabrał głos.

Magdalena Cielecka z zarzutem prokuratorskim. Jan Śpiewak triumfalnie: "Koniec bezkarności. Posprzątajmy Polskę z ALKOPATUSÓW"
Jan Śpiewak komentuje zarzuty wobec Magdaleny Cieleckiej. To on złożył zawiadomienie (East News, AKPA)

Wtorkowy poranek przyniósł nieoczekiwane wieści o zarzutach, które postanowiono znanej aktorce. Jak donosi PAP, Magdalena Cielecka, bo o niej mowa, może ponieść surową karę za reklamowanie swoim wizerunkiem wysokoprocentowego alkoholu. Z podobną sytuacją spotkali się wcześniej m.in. MaffashionMaciej Musiał. Za promocję napojów wyskokowych aktorka może zapłacić grzywnę od 10 do aż 500 tysięcy złotych.

Magdalena Cielecka z zarzutem prokuratorskim. Zawiadomienie złożył Jan Śpiewak

Doniesienia Polskiej Agencji Prasowej potwierdził już rzecznik stołecznej Prokuratury Okręgowej, prokurator Szymon Banna. Aktorka miała odmówić składania jakichkolwiek wyjaśnień podczas przesłuchania.

W toku dochodzenia prokurator postanowił przedstawić Magdalenie C. zarzut, że w okresie czerwca do sierpnia 2023 roku, wbrew przepisowi art. 131 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, prowadziła reklamę napoju alkoholowego w postaci wódki, poprzez udostępnianie swojego wizerunku dla materiałów graficznych i wideo powiązanych z profilem w serwisie Facebook - przekazano.

Jednocześnie potwierdzono, że tym, który zawiadomił organy ścigania o promowaniu przez Magdalenę Cielecką wysokoprocentowego alkoholu, był Jan Śpiewak. Kontrowersyjny działacz społeczny najpierw odniósł się do sprawy w rozmowie z PAP i nie krył zadowolenia z decyzji o postawieniu aktorce zarzutu.

Podda się karze i odda pieniądze, jakie zarobiła na kryminalnych reklamach na pomoc dzieciom alkoholików. Sama jest dzieckiem alkoholika, o czym wielokrotnie mówiła publicznie. Wie, ile alkohol zła zrobił jej i tysiącom innych ludzi w Polsce - powiedział.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jan Śpiewak: PO i PiS transferują do kasy Kościoła setki milionów złotych

Jan Śpiewak komentuje sprawę Cieleckiej. "Koniec bezkarności celebrytów"

Myśl rozwinął jeszcze w publicznym poście na Instagramie, gdzie odniósł się do sprawy nieco szerzej i zdecydowanie ostrzej.

Po moim zawiadomieniu do prokuratury Magdalena C. usłyszała zarzuty za reklamę wódki. Koniec bezkarności celebrytów - zaczął ostro.

W dalszej części posta Śpiewak zarzucił aktorce hipokryzję i wyraził nadzieję, że ta poniesie konsekwencje swojej decyzji.

Mam nadzieję, że aktorka przeprosi i przyzna się do błędu. Upadła, ale może jeszcze się podnieść. Podda się karze i odda pieniądze, jakie zarobiła na kryminalnych reklamach na pomoc dzieciom alkoholików. Sama jest dzieckiem alkoholika, o czym wielokrotnie mówiła publicznie. Wie, ile alkohol zła zrobił jej i tysiącom innych ludzi w Polsce.

Na koniec działacz wspomniał z nadzieją, że podobne sprawy będą przestrogą dla innych. Cielecką i jej podobnych nazwał natomiast "alkopatusami".

Liczę na to, że będzie kolejny krok w walce z nielegalnymi reklamami alkoholu, które zalewają Polskę. Nie możemy być obojętni na zło, które kartele alkoholowe i celebryci wyrządzają naszemu społeczeństwu. Pamiętajcie, że wszystkie reklamy wódki, czy wina to przestępstwa, które możecie zgłaszać do prokuratury. Razem posprzątajmy Polskę z alkopatusów, którzy dorabiają się fortun na krzywdzie innych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(220)
i DOBRZE!
3 miesiące temu
ZAKAZ REKLAMY ALKOHOLU W MEDIACH! ZAKAZ REKLAMY PIWA! bo to też alkohol!!!!!!!!
Gorzowianka
3 miesiące temu
No i bardzo dobrze. Cala ta ekipa to ludzie bez honoru i zakłamani do szpiku kości. Ujawnijcie tych kokainistów w szołbizie!!!!!
ZAKAZ reklamy...
3 miesiące temu
Zakaz reklamy alkoholu w tym piwa w mediach!!!!! Szkoda tych dzieci, które patrzą w te reklamy i myślą, ze piwko, drineczek to super dodatek do życia! uczą się życia z ciągłym alkoholem w tle. A później już ciężko z tym zerwać.
Asia
3 miesiące temu
Ja myślę, że akurat obecna młodzież ma znacznie poważniejsze problemy z innymi użytkownikami ale oczywiście zgody na promowanie alkoholu nie ma!
xyz
3 miesiące temu
BRAWO!
Najnowsze komentarze (220)
Lina szlojman...
2 miesiące temu
A tobie przystojniaku Izaku Singer co do tego?
Lewica
2 miesiące temu
Jan Śpiewak to jest prawdziwa lewica. Zawsze po stronie sprawiedliwości i człowieka. Był liderem walki o prawa lokatorskie w stolicy. Bronił osobiście ludzi zagrożonych ewikcją, cierpiących z rąk ówczesnej władzy zblatowanej mafiami i patodeweloperką. To dzieki niemu dzika reprywatyzacja wychamowała. Pamiętajmy, kto stał za wyrzucaniem ludzi na bruk, na odbieraniu ludziom dorobku całego życia - Gronkiewicz Walz i jej totumfacki Trzaskowski. PiS i PO to to samo zło !
Panda
2 miesiące temu
Nie alkohol wyrządził jej i innym dzieciom krzywdę, lecz chory rodzic. Skoro reklamy alkoholu są dozwolone w mediach, typu tv, to nie wiem dlaczego na insta już nie można. Nie przesadzajmy, ze zdjęcie z celebryta z kieliszkiem w dłoni powoduje, ze ktoś sięga po alko. Lepiej edukujmy młodzież.
gość
2 miesiące temu
ciekawa jestem czemu ten śpiewak nie domaga się ujawnienia złodziejstwa przez pajęczynę pisowską a podobno taki PRAWY
zaza
2 miesiące temu
a ten piekniś chce zaistniec?????
Szuchen
2 miesiące temu
Nie pochwalam reklamowania alkoholu. Jednak tak samo nie pochwalam donosicielstwa i postawy samozwańczego szeryfa społeczności lokalnej.
lol
2 miesiące temu
"społeczny celebryto".. weź się za normalną robotę, a nie ciągle na afisz.. jakoś piwo może być reklamowane ale wóda i wino, to już nie hipokryto.. kiedyś alkohol nie był reklamowany, a jakoś alkoholizm był bardziej wszechobecny niż dziś, więc weź się ogarnij i do normalnej roboty idź..
Eroe
2 miesiące temu
Zakaz PISU w mediach!
Ale odważny c...
2 miesiące temu
Zajmij się działkami żon pisu
producent
2 miesiące temu
A w następnym odcinku ŚOPW ślub wezmą idelanie dopasowani Jan Śpiewak i Maja Staśko i będze to para roku! ;) Najlepszego
Bbb
2 miesiące temu
Od dawna podziwiam Janka, niezwykle odważny facet, który miał odwagę powiedzieć prawdę m.in. o mafii deweloperskiej.
Ola
2 miesiące temu
Szczerze ? Jak najbardziej popieram tą karę
Liko
2 miesiące temu
To jeszcze opozda bo ona reklamowała wino
Lexa
2 miesiące temu
Śpiewak cwaniaczek jedyny sprawiedliwy , znalazł sobie sposób na życie. Teraz dzięki przymileniu się do władzy ma tak na ziemi.
...
Następna strona