Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|
aktualizacja

Manuela Gretkowska ostro o "nocnym zamachu" PiS na niezależność sądów: "Znowu jesteśmy w DZIEJOWEJ DU*IE"

173
Podziel się:

Pisarka i felietonistka jest oburzona tym, że Prawo i Sprawiedliwość próbuje forsować ustawę, która przewiduje ostre sankcje dla sędziów i prokuratorów działających wbrew woli partii.

Manuela Gretkowska ostro o "nocnym zamachu" PiS na niezależność sądów: "Znowu jesteśmy w DZIEJOWEJ DU*IE"
(East News)

W nocy z 12 na 13 grudnia Sejm przedstawił projekt ustawy, która przewiduje ostre sankcje dla sędziów i prokuratorów, którzy nie będą działać zgodnie z wolą Prawa i Sprawiedliwości.

Symbolicznym jest fakt, że posłowie PiS złożyli projekt w przededniu rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Ustawa jest odpowiedzią na niedawny wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Sprawę skomentowała na Facebooku Manuela Gretkowska, która słynie z tego, że nie boi się poruszać ważnych tematów społecznych i politycznych. Na swoim profilu pisarka i felietonistka porównuje wczorajsze wydarzenia w Sejmie do wprowadzenia stanu wojennego w 1981 roku.

"13 grudnia znowu jesteśmy w dziejowej du.ie i będziemy palić świeczki. Stan wojenny ogłoszony nocą dla sędziów, sprawiedliwych. Zamiast internowania zsyłka, wyrzucenie z pracy albo karne odebranie pensji. Sędziowie będą mogli podpisać pisowską lojalkę. Nigdy więcej nie poprą Konstytucji, ani nie postąpią uczciwie" - przewiduje.

Gretkowska szydzi z tego, że w czasach, gdy działacze Solidarności strajkowali i dochodziło do aresztowań, Jarosław Kaczyński - jak sam przyznał - "spał do południa". Sugeruje też, że rodzina Kaczyńskiego miała jakieś układy z władzami komunistycznymi, bo Kaczyński nie został internowany - jak twierdzi, być może dzięki temu, że prokurator Piotrowicz roztoczył nad nim parasol ochronny, dlatego dziś zasiada w Trybunale Konstytucyjnym.

"Nowelizacja ustawy o sądach to taki prezent dla chorego Prezesa. Ludzie nie będą się z niego śmiać, jak w każdą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, że nikt go nie chciał nawet internować. Pewnie chciał, ale przyszło ułaskawienie od prokuratora Piotrowicza. To by tłumaczyło, dlaczego wyłącznie Kaczyński zaświadcza o jego dobroci. Nikt inny, żaden prawdziwy opozycjonista. Prezesa i prokuratora stanu wojennego łączy tajemnica bohaterstwa. Piotrowicz od tamtego czasu dźwiga swój krzyż, co z tego, że zasługi za wysługiwanie się komuchom" - pisze Manuela.

Pisarka podkreśla, że do tej pory Kaczyński forsował antykonstytucyjne działania, zasłaniając się tragedią smoleńską i przewiduje, że teraz prezes zapewni sobie "nietykalność", kładąc rękę na polskich sądach. Surowo ocenia jego kondycję moralną i etyczną.

"Kaczyński za kordonem policyjnym miesięcznic. Złorzecząca relikwia zemsty za zbrodnię, której nie było. Teraz tym kordonem nietykalności będą zgliszcza sądów i ludzkich sumień. Jakim trzeba być nihilistą, jak bardzo nie wierzyć w honor, ojczyznę, żadne wartości, nie mieć wstydu, żeby po tym wszystkim, bez żadnej odpowiedzialności, zamknąć za sobą marmurową płytę nagrobka, najlepiej na Wawelu" - zastanawia się.

Manuela dodaje też, że prezes PiS otoczył się osobami, których uczciwość, jej zdaniem, także pozostawia wiele do życzenia.

"Jak bardzo trzeba nie szanować siebie, dobierając sobie towarzyszy godnych pogardy. Premier kłamca, prezydent łamiący prawo, szef NIK-u gangus. Banaś przypadkiem został świadkiem koronnym, sypiąc swoich. Pewnie poprosi o zmianę tożsamości, jeśli kiedykolwiek władzę przejmie opozycja. Morawiecki w Brukseli - zadusimy świat węglem, ale PiS wygra ze światem i apokalipsą. To, że jesteśmy opóźnieni w rozwoju - zrozumiałe. Ale to, że się cofamy to tragedia. A duma z tego to tępa głupota, powielana przez TVP i kościelne kazania" - ocenia felietonistka.

Swój wpis Gretkowska kończy smutnym stwierdzeniem: "Socjopaci nie czują wstydu. Może tym stwierdzeniem powinna się zaczynać nowa Konstytucja. Dla przypomnienia, albo usprawiedliwienia. W zależności kto wygra nowe wybory".

Do posta Manuela dodała zdjęcie świeczki palącej się na… pupie nagiej kobiety.

W komentarzach internauci przyznają Gretkowskiej rację: "Smutne, ale jakże prawdziwe. W punkt!", "Należę do pokolenia, które walczyło o lepszą i normalną Polskę, i serce mi krwawi, jak widzę, co teraz się dzieje, jak w niwecz obracanie są nasze zdobycze przez klikę psychopatów", "Gorzka prawda dzisiejszych czasów", "Hańba!", "Witamy w PRL-u" - piszą.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(173)
ooo
3 lata temu
jesli ktos liczy w sadach na sprawiedliwosc to sie myli. Wygrywa ten kto ma uklad i lepsza papuge
Marika
3 lata temu
Sądów w obecnej formie bronią tylko rodziny, które mają prawników, albo ludzie pokroju Gretkowskiej. Wystarczy przyjrzeć się sprawom Durczoka,Najsztuba - kasta robi co chce i śmieje się ludziom w oczy. Są bezkarni, robią co chcą i wszystki im wolno. Ja dziękuję za taką praworządnośc!
bul
3 lata temu
Ciekawe czy pańcia pamięta nocny zamach na premiera Olszewskiego, wyraziła wtedy jakieś swoje zdanie?
gość
3 lata temu
Gretkowska jako intelektualistka "karierę" mogła zrobić tylko w Polsce. Intelektualnie jest cienka jak barszcz. Od lat nic sensownego nie napisała, ale politycznie udziela się jak szalona - jak Janda
gosc
3 lata temu
pora zmienić system Polskiego sądownictwa bo jest skorumpowane !!!! mamy gdzies co myślą o tym celebryci !
Najnowsze komentarze (173)
prawda
2 lata temu
sąd powinien byc niezawisły, czyli nie podległy władzy
Polka
3 lata temu
Mądra babka. Ale przyglupow jest więcej.
Janek
3 lata temu
Bardzo dobrze że wejdą nowe przepisy dla sędziów bo sędziowie są przekupni a część jest upolityczniona Kto ma kasę ten wygrywa przeżyłem to na własnej skórze
Marysiek
3 lata temu
Pani Gretkowska tez chce dostać Nobla? 😂😂😂
Antymanu
3 lata temu
Nie znoszę Jaroslawa, ale jeszcze bardziej nie znoszę gretkowskiej. To przez takie upiory jak ona obecna opozycja nie może się przebić,.
Lusi
3 lata temu
Pani Manueli bardziej podobają się sądy o jakich mówił poseł Neuman
racja
3 lata temu
sama prawda!
Cool
3 lata temu
Stare układy muszą runąć, jeśli nowe będą złe też się tym zajmiemy...władza w ręce ludu...xd
Uty
3 lata temu
Jeszcze zafundowali nam za iles lat drugi wołyn wpuszczajac tych ukraincow co powoli przejmia polske kto rosadny wpuszcza wroga i powtarza historię jak krzyczal jeden ukrainie pijany na ulicy lachy polsza bude naszu
Pepe
3 lata temu
Następna do nagrody Nobla?
tiger
3 lata temu
Powinni zakazać nocnych obrad sejmu ! Potem właśnie wychodzą takie szkodliwe ustawy bo większość posłów śpi zamiast myśleć !!
cooltygrysek
3 lata temu
Powinni zakazać nocnych obrad sejmu ! Potem wychodzą takie właśnie szkodliwe ustawy bo większość posłów śpi zamiast myśleć !!
Adw
3 lata temu
To nie jest dyskusja o sądach, wyrokach i reformach. To koniec WOLNOŚCI. GŁĄBEM JEST TEN CO NIE WIDZI...
Don Corleone
3 lata temu
Durczok sfalszowal weksel na miliony jest na wolnosci dziewczyna podrobila legitymacje siedziala 3 miesiace masakra takie mamy sady w Polsce pogonic tych skorumpowanych komuchow.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie