Trwa ładowanie...
Przejdź na
Izydor
|

Marcelina Zawadzka oskarżona o OSZUSTWA PODATKOWE! Grozi jej nawet 8 lat więzienia...

393
Podziel się

"Czuję się oszukana" - mówi gospodyni "Pytania na Śniadania", której postawiono aż trzy zarzuty. Trzymacie kciuki, by wyszła z tego bez szwanku?

Marcelina Zawadzka oskarżona o OSZUSTWA PODATKOWE! Grozi jej nawet 8 lat więzienia...
Marcelina Zawadzka ma poważne problemy (ONS)
bDmEbfmd

W polskim show biznesie nie brakuje gwiazd, które miały zatargi z prawem. Jeden z najbardziej spektakularnych upadków zaliczył przed rokiem Kamil Durczok, któremu już raz udało się wyjść bez większego szwanku z poważnego kryzysu wizerunkowego. Spowodowanie wypadku będąc pod wpływem alkoholu, a później oskarżenia o podrobienie podpisu byłej żony skutecznie przekreśliły chyba jednak szanse dziennikarza na powrót do mediów.

Teraz w prawne tarapaty wpadła inna gwiazda związana z TVP. Marcelina Zawadzka, bo o niej mowa, została oskarżona o... oszustwa podatkowe, za co grozi jej nawet 8 lat pozbawienia wolności.

bDmEbfmf

Jak donosi serwis Na Temat, była Miss Polonia została oskarżona razem z członkami zorganizowanej grupy przestępczej, która - korzystając z tzw. karuzeli vatowskiej - miała wyłudzić ponad 58 milionów złotych.

Jak ustalili dziennikarze Na Temat, to jedna z największych afer tego typu w ostatnich latach: sam akt oskarżenia liczy 1500 stron, a na ławie oskarżonych zasiadło aż 18 osób, nie tylko z Polski, ale także z Ukrainy, Litwy i Białorusi.

Marcelina Z. jest oskarżona o oszustwa skarbowe (Art. 56. KKS), fałszerstwo faktur (Art. 271. KK), pranie brudnych pieniędzy (Art. 299. KK) - wylicza sędzia Edyta Janiszewska, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Zobacz także: Marcelina Zawadzka: "Dla mnie najgorszą rzeczą jest samotność. Bywa, że tak się czuję"
bDmEbfml

Sama Marcelina Zawadzka zaprzecza jednak, by miała cokolwiek wspólnego z tą sprawą. Współprowadząca Pytania na Śniadanie twierdzi, że została oszukana przez osoby, którym powierzyła rozliczanie faktur za współprace:

Ciężko mi komentować tą sprawę, bo czuję się w niej podwójnie oszukana. Najpierw straciłam pieniądze na transakcji z nieuczciwym kontrahentem, który miał sprzedać mi produkty modowe, a nigdy tego nie zrobił, chociaż pieniądze otrzymał - tłumaczy w rozmowie z Na Temat Marcelina. Potem dowiedziałam się, że obsługujące mnie biurko księgowe, dokumenty tejże feralnej transakcji, w sposób jak się okazało nieuprawniony, uwzględniło w księgach rachunkowych i deklaracjach podatkowych, czego ponoć robić nie wolno. Ja osobiście tymi rozliczeniami się nie zajmowałam, bo się po prostu na tym nie znam. Dlatego zatrudniłam firmę księgową. Efekt jest jednak taki, że formalnie mi też przedstawiono zarzuty.

Zawadzka wierzy, że po złożeniu przez nią odpowiednich wyjaśnień, sąd oddali ciążące nad nią zarzuty:

Oczywiście złożyłam stosowne wyjaśnienia i liczę, że sprawa skończy się pomyślnie, chociaż nie można wykluczyć, że jeszcze będę musiała zapłacić karę za niedopilnowanie nieuczciwego księgowego.

bDmEbfmm

Prawnik Marceliny podkreśla też, że jego klientka, jako jedyna z zasiadających na ławie oskarżonych, nie dostała zarzutu przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej:

Mogę jedynie potwierdzić, że pani Zawadzka została objęta aktem oskarżenia, przy czym - co istotne - jako jedyna nie usłyszała zarzutu udziału w zorganizowanej grupie przestępczej - wyjaśnia reprezentujący celebrytkę adwokat Krzysztof Ways. W tej sytuacji jej obecność wśród współoskarżonych rzeczywiście wydaje się być mocno "przypadkowa" i w moim odczuciu tak właśnie jest.

Trzymacie kciuki, by ta sprawa jak najszybciej się dla niej zakończyła?

bDmEbfmn
bDmEbfmG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(393)
Żbik
5 miesięcy temu
Akurat w to, że nie zna się na księgowości jestem w stanie uwierzyć
Anusiak
5 miesięcy temu
I tak jej nic nie zrobią, zwykłego człowieka zamknęli by za uradzione 5 zł..
Ada
5 miesięcy temu
Nasze celebryty...
bDmEbfmH
Kiki
5 miesięcy temu
Grubo...
abc
5 miesięcy temu
Obnosiła się bogactem, drogie fury z wypożyczalni, biżuteria, wyjazdy. W to że nie wiedziała, że księgowy rozlicza jej lewe faktury to nie uwierzę. Żaden księgowy nie będzie robi przekrętów na rzecz klienta bez wiedzy/zgody klienta.
Najnowsze komentarze (393)
ola
4 miesiące temu
nie rozumiem po co przekazała fakturę swojemu biuru rachunkowemu skoro nie otrzymała towaru?
RTS_R
4 miesiące temu
DOpóki nie udowodnią winy jest niewinna. Ale nie za dobrze to wygląda, bo niby nie wiedziała skąd ma kasę na gadżety , biżuterię , drogie auta ,itd ....? Jeżeli faktycznie jest niewinna jak twierdzi to na pewno wykaże to korespondencja, emaile z księgowym, faktury, podpisy itd...
Marek
4 miesiące temu
Dlaczego się jej czepiają ? Urząd skarbowy na zwrot podatku VAT miał trzy miesiące i nic nie sprawdził.Na ławie oskarżonych powinni usiąść ludzie z US ,którzy wydali decyzje o wypłaceniu 58 mln i być przykładnie ukarani / 25 Lat i konfiskata mienia !
javek
4 miesiące temu
Dlaczego tyle nienawiści przelewa się w komentarzach? - bo jest piękna, sławna i bogata? To po pierwsze. Po drugie - gdyby nazywała się Morawiecka lub Szumowska, albo była instruktorką narciarstwa tych prominentnych osób i w jeden dzień założyła działalność gospodarczą, a na drugi dzień wpłynęło kilka milionów dolarów z szemranych interesów to pies z kulawą nogą by się tym nie zajął.
Fil a
4 miesiące temu
I tak SIĘ wrabia ludzi, odbiera im firmy i robi piekło. 8 lat , A za pedofile, gwałt czy słów.wypadku śmierć. To ile ???? Zostawcie MARCELINE I niech wygra prawda.
agentd6
4 miesiące temu
Ja jednak nie będę oceniać P.Marceliny- nie znamy prawdy!Przyjdzie czas, że będzie odpowiadała za to czy była uczciwa i czy teraz mówi prawdę, że nie wiedziała. Jedno jednak jest pewne, że niektórym celebrytom odbija i stale im mało myślą, że są nietykalni i budzą zaufanie- oj jak można się pomylić! Pomimo to życzę jej pomyślnego zakończenia sprawy no i dużo zdrowia.
xxxx
4 miesiące temu
i poco ci to Było kobieto
vbnm,o
4 miesiące temu
Nie obrażajcie osoby, skoro nie znacie tematu, Pani Marcelina musi sprawę wyjaśnić. Życzę Jej pomyślności w działaniu
bDmEbfmz
apokalypto
4 miesiące temu
To zwykła KOSMETYCZKA !
izabela
4 miesiące temu
Czy w obliczu oskarżenia będzie nadal prowadząca jakikolwiek programu telewizyjnego?
fhfh
4 miesiące temu
Znając życie pewnie uniknie kary
Rzepak
5 miesięcy temu
To teraz prokuratura zada jej pytanie na śniadanie
emeryt
5 miesięcy temu
ukarać
Miecio
5 miesięcy temu
A tak ją bardzo lubię :(. Teraz wiem czemu jest za PO . Nadal mam nadzieję, że jest niewinna i zagłosuje na PiS.
...
Następna strona
bDmEbfnb