Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|
aktualizacja

Marcin Najman DOŻYWOTNIO zdyskwalifikowany z Fame MMA! Nie otrzyma też całości honorarium...

148
Podziel się:

W specjalnym oświadczeniu włodarze federacji przypieczętowali "niesportowe zachowanie" i "naruszenie zapisów umowy". Ukarano także trenera Najmana.

Marcin Najman DOŻYWOTNIO zdyskwalifikowany z Fame MMA! Nie otrzyma też całości honorarium...
Fame MMA wydało oświadczenie w sprawie Marcina Najmana (ONS)

Sobotnia gala Fame MMA odbiła się w mediach szerokim echem. Wszystko za sprawą pojedynku Marcina Najmana i znanego z Warsaw Shore Kasjusza Życińskiego. Tuż po rozpoczęciu walki pięściarz znokautował Don Kasjo, za co sędziowie odjęli mu jeden punkt. Mimo upomnienia już po chwili "El Testosteron" kopnął przeciwnika, co zaowocowało nie tylko jego dyskwalifikacją, ale również rozpoczęciem bójki i serią mało wyszukanych wyzwisk.

Niedługo po głośnej przegranej Marcin Najman postanowił skomentować całe zajście w sieci. W nagraniu wykonanym podczas prowadzenia samochodu sportowiec stwierdził, że zastosowany przez niego niedozwolony ruch miał być dla Don Kasjo testem. Podkreślił także, iż z pewnością zdołałby rozprawić się z przeciwnikiem w ciągu dziesięciu sekund. Nieco wcześniej na Twitterze Najman przyznał, że potraktował Don Kasjo "tak jak on jego rodzinę". Usunięty już wpis miał ponoć nawiązywać do wypowiedzi Życińskiego, w której zarzucał on pięściarzowi... romans z Esmeraldą Godlewską.

Włodarze Fame MMA tuż po dyskwalifikacji Najmana zapowiedzieli, że z pewnością wyciągną wobec niego poważniejsze konsekwencje. W poniedziałek na oficjalnym instagramowym profilu organizacji pojawiło się specjalne oświadczenie w sprawie sobotniej gali. Decyzją szefostwa Fame MMA Najman już nigdy nie będzie miał okazji zawalczyć w federacji, nie otrzyma także należnego mu za ostatnią galę honorarium.

(...) W stosunku do Pana Marcina Najmana zastosowana zostanie najsurowsza z możliwych kar polegających na dożywotniej dyskwalifikacji jego osoby z jakiejkolwiek aktywności związanej z Federacją FAME MMA. Nadto, w związku z nieakceptowalnym, niesportowym zachowaniem oraz rażącym naruszeniem zapisów umowy, która stanowiła podstawę jego udziału w gali FAME MMA 8, Federacja podjęła decyzję o podjęciu kroków prawnych, polegających na rozwiązaniu ze skutkiem natychmiastowym wyżej wskazanej umowy z wyłącznej winy Pana Marcina Najmana, co w konsekwencji doprowadzi do niewypłacenia całości honorarium, jakie miał otrzymać z tego tytułu od FAME MMA. Jednocześnie Federacja podjęła decyzję o przekazaniu części przedmiotowej kwoty pieniężnej Panu Kasjuszowi Życińskiemu. Pozostała część honorarium zostanie przekazana Polskiemu Związkowi MMA (PZMMA) w celu wsparcia młodych i utalentowanych amatorów sztuk walk - czytamy w piśmie.

Konsekwencje poniósł również trener Najmana, Damian Herczyk - który tuż po dyskwalifikacji podopiecznego rzucił się na Don Kasjo i wykręcił mu nogę.

W odniesieniu do czynów popełnionych podczas przedmiotowego zdarzenia przez Pana Damiana Herczyka Federacja FAME MMA podjęła decyzję o nałożeniu na niego dożywotniej dyskwalifikacji połączonej z zakazem uczestnictwa w jakichkolwiek wydarzeniach organizowanych przez Federację w przyszłości. W związku ze stratami wizerunkowymi, jak i materialnymi FAME MMA zdecydowało o podjęciu kroków prawnych mających na celu naprawienie szkody wyrządzonej Federacji przez bezprawne działanie Damiana Herczyka oraz utracone przez FAME MMA w przyszłości korzyści materialne. Nadto w związku z uzasadnionym podejrzeniem bezprawności czynów, jakie popełnił Pan Damian Herczyk w stosunku do Pana Kasjusza Życińskiego, Federacja skieruje do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Pana Damiana Herczyka - zdecydowali włodarze Fame MMA.

Może Marcin wróci teraz na Jasną Górę?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(148)
lol
2 lata temu
No i dobrze. Tak nie powinno być. Jeśli łamiesz reguły i kontrakt to za to płacisz.
Mmmmmm
2 lata temu
Zasłużył... Maskara jakaś jak można od tylu lat kłamać i grać sportowca
Gosc
2 lata temu
On i jego trener powinni być skończeni.. to co zrobili jest karalne i mam nadzieje ze się nie wywiną od tego!
Oko
2 lata temu
Żal komentować
adam
2 lata temu
i dobrze
Najnowsze komentarze (148)
łodzianka
2 lata temu
Najman został sprowokowany przez przeciwnika w chamski sposób.Jak można karać p.Najmana, a przeciwnika (obrzydliwca ) nie ????? Każdy z nas straciłby cierpliwość i zaatakowałby przeciwnika, w przypadku wypowiadania się niepochlebnie o rodzinie konkurenta. Ja też bym wydrapała oczy jak by ktoś obraził moich najbliższych. Nie dziwi mnie zatem ,że p.Najman kopnął tego chamskiego gościa. I to on powinien być dożywotnio zdyskwalifikowany oraz nie powinien otrzymać , za ten atak na p.Najmana, ani grosza. Bądźmy sprawiedliwi.
Sylwek
2 lata temu
Ten człowiek to wstyd i hańba dla Polski.. Człowiek który leżał na dnie po czym wykonał odwiert i spadł jeszcze niżej.. nie można promować takich ludzi..
Ola
2 lata temu
Te całe fame mma to reżyserowane show, kopia wrestlingu z Ameryki.
Licznik1982
2 lata temu
Marcinek nie płacz, zostanie Tobie jeszcze Funny Mma heheh
Boks
2 lata temu
Do Częstochowy beztalencjie!!!!!!
obserwator
2 lata temu
Brawo dla decyzji Federacji MMA -tak wulgarne zachowanie, i tak wulgarne wypowiedzi Najman, których świadkami była cała Polsk i nie tylko -to skandal i szczyt szczytów chamstwa w Świecie Sportu.Należy przypuszczać obserwując zachowania Najmana i jego trenera ,ze mogli nawet pozbawić życia swego przeciwnika-Kasjusza Życińskiego,gdyby nie interwencja innych osób.Jeszcze raz wielkie brawa dla Federacji MMA.
assante
2 lata temu
Buahaa, FAME MMA? A co to jest? Nawalaka patocelebrytów? A co na to Wojtek, kumpel Kasjusza? Przecież ta gala zarabia na takich tanich sensacjach.
ala
2 lata temu
pozostaje tylko Jasna Góra
Bug
2 lata temu
Nareszcie. Najman to zaden sportowiec. Sciemniacz artysta filozof. Nie pokazywac takich.
nie-mma
2 lata temu
Nie interesuję się tym sportem, ale oglądałam, bo lubi mąż. Przeraża mnie brak szacunku, te wyzwiska i kozaczenie jaki to nie on (każdy zawodnik) mocny, a wychodzi obity jak stare jabłko. Żenada! W porównaniu do gali MMA to była jakaś słaba parodia, ale jak widać, dobrze dobrali aktora głównego w walce ;) Popisał się... Wywiad pani w warkoczykach, niczym wywiad w podstawówce i babskie kłótnie po walce dwóch pań... naprawdę było wszystko czego nie lubię, ale każdy ma swój gust. Pozdrawiam
opola
2 lata temu
Czy była podobna sytuacja gdzieś na Świecie. Pewnie nie. Wstyd i żenada wykręcać nogę leżącemu i trzymanemu. Precież ta skrętka była bardzo niebezpieczna teraz KAsjo ma gips.
Kasia
2 lata temu
Najman mógł zacząć klepać szybko poddanie i skończyć walkę. Poddał by się i miałby z głowy. Teraz ma poważne problemy a jego trener pewnie prokaruturę.
olo
2 lata temu
Don Kasjo uwielbiam a tych dwóch co tak postąpili to żenada, bardzo słabe.
Kiki
2 lata temu
DON KASJO KRÓL!!!!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie