Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Marek Niedźwiecki pozwał Polskie Radio! "Stawianie nieprawdziwych zarzutów dla usprawiedliwienia swoich DZIAŁAŃ CENZORSKICH"

69
Podziel się:

"Domagam się w imieniu Klienta przeprosin na antenie Trójki i na stronach internetowych Polskiego Radia oraz symboliczne 10 tys. zł od każdej ze stron na fundację wspierającą lekarzy" - zapowiedział adwokat dziennikarza.

Marek Niedźwiecki pozwał Polskie Radio! "Stawianie nieprawdziwych zarzutów dla usprawiedliwienia swoich DZIAŁAŃ CENZORSKICH"
Marek Niedźwiecki pozwał Polskie Radio (ONS)

Po aferze związanej z piosenką Kazika, która to niespodziewanie zniknęła z listy przebojów radiowej Trójki, wielu dziennikarzy zdecydowało się w akcie protestu opuścić radiostację. Jednym z nich był ceniony przez słuchaczy Marek Niedźwiecki, który prowadził cotygodniowe notowanie.

Dyrekcja radia próbowała bronić się przed oskarżeniami o cenzurę sugerując, że to Niedźwiecki manipulował wynikami Listy Przebojów Trójki. Oburzony dziennikarz zażądał przeprosin ze strony Polskiego Radia, Tomasza Kowalczewskiego, Agnieszki Kamińskiej oraz Telewizji Polskiej, jednak się ich nie doczekał. W związku z tym złożył pozew przeciwko stacji i sprawa trafi do sądu.

Ponieważ ani Polskie Radio S.A., ani Pani Prezes Agnieszka Kamińska, ani były Dyrektor Trójki Pan Tomasz Kowalczewski nie przeprosili Pana Marka Niedźwieckiego za stawianie całkowicie nieuprawnionych zarzutów, zgodnie z zapowiedzią złożyłem dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew - poinformował redakcję Onetu mec. Maciej Ślusarek z kancelarii LSW.

Domagam się w imieniu Klienta przeprosin na antenie Trójki i na stronach internetowych Polskiego Radia oraz symboliczne 10 tys. zł od każdej ze stron na fundację wspierającą lekarzy. Stawianie nieprawdziwych zarzutów i to wyłącznie dla usprawiedliwienia swoich działań cenzorskich musi spotkać się ze stanowczym działaniem. Czekamy na wyznaczenie terminu rozprawy - dodał mecenas Niedźwieckiego.

Co tym sądzicie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(69)
Sisi
4 lata temu
I Romana na obrońcę 😂😂
gazek
4 lata temu
A kogo to obchodzi? Nie pompujcie tematu!Ten pan powinien być na zasłużonej emeryturze. Czas oddać radio młodym!
Kasia
4 lata temu
Bardzo dobrze
Muranko
4 lata temu
Spieszmy się czytać komentarze tak szybko odchodzą :)
Olo
4 lata temu
czas tak szybko leci. Afera goni aferę. Jakoś ten temat trójki znikl, pojawia się kolejny i następny i tak w kółko
Najnowsze komentarze (69)
odważniej
4 lata temu
10 tyś - bez sensu... Nisko ceni swoje nazwisko. Powinien zażądać np 10 milionów za pomówienie i próbę zniszczenia tego co budował przez lata. Zarówno markę swojego nazwiska jak i samej listy...
Ola
4 lata temu
Czułam że tak będzie ... masakra. Tak zniszczyć legendę. Audyt .... Ps. Do młodych którzy chcą młodych - są inne stacje ... A trójka niech pozostanie TRÓJKĄ.
Tadzik
4 lata temu
Kazik, dzięki za rozwalanie trójki!
Yob
4 lata temu
Prawda jest taka że najlepszą chwila dla Trójki to ta po wielkiej wewnętrznej wojnie a wybraniem Pana Kuby nowym dyrektorem. 98%muzyki sugerowanej przez słuchaczy, święta zasada nie gadania podczas grania, brak polityki... Taka Trójka w "zawieszeniu" to marzenie.
Dori
4 lata temu
Brawo
gość
4 lata temu
Jakoś nie biją się o niego inne stacje, a taki był dobry
robin
4 lata temu
niezatapialny Niedźwiedź? znajdź sobie inną robotę pasożycie...
HOHO
4 lata temu
Czy Niedźwiecki ma jakąś rodzinę? żonę , dzieci? może chociaż jakąś dziewczynę?
Many
4 lata temu
Szkoda listy przebojow i prowadzacego,zaden mlody nie potrafi tak prowadzic ja robil to Niedzwiecki
Milo
4 lata temu
Ja chce nowym ludzi w radiu a nie samych starych, którzy nie dają dostępu młodym. Niedźwiecki idzie do radia Mana i jak odchodził to już wiedział o tym. Szkoda gadać.
Jamaha
4 lata temu
Czytam te komentarze i pojąć nie mogę?! Moi drodzy większość z Was to ignoranci, których wypowiedź wynika z niewiedzy. Proponuję spokorniec i nie wypowiadać się na żadnym publicznym formy, bo wladciwym miejscem jest zdecydowanie obiad u wujka i cioci przy quasi muzie niejakiego Zenka (nie umniejszając wykonawcy), Pan Niedźwiedzki to człowiek legenda i okno na świat zachodni w czasach PRL
Puszczacze
4 lata temu
Śmieszne jest, że Mann, Kaczkowski, Niedźwiecki et consortes sądzą, iż sami wykreowali swój wizerunek, a nie uczynił tego PO PROSTU dostęp do płyt z UK i USA w czasach PRL, które to płyty puszczali, kradnąc prawa intelektualne, bowiem komuna nie płaciła nikomu żadnych pieniędzy za tę kradzież...
marta
4 lata temu
No skoro sądy wasze to wygrana pewna ...
Jola
4 lata temu
Niedźwieckiemu mówimy NIE za sam fakt wspolpracy z ubecja. Takim ludziom się nie ufa
...
Następna strona