Trwa ładowanie...
aktualizacja

Margaret, Małgorzata Rozenek, Robert Biedroń i inni ODWRÓCILI SIĘ OD KOŚCIOŁA: "Nie jesteśmy praktykującymi katolikami" (ZDJĘCIA)

417
Podziel się:
417
Podziel się:

Wielu celebrytów mówi wprost o tym, że z Kościołem im nie po drodze. Wśród nich znaleźli się między innymi Margaret, Katarzyna Warnke czy Renata Dancewicz. Zobaczcie, kto jeszcze.

1
 / 15
Margaret, Małgorzata Rozenek, Robert Biedroń i inni ODWRÓCILI SIĘ OD KOŚCIOŁA: "Nie jesteśmy praktykującymi katolikami" (ZDJĘCIA)
Margaret, Małgorzata Rozenek, Robert Biedroń i inni ODWRÓCILI SIĘ OD KOŚCIOŁA: "Nie jesteśmy praktykującymi katolikami" (ZDJĘCIA)
Nie tylko Artur Barciś... Te gwiazdy również ODWRÓCIŁY SIĘ od Kościoła (ZDJĘCIA) (AKPA)
0
0

Polskie gwiazdy coraz częściej wypowiadają się na tematy społeczne oraz religijne. Nierzadko wyrażają zdanie, gdy rząd przekazuje znaczące fundusze na cele kościelne lub, gdy duchowni angażują się w sprawy polityczne. Te działania spotykają się nie tylko z ostrą krytyką celebrytów. Niektórzy zdecydowali się na dokonanie apostazji. Jako jedna z pierwszych opowiedziała o tym Margaret.

Z Kościoła wystąpili także Katarzyna Warnke czy Robert Biedroń. A to dopiero początek listy. Coraz więcej mówi się również o tym, że celebryci nie chrzczą swoich dzieci. Małgorzata Rozenek, Natalia Siwiec i Zofia Zborowska postanowiły dać pociechom wolną rękę w kwestii wiary.

Zobaczcie, kto jeszcze ma dość poglądów głoszonych przez Kościół katolicki.

2
 / 15
Matylda Damięcka

Jakiś czas temu Matylda Damięcka, po obejrzeniu filmu dokumentalnego o Stanisławie Dziwiszu, zdecydowała się na wyznanie o wystąpieniu z Kościoła.

Nie należę do tej wspólnoty — napisała na Instagramie.

3
 / 15
Natalia Kukulska

Natalia Kukulska w rozmowie z Żurnalistą wyznała, jaki ma stosunek do Kościoła.

Przestałam chodzić do kościoła. Mam w sobie dużo sentymentu do wielu myśli. Może sentyment to złe słowo, mam wielki szacunek. Nauka czysta, która powinna z tego wypływać, nadal jest wspaniałą mądrością, z której warto czerpać. Ale nie dałam rady po prostu — zdradziła piosenkarka.

4
 / 15
Dorota Masłowska

Dorota Masłowska w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" wyznała:

Jestem osobą niewierzącą, niepraktykującą, nie mam żadnego związku z Kościołem katolickim poza tym, że zostałam w jego obrządku wychowana — powiedziała pisarka.

Warto dodać, że jej konflikt z Kościołem katolickim skończył się na sali sądowej. Podirytowana fałszywymi doniesieniami tygodnika katolickiego o tym, że wiara katolicka jest dla niej ważna, pisarka złożyła pozew do sądu.

5
 / 15
Natalia Siwiec

Natalia Siwiec do tej pory nie ochrzciła córki. Gwiazda nie zgadza się z Kościołem w sprawie grzechu pierworodnego.

Mia nie była chrzczona i nie będzie, chyba że kiedyś sama podejmie taką decyzję. Nie zgadzam się z tym, że człowiek rodzi się z jakimś grzechem, więc nie mamy co zmywać. Chrzest to zaakceptowanie tego, że niby pochodzisz z grzechu. Każdy rodzi się czysty, dobry i może wykreować swoje życie tak, jak chce, bez żadnych obciążeń na wejściu - napisała Siwiec na Instagramie.

6
 / 15
Artur Barciś

Artur Barciś o odejściu z Kościoła powiedział dopiero, gdy jedno z czasopism przedstawiło go, jako "żarliwego katolika".

Niedawno przeczytałem wywiad, którego nigdy nie udzieliłem. Wyszedłem w nim na żarliwego katolika, wręcz dewotę. Podczas gdy ja z Kościołem już dawno się pożegnałem. Coś okropnego — powiedział w rozmowie z "Plejadą".

7
 / 15
Margaret

Margaret w 2019 roku dokonała apostazji. Wyznała wówczas, że decyzja o wystąpieniu z Kościoła była trudna dla jej mamy.

Decyzję o apostazji podjęłam dawno temu, ale nie mówiłam o tym. Nie wierzę w Boga i to co najmniej fair wobec tych wszystkich, którzy wierzą, by się wypisać z tej wspólnoty. Nie wyobrażam sobie być w jakiejś grupie i podkładać jej nogi. Uważam, że byłaby to hipokryzja. Dostałam za to fangę w nos, i ok - mówiła w rozmowie z Wirtualną Polską.

8
 / 15
Agnieszka Włodarczyk

W 2021 roku muzyk Damian Maliszewski zadeklarował chęć poddania się apostazji. Agnieszka Włodarczyk w komentarzu pod jego wypowiedzią napisała:

Daj znak, jak Ci się uda. Też muszę w końcu zrobić z tym porządek.

Celebrytka nie ochrzciła również swojego syna Milana. Aktorka do tej pory nie skomentowała, czy już poddała się apostazji.

9
 / 15
Katarzyna Warnke

Katarzyna Warnke od dawna nie uczestniczy w życiu Kościoła, ponieważ nie zgadza się z jego poglądami i wtrącaniem w sprawy polityczne. Celebrytka walczy również o prawa kobiet i sprzeciwia się wielu stanowiskom instytucji.

Może [Kościół - przyp. red] zająłby się w końcu tym, co duchowe, a nie obyczajem i polityką? - napisała na Instagramie.

10
 / 15
Renata Dancewicz

Renata Dancewicz od wielu lat jest ateistką. Jakiś czas temu aktorka przyznała, że ochrzciła swojego syna, ponieważ jej przekonania nie spotkały się ze zrozumieniem rodziny.

Ja, już jako mała dziewczynka, zrozumiałam, że nie wierzę w Boga i nie chcę być częścią Kościoła katolickiego. Zobaczyłam, jak niesprawiedliwie Kościół traktuje kobiety. One mają być służącymi i tyle. Na samym szczycie hierarchii są księża, którzy mają kontakt z Bogiem, później mężczyźni, a na samym końcu kobiety — powiedziała w rozmowie z "Plejadą".

11
 / 15
Lara Gessler i Piotr Szeląg

Lara Gessler i jej partner, Piotr Szeląg również nie zdecydowali się na chrzest córki.

Nie jesteśmy praktykującymi katolikami, więc nie mamy powodu, aby chrzcić córkę. Wolę żyć jak dobry człowiek niż stwarzać pozory społeczne - powiedziała Lara w rozmowie z redakcją Pudelka.

12
 / 15
Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan

Choć synek Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana już dawno skończył roczek, para nie zdecydowała się go ochrzcić. Celebrytka zaszła w ciążę dzięki metodzie in vitro, która, jak wiadomo, jest krytykowana przez Kościół katolicki.

Od wielu lat Kościół katolicki nie odgrywa żadnej roli w moim życiu i uważam, że to jest ogromna szkoda. To, co się dzieje wokół stosunku Kościoła katolickiego do in vitro, czy do LGBT i do wojny w Ukrainie nie pozwala mi rozumieć, ani odnaleźć się w takim przywództwie duchowym - mówiła w wywiadzie dla "Pomponika".

13
 / 15
Nergal

Adam Darski już kilka lat temu dokonał apostazji. Namawiał do tego również swoich fanów za pośrednictwem Instagrama

Dalej moi drodzy Polacy!? Naprawdę chcecie być powiązani z tą kryminalną, haniebną instytucją? Naprawdę chcesz być kolejnym numerem w ich książkach? (Tylko dla utrzymania wysokiej stawki statystycznej?) - pytał Nergal.

Indoktrynacja ma różne nazwy i twarze, ale wywołane nią szkody są tak samo niszczycielskie. Istnieje związek między dzisiejszym kryzysem społecznym, protestami w Polsce i poza nią... nie możesz stworzyć w pełni demokratycznego kraju z religią zakorzeniona głęboko w polityce. Dlatego zerwij ciężar duchowego zniewolenia. Dokonaj apostazji - napisał muzyk na Instagramie.

14
 / 15
Robert Biedroń

W 2012 roku Robert Biedroń w rozmowie z "Dzień Dobry TVN" wyznał, że dokonał apostazji. Kilka lat później, wraz z partią Wiosna, uruchomił również stronę LicznikApostazji.pl.

15
 / 15
Zofia Zborowska

Zofia Zborowska nigdy nie ukrywała, że jest osobą niewierzącą. Zapytana podczas jednego ze zorganizowanych na swoim profilu Q&A o to, czy wystąpiła z Kościoła, odpowiedziała:

Nie dokonałam apostazji. Bardzo bym chciała to zrobić, ale chyba jestem za leniwa. Ale zrobię to. Zrobię apostazję — wyznała na swoim Instagramie.

Kilka miesięcy przed przyjściem na świat jej dziecka zapowiedziała, że nie zamierza go ochrzcić.

KOMENTARZE
(417)
Gość
3 miesiące temu
A teraz, tak dla równowagi napiszcie kto się nawrócił i pojednal się z Bogiem i kościołem?
Opinia
3 miesiące temu
Odważni👎A kiedy byliście katolikami?
Polak
3 miesiące temu
Szanowni Państwo ! Nawet nie wiecie , jak wielką przysługę oddaliście Kościołowi "swoim spektakularnym odwróceniem się od Niego " : ) ...Nergal "odwrócił się " również ???..a to nowość .. : ) Czyli przedtem :nie był odwrócony" ??? Kto pisze te brednie ?? A MY : ALLELUJA I DO PRZODU ! Polska Katolicka ,nie laicka !
Nie rozumiem
3 miesiące temu
Żydzi i sataniści dlaczego mają chodzić do kościoła?
Adam
3 miesiące temu
Elyta
Najnowsze komentarze (417)
gosc
2 miesiące temu
.....
gosc
2 miesiące temu
...
gosc
2 miesiące temu
Żenada...
gosc
2 miesiące temu
Żenada...
gosc
2 miesiące temu
Nicki Minaj - Freedom
gosc
2 miesiące temu
Żenada...
gosc
2 miesiące temu
Nie interesuje mnie Twoje zdanie. Mam swoje zdanie...
gosc
2 miesiące temu
I wgl ktoś normalny mści się na kimś za brak zrozumienia? A jeszcze kto normalny chce wykluczać przy okazji tą osobę? Weź... Nara...
gosc
2 miesiące temu
Nie kopie się leżącego, jeżeli jesteś taka inteligentna, że aż zapominasz skąd bierzesz newsy... Nie jesteś inteligentna i pogódź się z tym...
gosc
2 miesiące temu
Wcale mi nie zależy na zadawaniu się z Tobą, a Ty nie decydujesz, co robią inni, zapamiętaj to sobie...
gosc
2 miesiące temu
Ciekawe, czy Wdowa się Tobą zainteresuje? :) :) Weź się nie ośmieszaj... Jak zwykle Ci coś kradnie... Dj Decks - Zła Dziewczyna RMX Ft. Córy, Ryfa Ri, Wdowa, AdMa
gosc
2 miesiące temu
Nawet się nie łudź, że Cię wgl lubiłam. Nigdy Cię nie lubiłam, a tolerowałam szarą postać, tak pamiętam… Teraz dopiero się robisz z tego kiepskiego mózgu na lepszy, przebiegły? Nawet nie, ale to zaskakujące… Jak się chcesz wyróżnić, chociaż nigdy tego nie robiłaś… Może Cię tolerowałam…
gosc
2 miesiące temu
SKOLIM - Temperatura
gosc
2 miesiące temu
...
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Młodsza o 17 lat Amal bryluje u boku posągowego George'a Clooneya na gali charytatywnej w Nowym Jorku. Zjawiskowi? (ZDJĘCIA)

George Clooney i Amal Clooney zadali szyku podczas gali rozdania nagród Albie. Wydarzenie jest organizowane przez fundację aktora i honoruje "odważnych obrońców sprawiedliwości, którzy są narażeni na wielkie ryzyko za to, co robią." Inicjatorzy imprezy prezentowali się imponująco.
9.

Gwiazdy stawiły się na premierze "Bez retuszu": Dawno niewidziana Czartoryska, Foremniak w garniturze, odważna Gałązka (ZDJĘCIA)

Ewa Ewart stworzyła film dokumentalny poświęcony nowotworowi piersi. Na premierę obrazu przybyło kilka znanych i lubianych, m.in. Małgorzata Foremniak, Paulina Gałązka czy Anna Czartoryska. Która wypadła najlepiej?
8.

Celebryci walczą o uwagę na evencie: Weronika Rosati w stylu boho, Beata Tadla, Monika Goździalska w prześwitach (ZDJĘCIA)

W czwartkowy wieczór w Warszawie odbyły się 2. urodziny kina KinoGram i premiera filmu "Twórca". Na evencie świętowała plejada celebrytów. Największym zainteresowaniem fotografów cieszyła się opalona Weronika Rosati w ażurowym zestawie. Wyglądała jak prawdziwa gwiazda?
7.

Tak mieszka Don Vasyl: złoto, figurka Matki Boskiej i pałacowe meble. "Król Cyganów" stawia na PRZEPYCH (ZDJĘCIA)

Don Vasyl jest najpopularniejszym przedstawicielem barwnej kultury romskiej. Jak na scenie, tak i w życiu muzyka dominuje przepych i bogactwo. Don Vasyl od kilku lat mieszka w Ciechocinku, a jego rezydencja urządzona jest w nietuzinkowym stylu. Zobaczcie, jak urządził się "Król Cyganów".
6.

Weronika Rosati parkuje swoje auto za niemal 300 tys. zł NA ZAKAZIE. Aktorka uzbroiła się w luksusowe dodatki (ZDJĘCIA)

Paparazzi "przyłapali" Weronikę Rosati, gdy załatwiała w Warszawie codzienne sprawunki. Odziana w sportową stylizację za kilkanaście tysięcy aktorka nie omieszkała zaparkować swojego luksusowego audi w niedozwolonym miejscu.
5.

Michał Szpak przemierza stolicę w "barokowej" PIŻAMIE i żółtych, puchatych kapciach. Tak trzeba żyć? (ZDJĘCIA)

Paparazzi napotkali Michała Szpaka spacerującego popołudniową porą z psem. Podczas gdy rodzime gwiazdy trudziły się, aby zaprezentować na ulicy jak najbardziej ekstrawaganckie stylizacje, piosenkarz postanowił wyjść z domu w piżamie i kapciach. Ikona?
4.

Magda Gessler RZUCA TALERZAMI pod "Dzień dobry TVN" i wykrzykuje: "Budzę młode kobiety, które nie chcą iść na wybory. DOSYĆ TEGO!" (ZDJĘCIA)

Magda Gessler gościła w czwartkowym wydaniu "Dzień dobry TVN". Charyzmatyczna restauratorka zaprezentowała widzom swoje słynne rzucanie talerzami. Przy okazji wystosowała apel do młodych kobiet, zachęcając je do wzięcia udziału w wyborach. Padły mocne słowa.
3.

Joanna Opozda wraca z klubu o piątej nad ranem. Imprezowała z partnerem (?) i Magdaleną Stępień (ZDJĘCIA)

Paparazzi "przyłapali" Joannę Opozdę, gdy wczesnym rankiem wracała z jednego z warszawskich klubów. Aktorka mogła liczyć na doborowe towarzystwo. Po raz kolejny towarzyszył jej młodszy o 10 lat mężczyzna, nie zabrakło też Magdaleny Stępień. Fajna ekipa?
2.

Tłum gwiazd na premierze filmu "Doppelgänger. Sobowtór": Maria Dębska, Magdalena Lamparska z mężem, Jakub Gierszał... (ZDJĘCIA)

Uroczysta premiera filmu "Doppelgänger. Sobowtór" przyciągnęła spore grono znanych osobistości. Szykowne stylizacje zaprezentowały m.in. Magdalena Różczka i Maria Dębska. Nie zabrakło też Magdaleny Lamparskiej - tym razem w towarzystwie męża.
1.

Michał Szpak przyprowadził SIOSTRĘ na koncert Patricii Kazadi! Przyszła też Kaja Paschalska z naręczem słoneczników... (ZDJĘCIA)

Patricia Kazadi wraca przed mikrofon i z tej okazji zorganizowała przedpremierowy koncert z udziałem swoich najbliższych przyjaciół z show biznesu. Wśród gości pojawili się m.in. Michał Piróg oraz znana z brawurowego wykonania "La Plage de Saint Tropez" Joanna Moro.