Trwa ładowanie...
Przejdź na
Tiga
Tiga
|

Maria Winiarska narzeka na swoją emeryturę. "Mam wrażenie, że jestem oszukiwana"

271
Podziel się:

Maria Winiarska, znana aktorka i matka Zofii Zborowskiej, podzieliła się informacjami na temat swojego świadczenia emerytalnego. Wyraziła swoje rozczarowanie związane z jego niską kwotą, mówiąc, że czuje się niesprawiedliwie potraktowana. "Emerytury gwiazd są żałosne. A w dodatku wylewa się na artystów straszny hejt" - wyznała.

Maria Winiarska narzeka na swoją emeryturę. "Mam wrażenie, że jestem oszukiwana"
Maria Winiarska o swojej emeryturze (AKPA)

W ostatnim czasie, temat emerytur gwiazd i ich wysokości stał się częstym tematem dyskusji. Wiele znanych osobistości wyraża swoje niezadowolenie z kwot, które otrzymują z ZUS-u. Niektórzy twierdzą, że to celebryci sami są odpowiedzialni za niskie kwoty swoich emerytur, ze względu na niskie składki, które wpłacali. Jednak niektóre z tych znanych postaci próbują obalić ten argument.

Maria Winiarska postanowiła ujawnić wysokość swojego świadczenia emerytalnego. Aktorka, która jest obecna w świecie artystycznym od prawie pięciu dekad, wyznała w wywiadzie dla "Faktu", że otrzymuje jedynie 1100 złotych miesięcznie.

Przez pół wieku ciężko pracowałam na scenie i na planach filmowych, załapałam się jeszcze na emeryturę estradową, bo występowałam na estradzie z moją siostrą. Ile dostaję? Tysiąc sto złotych - wyznała w rozmowie z tabloidem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Marian Lichtman o swojej emeryturze: "Ja się zabezpieczyłem. Mogę sobie przyzwoicie żyć"

Winiarska stara się również obalić argumenty, które sugerują, że nie wpłacała odpowiednio wysokich składek.

Całe życie płaciłam składki ZUS i były to dla mnie duże składki - mówi.

Niestety, jak twierdzi aktorka, wysokie składki, które wpłacała, nie przełożyły się na wysokość jej świadczenia. Maria Winiarska nazywa kwotę swojej emerytury "żałosną" i wyraża swoje niezadowolenie z braku społecznego wsparcia dla artystów w tej kwestii.

Emerytury gwiazd są żałosne. A w dodatku wylewa się na artystów straszny hejt, a przecież wielu z nas płaciło składki - żaliła się w tabloidzie.

To nie jest pierwszy raz, kiedy Winiarska wyraża swoje niezadowolenie z wysokości swojego świadczenia emerytalnego. Aktorka zauważa, że emerytki w Polsce są w gorszej sytuacji niż emeryci. Twierdzi, że jej mąż wpłacał takie same składki jak ona, a mimo to otrzymuje wyższe świadczenie - niemal dwukrotnie wyższe. Wiktor Zborowski, mąż Marii Winiarskiej, ma otrzymywać około 2 tysiące złotych miesięcznie. "Mam wrażenie, że jestem oszukiwana" - mówiła w "Tele Tygodniu".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(271)
Cała ja
9 miesięcy temu
Może córka Zosia pomoże rodzicom
Msm
9 miesięcy temu
Nadal nie rozumiem pani zdziwienia
Sport
9 miesięcy temu
Chamstwo jak tacy ludzie jęczą. Wstyd i jeszcze raz wstyd. Oszukiwana przez kogo, żeby mieć emeryturę to trzeba bylo placic składki a nie cały chajs przytulać. Fajnie bylo dostawać duże gaże ale wtedy o emeryturze się nie myślało. Jak czytam biadolenie naszych gwiazd o emeryturze to 🤮🤮🤮.
Kiełbasa
9 miesięcy temu
Gwiazd? Nie ośmieszaj się kobieto. Poza tym jakbyś pani składki płaciła jak my wszyscy to i emerytura by była.
Irena
9 miesięcy temu
Oj ona myśli że ludzie to głupcy proszę nie przesadzać że płaciła duże składki pani Dowbor czy Martyniuk nie narzekają wstydu kobieto nie masz
Najnowsze komentarze (271)
Zzzz
8 miesięcy temu
Proszę podać sumę odprowadzonych składek Bo um o dzieło z 50% kosztów uzyskania się tyle lat podobała
Prac ZUS
9 miesięcy temu
Po 20 latach odprowadzania składek na ZUS (bez względu na ich wysokość) emerytura, co najmniej, wynosi 1588,44 zł brutto (1445 zł netto). W sytuacji gdy emeryt nie zgromadził wystarczającego kapitału, który gwarantowałby ww wysokość emerytury, resztę dopłaca ZUS. Warunek 20 lat opłacania składek - kobieta, 25 lat - mężczyzna. Takie są przepisy. To co pani mówi nie jest prawdą.
Pandorka
9 miesięcy temu
Kobiety maja niższe emerytury bo są nie rentowne dla ZUSu. dłużej żyją, dbają o siebie, i zus im dłużej wypłaca emerytury statystycznie oczywiście.
Gff
9 miesięcy temu
Nie ważne ile się pracuje tylko ile składek placi
Ann
9 miesięcy temu
Szanowna Pani proszę nie klamać. Gdyby, tak jak pani mówi, placiła składki przez długie lata, to miałaby pani co najmniej najniższą emeryturę, która obecnie wynosi 1588 brutto tj. 1445 zł netto, a nie 1100 zł. Albo kłamie pani zaniżając wysokość otrzymywanej emerytury, ponieważ po 20 latach OPŁACANIA składek wynosi ona, tak jak napisałam wyżej, co najmniej 1588 zł.
Kinoman
9 miesięcy temu
A jakie wielkie role ma ta pani na kącie.
Rada
9 miesięcy temu
Jak taka bieda to trzeba iść do Caritasu.
Filomen
9 miesięcy temu
Przez 40 lat uczciwie płaciłem składki i nie narzekam.
❤️🐻❤️❤️❤️
9 miesięcy temu
Moja mama po 30 latach pracy na najniższej albo pracy na pół lub 3/4 etatu ( pracowała ile mogła i wychowywała 4 dzieci ) dostaje minimalna emeryturę około 1500zl i nadal pracuje na 3/4 etatu w sklepie. Nie narzeka, cieszy się życiem. Dziękuję Bogu za zdrowe, dorosłe już dzieci i za swoje zdrowie że pozwala jej pracować. Gdyby nie pracowała i nie miała kasy na życie ja i moje rodzeństwo zawsze jej pomożemy. Ona nas wychowała i wykształciła więc taka pomoc to jest oczywistość
🙂...
9 miesięcy temu
Tzw."gwiazdy" to nie święte krowy. Jak gadają bzdury i zachowują się nie odpowiednio to co mają robić? głaskać i nosić na rękach bo ktoś sławny jest????...
Biedak
9 miesięcy temu
Moja emerytura to 5.900 PLN i nie jestem wściekły, że inni mają wyższe.
Sułtan
9 miesięcy temu
Co to za aktorka? Aparycja kiepska
viki
9 miesięcy temu
Dlaczego inni też płacili wysokie składki i jakoś dostraja więcej. Nie myśleli o przyszłości tylko jeździli i latali po prezenty dla dzieci na inny kontynent , to teraz mają ..niech zobaczą jak inni żyją ..może jeszcze utworzymy zbiórkę ??? ..nie jeden chciałby mieć taki dom jak ona
DOROTA
9 miesięcy temu
JEDŹ DDO IZRALELA TWOJEGO MIEJSCA I BĘDZIESZMIEĆ WIĘCEJ.
...
Następna strona