Marta Nieradkiewicz walczy z nowotworem: "Słyszałam sugestie, żebym nie pokazywała się w takiej formie"

Marta Nieradkiewicz w rozmowie z Moniką Olejnik wyznała, że walczy z nowotworem. "Początkowo nie mogłam w to uwierzyć, to był dla mnie szok, bo myślałam, że takie rzeczy mnie nie dotyczą" - powiedziała.

Marta NieradkiewiczMarta Nieradkiewicz
Źródło zdjęć: © Instagram, KAPiF

Marta Nieradkiewicz, która zdobyła serca widzów dzięki rolom w takich produkcjach jak "Barwy szczęścia", "Lęk" czy "Trzy miłości", postanowiła otwarcie opowiedzieć o swojej trudnej sytuacji zdrowotnej.

W wywiadzie z Moniką Olejnik wyznała, że od pewnego czasu zmaga się z nowotworem i walczy o powrót do zdrowia. Dziennikarka TVN24, zanim zapytała ją o zmagania z chorobą, przypomniała o swojej walce z rakiem.

Zagrałaś w filmie "Lęk" razem z Magdą Cielecką. Oglądałam ten film. I to jest tak, że wydawało się, i to był film, a tobie się przydarzyło coś i to nie był film.Coś, co mi się przydarzyło przed obejrzeniem tego filmu, czyli rak piersi. Jesteśmy siostrami.

- mówiła wyraźnie wzruszona Olejnik.

Tak, jestem w trakcie leczenia onkologicznego, w trakcie terapii. Mam za sobą długą drogę, ale to jeszcze nie koniec. Ja sama sobie tego guza wymacałam. Sama go odkryłam i początkowo... Ja nie mogłam w to uwierzyć. To był szok dla mnie, ponieważ naprawdę wierzyłam, że różne rzeczy są w stanie mi się w życiu przytrafić, ale zdrowie to ja mam jak dzwon. I takie rzeczy na pewno mnie nie dotyczą. Okazało się, że jest inaczej i było to bardzo trudne do przyjęcia. Bardzo trudne. No jednak przyjmuję to, co na mnie spadło. Wiem też, że dzisiaj medycyna jest w zupełnie innym punkcie

- powiedziała.

Mimo trudnych chwil i poczucia zawstydzenia, jakie czasami jej towarzyszyło, Marta spotkała się również z wieloma gestami wsparcia, które dały jej siłę do dalszej walki.

Słyszałam takie sugestie, żebym nie pokazywała się w takiej formie. Był moment, że czułam się zawstydzona, że mnie spotkała ta choroba. Nie chodziłam w peruce, były spojrzenia, które się ode mnie odwracały, ale było też wiele wspaniałych gestów, które dały mi ogromną siłę, żeby iść dalej

- dodała.

Od września 2025 roku na profilu aktorki na Instagramie nie pojawiły się nowe zdjęcia.

Marta Nieradkiewicz
Marta Nieradkiewicz © Instagram
Monika Olejnik
Monika Olejnik © Instagram
Marta Nieradkiewicz
Marta Nieradkiewicz © Instagram
Marta Nieradkiewicz
Marta Nieradkiewicz © Instagram
Marta Nieradkiewicz
Marta Nieradkiewicz © KAPiF | KAPIF.pl
Wybrane dla Ciebie
Nikt nie czyta, wszyscy wiedzą