Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
Unicorn
|

Martyna Wojciechowska ubolewa nad losami migrantów na granicy: "Nie znajduję słów na to CIERPIENIE. Nikt nie zasługuje na ŚMIERĆ Z ZIMNA"

572
Podziel się:

Martyna Wojciechowska w obszernym wpisie skomentowała sytuację uchodźców na granicy polsko-białoruskiej. "Jako matka nie rozumiem, jak można małe dzieci wyganiać do lasu, przy temperaturach spadających w nocy poniżej zera!" - zaznacza.

Martyna Wojciechowska ubolewa nad losami migrantów na granicy: "Nie znajduję słów na to CIERPIENIE. Nikt nie zasługuje na ŚMIERĆ Z ZIMNA"
Martyna Wojciechowska komentuje sytuację na granicy polsko-białoruskiej (AKPA, East News, Niemiec, Jakub Kaminski)

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej to w ostatnim czasie bez wątpienia jeden z najgłośniejszych tematów w rodzimych mediach. Od kilku miesięcy nastąpił gwałtowny wzrost liczby migrantów m.in. z Afganistanu, Iraku czy Syrii, próbujących bezskutecznie znaleźć schronienie w Polsce. Z dnia na dzień sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna, również w związku ze zbliżającą się zimą. Aktualnie w białoruskich lasach koczuje wielu uchodźców potrzebujących podstawowej pomocy oraz opieki medycznej - w tym kobiety i dzieci.

Losy migrantów na granicy polsko-białoruskiej poruszyła wielu rodzimych celebrytów, w tym Olgę Bołądź, która niedawno osobiście dostarczyła na granicę niezbędne produkty. W sobotę wydarzenia na granicy postanowiła skomentować natomiast Martyna Wojciechowska. Podróżniczka poświęciła sprawie obszerny instagramowy wpis, w którym otwarcie ubolewała nad kondycją współczesnego człowieczeństwa.

CZŁOWIEK. Brzmi dumnie? Wczoraj był DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z UCHODŹCAMI…I duży sprawdzań naszego człowieczeństwa - rozpoczęła.

Zdaniem Wojciechowskiej koczujący na granicy uchodźcy są ofiarami przepychanek między politykami.

Zobacz także: Poruszający apel radnej Michałowa. "Te dzieciaczki nie są niczemu winne"

Temat uchodźców na granicy z Białorusią wzbudza duże emocje i skłania do prostych ocen oraz rad typu: "Wszyscy oni to terroryści", "Trzeba było przyjechać legalnie", "Musimy chronić nasze granice za wszelką cenę", "To weź ich wszystkich sobie do domu". Nikt nie twierdzi, że granic nie trzeba chronić! Że Białoruś jest bez winy. I nie chodzi o to, żeby każdemu dawać polskie obywatelstwo. Chodzi o to, że NIKT NIE ZASŁUGUJE NA ŚMIERĆ Z ZIMNA W LESIE, bo politycy nie mogą się dogadać - napisała.

Jak stwierdziła Wojciechowska, politycy najpierw powinni skupić się na pomocy migrantom i dopiero później dyskutować o ich dalszych losach. Podróżnicza otwarcie oceniła również działania Polski jako niezgodne z międzynarodowymi standardami.

Przy granicy trwa KRYZYS HUMANITARNY. A wciąż brak decyzji i działań, jak tym ludziom pomóc i uratować ich od śmierci. A potem ZDECYDOWAĆ, co dalej zrobić i dokąd ostatecznie mają trafić. PUSH BACK, czyli wypychanie uchodźców na siłę, jest niezgodne z prawem i konwencjami międzynarodowymi. MY, POLACY, WIELOKROTNIE W HISTORII BYLIŚMY UCHODŹCAMI, więc powinniśmy tych zasad przestrzegać bardziej niż wszystkie inne narody! - przekonywała dziennikarka.

Martyna nie pozostała obojętna na losy koczujących w białoruskich lasach dzieci. Do wpisu podróżniczka dołączyła poruszające zdjęcia uratowanej z tamtych terenów dziewczynki.

Jako matka nie rozumiem, jak można małe dzieci wyganiać do lasu, przy temperaturach spadających w nocy poniżej zera! Na zdjęciu widzicie syryjską dziewczynkę. To JOULEA, która została znaleziona w polskim lesie kilka dni temu. Przemoczona, przemarznięta. Joulea miała szczęście, pomoc przyszła na czas. Takiego szczęścia nie miały inne dzieci, które są wywożone przez straż graniczną z powrotem do lasu. Tak jak czwórka kurdyjskich dzieci kilka dni temu - czytamy.

Wojciechowska nie ukrywała, że jest wyjątkowo poruszona kryzysem na granicy i nie może pojąć, że ludziom odmawia się podstawowej pomocy.

(...) Nie znajduję słów na to cierpienie, którego jesteśmy świadkami. Nie mogę i nie chcę uwierzyć, że nie możemy w tych ludziach dostrzec CZŁOWIEKA, udzielić pomocy i jednocześnie nadal chronić nasze granice. To dwie różne rzeczy. Pod osłoną nocy do lasu wchodzą aktywiści z (...) z kocami, ciepłymi napojami w termosach, suchymi ubraniami. Wchodzą do lasu i szukają jeszcze żyjących osób… W tych lasach wciąż są ciała, które jeszcze nie zostały znalezione - podkreślila.

Podróżniczka zachęciła obserwatorów do odwiedzania stron, które na bieżąco relacjonują sytuację migrantów. Pozwoliła sobie również na przytyk w stronę polskiego obozu władzy.

(...) Mimo że STAN WYJĄTKOWY został wprowadzony tylko po to, żeby uniemożliwić pracę dziennikarzom i fundacjom, są ludzie, którzy pracują w terenie. Nie powinno być w nas zgody na to, co dzieje się na granicy. Nie powinnyśmy milczeć, musimy domagać się HUMANITARNYCH ROZWIĄZAŃ. Szacuje się, że na świecie jest już ponad 82 MILIONY UCHODŹCÓW, którzy w wyniku prześladowań, konfliktów, przemocy i łamania praw, muszą opuścić swój dom. Nikt nie opuszcza swojego domu, bo chce! - zakończyła.

Zobaczcie wpis Martyny Wojciechowskiej.

Chcecie wiedzieć, dlaczego jesteśmy jednocześnie najlepszym i najgorszym portalem plotkarskim w Polsce oraz gdzie podziały się Grycanki? Posłuchajcie najnowszego odcinka Pudelek Podcast!

Zobacz także: PUDELEK PODCAST! Rentgen pupy, #freeOreo i gdzie zniknęły Grycanki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(572)
Gość
3 lata temu
Martynko oddaj im swój dom, majątek, jesteś zamożna. Ciężko się rozstać z bogactwem, Co? Ale krytyka Państwa ,czemu nie?
Gość
3 lata temu
Aha, więc mamy ich wszystkich radośnie przygarnąć? Złamać zasady bo wielce empatyczni celebryci się burzą... Poczytajcie o prawie, ochronie granic itp. Wtedy się wypowiadajcie. Znawcy litery od siedmiu boleści.
Jaaa
3 lata temu
Ludzie, ja prdlę, co wy się wszyscy tak żrecie? Migranci są na terytorium Białorusi i nie nasze małpy nie nasz cyrk. Polska nic nie musi!!! Tylko niech wojsko pilnuje naszych granic i koniec. Przecież gdyby ta horda była po naszej stronie, to czy państwo sąsiednie by się tak przejmowało? Zgodnie by orzekli, że to problem tylko Polski i nikt by nie miał najmniejszego dylematu moralnego. Jeszcze by nam patrzyli na ręce i krytykowali za niedostateczną opiekę nad gośćmi 😂 Dlaczego my ciągle się za kogoś poczuwamy i stale żyjemy pod jakaś presją zbawiania świata? Mamy od groma swoich problemów, na które inni wypieli tyłki, więc najpierw zróbmy z tym porządek.
Olga
3 lata temu
CELEBRYCI CHCĄ PRZYJĄĆ EMIGRANTÓW, ALE GDY BĘDĄ GWAŁTY, KRADZIEŻE I MORDY TO ZAMKNĄ SIĘ W SWOICH WYPASIONYCH OSIEDLACH, A TY CZŁOWIEKU MARTW SIĘ O SIEBIE SAM. POZDRAWIAM ZWYKŁYCH KOWALSKICH !
Lola
3 lata temu
Odlajkowałam ją. Miałam dość jej bredzenia, że nikt nie jest nielegalny i takie tam. Bez dokumentów nie przekracza się granic i wiadomo o tym nie od dziś. Strażnicy bronią naszej i bardzo dobrze. To jest też granica uni europejskiej, więc tym bardziej
Najnowsze komentarze (572)
Babcia54
3 lata temu
Jak jesteś taka Samarytanka to zabierz wszystkich do siebie . Bo ja ich nie zapraszałam i niemam zamiaru o nich się martwić. Mam to w du...pie co o mnie pomyślisz. Łukaszenko ich zaprosił to niech się o nich martwi.
Gościu
3 lata temu
W Iraku podatki minimalne, energia elektryczna jest za darmo.
trhn
3 lata temu
Martyna ubolewa a ja nie ubolewam. Albo my ich albo oni nas.
Lotny
3 lata temu
P.Martynko prosta odpowiedź proszę ich przygarnąć do siebie ma pani dużo miejsca pzdr
człowiek
3 lata temu
Ci ludzie zostawili wszystko co mieli i zostali oszukani. Nie można ich skazywać na śmierć! To nie ich wina, że stali się bronią w rękach reżimu. Może nie mieli wyjścia? Trzeba im pomóc, sprawdzić i deprtować, jeśli nie spełniają kryteriów uchodźcy! Ale nie można skazywać ich na śmierć w lesie z zimna i głodu!
LOL
3 lata temu
przyjmij pod swoj dach imigrantow, plac na ich utrzymanie, zobaczymy jak szybko zmienisz zdanie
Gosc2021
3 lata temu
bla, bla bla,......, no to niech zamieszkaja w twoim domu!!!!! jak mnie ta kobieta DENERWUJE!
Maxi🐷🐷🐷🐷
3 lata temu
Oczywiście, że trzeba pomagać dlatego proponuję wybudować dla uchodźców obóz na Wilanowie niech się asymilują z celebrytami i innymi z warszawki😀😀😀😀
No tak
3 lata temu
Ja wszystko rozumiem, ale ludzie tu chodzi o NASZE BEZPIECZEŃSTWO !!! Już 5 osób, które przybyły do innego kraju (uchodźcy, którzy są przy naszej granicy) okazały się niebezpiecznymi terrorystami, których na szczęście zatrzymali. Nie pamiętacie co się działo w Europie po wpuszczeniu uchodźców?? Takim osobom można dać jeść, dać ciepłe koce, namioty, grzejniki itp. W Polsce NIGDY nie było ataku dzięki naszej twardej postawie. Najgorsze co może być to strach idąc na zakupy do galerii handlowej czy jadąc w komunikacji miejskiej do pracy
Złotko
3 lata temu
Martynko to weź jakąś rodzinę uchodźców albo chociaż jedną osobę do siebie. Jesteś zamożna, stać cię na taką pomoc, masz warunki. I miejsce w domu się akurat zwolniło po Kossakowskim.
Osoba ze stan...
3 lata temu
Wypowiadacie się na temat dzieci a codziennie mam informację z pierwszej ręki, że większość z uchodźców to mężczyźni (Syria, Azerbejdżan nawet z Egiptu) bardzo rzadko trafia się kobieta. Ludzie którzy stoją pilnując zielonej granicy to żołnierze, policja a nawet dzieci 18-19 lat tzw terytorialsi lub ze szkół o profilu wojskowym. Mieszkam tu od urodzenia (Włodawa) część tych super uchodźców ma przy sobie broń i nie są tacy biedni. W jednej wsi pare km ode mnie uchodźcy "pogwałcili" bydło... Tereny nie dość, że bardzo bagniste to dodatkowym problemem są watahy wilków.
123
3 lata temu
To jest ogromny test człowieczeństwa. Nie wymądrzania się, nie kamuflowania wyrzutów sumienia. Ale człowieczeństwa.
Lipa
3 lata temu
Twoje serce jest wielkie ale czy obejmie tą sytuację twoje mieszkanie?
Pytsm
3 lata temu
A gdzie kaja Godek? Już nie broni życia?
...
Następna strona