Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Michał Wiśniewski jedzie na granicę pomagać Ukraińcom: "Przede wszystkim transport w KAŻDE MIEJSCE Polski"

Podziel się:

W podróż do Hrubieszowa Michał Wiśniewski zabrał syna Xaviera. Internauci są pod wrażeniem jego postawy: "Szacunek dla ciebie" - piszą.

Michał Wiśniewski jedzie na granicę pomagać Ukraińcom: "Przede wszystkim transport w KAŻDE MIEJSCE Polski"
Michał Wiśniewski jedzie na granicę pomagać Ukraińcom (Instagram, Pixabay)

Od kilku dni trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Władimir Putin jest chyba nieco zaskoczony walecznością Ukraińców oraz tym, jak zachodni świat solidaryzuje się z okupowanym państwem.

W stronę Ukrainy zewsząd płynie pomoc wszelkiego rodzaju, m.in. militarna, materialna czy medyczna. Pomagają nie tylko światowe rządy i organizacje, ale też zwyczajni ludzie, którzy robią to w geście solidarności i z potrzeby serca.

Taką potrzebę poczuł też Michał Wiśniewski. Na Instagramie gwiazdor zamieścił filmik z podróży w stronę granicy polsko-ukraińskiej.

Jedziemy z Xavierem na początek do Hrubieszowa, chcąc pomóc. Przede wszystkim transport w każde miejsce Polski - tam, gdzie będzie potrzeba. Zobaczymy, czy w którymś z tych centrów pomocy jest ta pomoc potrzebna. Obdzwoniłem wszystkie osoby, które znam, przede wszystkim dziewczyny, które zajmowały się moimi dziećmi, które pracowały u nas, czy nie potrzebują jakiejś pomocy... - mówi.

Zobacz także: Ekspert z podziwem o ukraińskich żołnierzach. "To naprawdę fenomen"

Michał apeluje do wszystkich, którzy chcą pomóc, aby najpierw dowiadywali się, co naprawdę jest potrzebne, bo inaczej dary mogą się zmarnować.

Chciałbym, żebyście obserwowali te grupy, szczególnie te ukraińskie (...). Dzwońcie bezpośrednio do centrów logistycznych przy granicach, które wiedzą najlepiej, czego tym ludziom w tym momencie potrzeba. Wiadomo, przede wszystkim pieniądze. Wiem, że wiele było zbiórek fałszywych, ale macie WOŚP i siepomaga.pl, które weryfikują wszystko dokładnie. Te pieniądze się nie zmarnują - wyjaśnia czerwonowłosy celebryta.

Wiśniewski przyznaje, że jedzie na granicę "w ciemno", ale zabrał ze sobą tabliczkę, na której napisał po ukraińsku: "Warszawa. Bezpłatny transport. Mogę przyjąć kobietę z dwójką dzieci".

Nie wiemy, czy będziemy mieli teraz komuś okazję pomóc. Bardzo wiele osób z Ukrainy już ma ten transport zapewniony. Wczoraj Mandaryna pojechała ze swoją znajomą i Fabka ze swoją koleżanką pojechały po odbiór konkretnych osób wcześniej umówionych telefonicznie i przez internet. Te osoby bardzo długo czekały, ale daliśmy im busa i zostały odebrane - opowiada "Wiśnia", dodając, że jeżeli będzie trzeba, może zaangażować też trzy busy zespołu Ich Troje.

Fani są pod wrażeniem jego postawy.

Jesteś najwspanialszym człowiekiem na świecie, masz kochane serduszko; Brawo Michał, uważajcie na siebie; Szacunek dla ciebie; I to jest pomoc! A nie tak jak niektóre celebrytki, które wstawią smuty post i wyświetlą flagę na domu - piszą w komentarzach.

Inni celebryci mogą brać przykład z Michała?

Źródło:
pudelek.pl
Oferty dla Ciebie