Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|

Michał Wiśniewski sugeruje, że polscy artyści NIE PŁACILI podatków od zarobków w USA. "Zapraszam zespoły do pokazania PIT-ów"

122
Podziel się:

Michał Wiśniewski udzielił obszernego wywiadu Krzysztofowi Stanowskiemu w ramach "Kanału Zero". Obaj nie unikali trudnych tematów, w tym nieścisłości w rozliczeniach podatkowych. "Nie chciałabym teraz nas*ać we własne gniazdo".

Michał Wiśniewski sugeruje, że polscy artyści NIE PŁACILI podatków od zarobków w USA. "Zapraszam zespoły do pokazania PIT-ów"
Krzysztof Stanowski zapytał Wiśniewskiego o to, czy ten był "oszustem podatkowym". Zaskakująca odpowiedź (Kanał Zero, "YouTube.com")

O tym, że Michał Wiśniewski znalazł się w tarapatach, informowały kilka miesięcy temu wszystkie media. Chodzi o wyrok z października 2023 roku, który ma związek z zaciągniętą przez niego w 2006 roku milionową pożyczką w SKOK Wołomin. Lider Ich Troje został skazany na półtora roku więzienia oraz karę grzywny w wysokości 80 tysięcy złotych. Wyrok jest nieprawomocny. Sam artysta nie przyznaje się do tego, jakoby wyłudził pieniądze.

Michał Wiśniewski "oszustem podatkowym"? Padł zaskakujący apel

Na początku lutego na Kanale Zero pojawił się ponadgodzinny dokument Mariusza Zielke, który traktuje o problemach czerwonowłosego wokalisty. Dwa dni później Wiśniewski udzielił obszernego wywiadu Krzysztofowi Stanowskiemu, w którym nie brakowało trudnych tematów. Przypomniał w nim między innymi, że jego ojciec i bracia odbywali karę więzienia, co grozi teraz i jemu.

Wiadomo, że mój tata siedział, mój jeden brat siedział, drugi brat siedział, każdy popełnia jakieś błędy, więc może przyszła na mnie kolej - mówił.

Poruszono też wiele innych wątków, na przykład podatkowych. Gdy Michał opowiadał o tym, jak wyglądało udzielenie pożyczki od strony formalnej, Stanowski wspomniał o "jedynym rozsądnym wniosku, który można wysnuć z tej sytuacji". Wtedy ze strony Krzysztofa padło dosadne pytanie.

Byłeś oszustem podatkowym? - rzucił wprost.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Michał Wiśniewski zaskakuje: „Chciałem mieć jedną żonę”. Czy będą kolejne?

Wiśniewski, wyraźnie nieco zmieszany, chwilę się zastanowił, po czym postanowił na to pytanie odpowiedzieć. Jak twierdzi, oszustem nie był, bo "złożył PIT", natomiast nieco inaczej wyglądała kwestia jego koncertów dla amerykańskiej Polonii.

W tym zrozumieniu tak można powiedzieć - zaczął ostrożnie. Znaczy, nie byłem oszustem, bo ja PIT złożyłem. Jest inny temat, bardzo ciekawy zresztą. Jest PIT A, który nie jest w żaden sposób sfałszowany, tylko wszystko się rozbija o trasę w Stanach Zjednoczonych, którą zagraliśmy chyba luty-marzec 2006 roku.

Michał przyznał, że od występów w USA nie odprowadzał podatku. Na uwagę Stanowskiego o tym, że do kraju przywoził z tego tytułu "walizki cashu", muzyk jedynie przytaknął.

Dlaczego mówię, że jest "ciekawy" [temat - przyp.red.] - jedziemy na tę trasę, jak za pierwszym, za drugim i za piątym razem. Nie chciałabym teraz nas*ać we własne gniazdo. Jedziemy na tę trasę i zarabiamy tam pieniądze, jest wiza o pracę, dostajemy wynagrodzenie (...), no i nie płacimy od tego podatku.

Na tym jednak nie koniec, bo Wiśniewski wystosował interesujący apel do innych artystów, którzy koncertowali w USA za niemałe pieniądze.

Dlaczego nie chcę s*ać we własne gniazdo? Ujmę to inaczej. Zapraszam wszystkie zespoły, które występowały w USA do pokazania PIT-ów, do pokazania rachunków wystawionych organizatorom w Stanach Zjednoczonych.

Myślicie, że znajdą się chętni, aby na ten apel odpowiedzieć?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(122)
Dada
6 miesięcy temu
Co za .. czyli popelnil przestepstwo gada p tym czarno na boalym ale dalej uwaza ze jest niewinny… i jeszcze zwala na innych ze tez tak robili ale mowi o tym bo tylko jego zlapali. Nosz k….
Red
6 miesięcy temu
Mieć tyle kasy,być u szczytu sławy i tak to wszystko popsuć...niesamowite
Meg
6 miesięcy temu
Co z nim jest nie halloween?Narozrabiał,niech poniesie konsekwencje z honorem ,przyjmie to na klatę i po sprawie
Wiki
6 miesięcy temu
Tak, już mu wszystko pokazywać. Kolesiowi z wielomilionowymi długami. Co go obchodzą inne zespoły niech się najpierw sam ogarnie 🤦‍♀️
Pytam 🫵🏻
6 miesięcy temu
A czy księża opłacają podatek od opłaty za sakrament chrztu czy ślubu albo pogrzebu ewentualnie za wszystkie pieniądze złożone na mszę ?! 📞😎🥸💰💵💸💶💴🪔🪦⚰️
Najnowsze komentarze (122)
Jackie Inarth...
5 miesięcy temu
Ten pan to już nie wie o czym ma mówić by zaistnieć. Co go obchodzą czyjeś dochody? Żenada przez duże Ż🐰🐰🐰🐏🐏🐏
Antoni Kosiba
6 miesięcy temu
Więzienie też dla ludzi.
Figo
6 miesięcy temu
Kto z nas chetnie odprowadza podatki,grube ryby przenosza biznes do rajow podatkowych,artysci wracaja z USA z walizka dolarow,a ten biedny szary czlowiek jak dostanie po zmarlych rodzicach male mieszkanie ktore musi sprzedac by pokryc koszty pogrzebu,miec na pomnik to jeszcze musizaplacic 19%podatku i to jest normalne?
skandal
6 miesięcy temu
On to płotka z kredytem w tym upadłym banku w Wołominie + Upadłym Dolcanem SA. Dlaczego taka cisza o tym - 2,8 miliarda przekrętu i NADAL strasznie pokrzywdzeni porządni ludzie. Kto kryje tę "zorganizowaną grupę przestępczą" /oficjalnie tak nazwaną/???!!!
Fk82
6 miesięcy temu
Buhahahaha dosyć że się przyznał to jeszcze innych wystawił!!! US przystąpi do ataku!!!
Gosc
6 miesięcy temu
Stanowisko a co z kasą od PiSu? To jest brudna kasą spółek państwowych.
Ppp
6 miesięcy temu
Wiśniewski powinien być ułaskawiony przez prezydenta nic złego nie zrobił
Xxx
6 miesięcy temu
Co za mejza z niego
Miły
6 miesięcy temu
Artyści nigdy nie płacili zusu i podatki dostawali zlecenie od np.estrady jechali i zbierali kasę do kieszeni stąd brały się majątki gwiazd 😁
Eliza
6 miesięcy temu
Facet z prawdziwymi jajami. Napłodził dzieci, które to będą teraz płaciły rentę ojcu który jest w potrzebie.
Skszydło Bata
6 miesięcy temu
Zróbmy zrzutkę na tego biednego artystę. Jeśli każdy fan przekaże jedynie 5 złotych sprawi to, że Micha będzie mógł kupić trzy paczki u kudłatej Magdy. On się naje a ona zarobi. Widzicie jaki ten świat jest piękny!
po co
6 miesięcy temu
w ogóle pytać oszusta czy czuje się oszustem a on odpowiada - a inni też oszukują...!!!
Brawo
6 miesięcy temu
U za długi język nie zaprowadzi Czerwonego daleko , myślę że może go spotkać jakieś przypadkowe nieszczęście .
Medal
6 miesięcy temu
Czyżby chciał zostać świadkiem koronnym, Bankructwa drugi raz nie ogłosi.Czemu on jeszcze nie siedzi przecież ma być taka praworządność
...
Następna strona