Trwa ładowanie...
Przejdź na
Emzy
|
aktualizacja

Milioner Janusz Filipiak martwi się zmianami klimatycznymi i poucza Polaków: "Trzeba uświadomić ludziom, że nie mają tyle ŻREĆ"

568
Podziel się:

Janusz Filipiak, prezes firmy Comarch figurujący na liście najbogatszych Polaków, podzielił się przemyśleniami dotyczącymi ekologii. "Jak ja idę do sklepu w swojej okolicy pod Krakowem, to przecież ludzie wynoszą takie siaty tego mięsa, że ja nie wiem, co oni z nim robią" - zamartwia się.

Milioner Janusz Filipiak martwi się zmianami klimatycznymi i poucza Polaków: "Trzeba uświadomić ludziom, że nie mają tyle ŻREĆ"
Milioner Janusz Filipiak o zmianach klimatycznych (East News)

Podczas upałów nietrudno o refleksję o tym, jak zgubne skutki dla naszej planety i przyszłych pokoleń niesie za sobą brak spójnej polityki krajów w zakresie zmian klimatycznych. Okazjonalnie kwestie ekologii poruszają w swoich wpisach niektórzy celebryci, m.in. Kinga Rusin. Innym, jak choćby Małgorzacie Rozenek, ta problematyka wydaje się być zupełnie obca.

Nieoczekiwanie głos w tej sprawie zabrał prezes Comarchu, Janusz Filipiak. Biznesmen i milioner w rozmowie z Agatą Kołodziej w podcaście Forum IBRiS wyznał, że leży mu na sercu los naszej planety, a nawet podzielił się kilkoma refleksjami. Jego zdaniem jednym z największych źródeł emisji CO2 jest hodowla mięsa. Milioner wskazał, że to głównie osoby mniej zamożne są jego konsumentami.

[Dużą pracą do wykonania jest - red.] uświadomienie ludziom, że nie mają tyle, za przeproszeniem, żreć. Jak ja idę do sklepu w swojej okolicy pod Krakowem, to przecież ludzie wynoszą takie siaty tego mięsa, że ja nie wiem, co oni z nim robią - stwierdził. Ludzie naprawdę nie muszą tyle jeść, ile jedzą. To jest jeden z głównych powodów emisji CO2 - dodał w rozmowie.

Zobacz także: Prezes Comarch o Brexicie: "Dla nas nic się nie zmieni"

Filipiak zaznaczył, że choć sam jest właścicielem prywatnego samolotu, to nie ma to porównania z zanieczyszczeniami emitowanymi przez maszyny obsługujące turystów lecących na Kretę czy do Turcji.

Mam samolot, który jest mały. To nie jest odrzutowiec, to jest turbośmigłowiec, który konsumuje połowę mniej paliwa niż odrzutowce - tłumaczył. Mogę odbić piłeczkę i powiedzieć: "Ludzie, jedziecie na urlop na Kretę i zanieczyszczacie planetę".

Milioner ujawnił, że sam stara się myśleć przyszłościowo - wybudował dużą farmę fotowoltaiczną i dużą farmę pomp ciepła. Niedowiarkom natomiast zalecił kontakt ze swoimi sąsiadami, którzy mają to potwierdzić.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(568)
Aga
miesiąc temu
No, ale sam nie wygląda na oszczędzającego na jedzeniu...
Gość
miesiąc temu
Milionerzy skończcie pouczać ludzi jak żyć
Gość
miesiąc temu
A pan szanowny często lata samolotami?
jaro
miesiąc temu
Niech spojrzy do lustra lepiej
ullaa
miesiąc temu
No proszę, co za kulturalny jegomość i jeszcze rady nam daje.
Najnowsze komentarze (568)
Ewa
miesiąc temu
Pani bogaty niech Pan uważa fortuna kołem się toczy
Danka
miesiąc temu
Następny odklejony od rzeczywistości! Ludzie zamożni może i maja kasy ale brak im człowieczeństwa, empatii, zrozumienia , szacunku…
Mira
miesiąc temu
Maliniak?
Nicka
miesiąc temu
Plus jest taki ze juz mniej jak więcej lat mu zostalo. Hipokryzja level hard
ju zia
miesiąc temu
taki milioner.....a zębiska krzywe...odwal się od POLAKÓW
Kik
miesiąc temu
Już się nachapał i zestarzał to teraz może pouczać, ciekawe jak myślał kiedy był młodszy.
Słoma
miesiąc temu
Niby milioner a jednak typowy Janusz
Rozalia
miesiąc temu
Ja sama jej mięso rzadko, a gdy to robię, są to produkty dobrej jakości - świeża, Polska wołowina, ekologiczny kurczak albo łosoś pacyficzny. A jak widzę rodaków, co kupują tony jakichś przetworzonych kiełbas, szynek, faszerowanych chemią kurczaków, i to codziennie, to ja się naprawdę łapię za głowę!
Go7
miesiąc temu
Pan Milioner b dobrze wyglada jak na jarosza, bo z wypowiedzi wnioskuje , że mięsa nie jada!????
Marek
miesiąc temu
Mnie pouczyć nie jest w stanie. Po prostu nie da rady. A rady niech sobie wsadzi w 🍑
Ojtam
miesiąc temu
Maliniak żyje!!!
Nazywajmy
miesiąc temu
rzeczy po imieniu. Pan może żreć i w ogóle mieć prawo do życia i to na takiej stopie na jakiej jest, ponieważ jest wielce zasłużony dla narodu. Ba! Dla ludzkości! Reszta natomiast powinna dostosować się do wytycznych tego Pana, a najlepiej zniknąć ponieważ, z racji swojego stanu, nie mają prawa do życia, a już zwłaszcza na poziomie. To są właśnie te elity, którym się wydaje, że świat należy do nich, bo są nieco bardziej łebscy od reszty. A tak na marginesie, Panie milionerze, żrą do niepohamowane świnie, ludzie jedzą. Proszę się nauczyć, że kilka osób z siatami wypełnionymi mięsem nie jest statystyką całego kraju,a i zakupy są związane z różnymi okolicznościami. Pan tak z d*** czy na konkretnych danych jedzie? Słaba argumentacja dla własnego, luksusowego życia.
Marty
miesiąc temu
Miałam napisać coś ale nie napiszę bo stop hejt
Zzzz
miesiąc temu
Jak na profesora wypowiada się i zachowuje nader niegodnie…
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie