Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
Ivy
|
aktualizacja

Minister zdrowia oczekuje, że zaszczepieni poza kolejnością ODBĘDĄ WOLONTARIAT: "Odwołuję się od państwa sumienia"

193
Podziel się:

Wiktor Zborowski już wyraził chęć pracy w szpitalu. Krystyna Janda też się zgodzi?

Minister zdrowia oczekuje, że zaszczepieni poza kolejnością ODBĘDĄ WOLONTARIAT: "Odwołuję się od państwa sumienia"
Minister zdrowia oczekuje, że zaszczepieni celebryci odbędą wolontariat (YouTube, AKPA)

Odkąd wybuchła pandemia koronawirusa, wszyscy z niepokojem obserwujemy rozwój wydarzeń i niecierpliwie wyczekujemy wiadomości o tym, że sytuacja ulega poprawie.

Na poniedziałkowej konferencji minister zdrowia ogłosił, że "jedynym krokiem", który można aktualnie wykonać, jest "uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III". Pozostałe obostrzenia zostaną utrzymane do 31 stycznia.

Adam Niedzielski ostrzegł, że "wszędzie w Europie widać narastającą trzecią falę", ale pocieszał, że "mamy duży bufor bezpieczeństwa łóżek covidowych", a sytuację w Polsce ocenił jako stabilną.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Sławomir Broniarz o testowaniu nauczycieli: propaganda

Na konferencji nie mogło zabraknąć komentarza do ostatniej afery związanej ze szczepieniami znanych osób poza kolejnością.

Niedzielski chce dymisji rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, profesora Zbigniewa Gacionga.

Doszło do nadużycia władzy, nałożyliśmy karę na placówkę - otrzyma 350 tysięcy złotych mniej - powiedział.

Minister zdrowia uważa też, że zaszczepione poza kolejnością osoby powinny odbyć wolonariat.

Myślę, że pewnym odpracowaniem niesłusznie przyjętego przywileju bycia zaszczepionym w pierwszej kolejności byłaby praca w charakterze wolontariusza w przychodniach bądź miejscach, w których można pomóc walczyć z Covidem, bo teraz będziecie państwo już na zachorowania odporni. Odwołuję się od państwa sumienia, odwagi cywilnej, by dać przykład innym i na zasadzie wolontariatu pokazać, że to szczepienie było wykonywane w dobrej wierze - mówił Niedzielski.

Wiktor Zborowski w Radiu Zet już wyraził chęć pracy w szpitalu. Podobno rozmawiał z zaszczepionym Krzysztofem Materną, który też jest gotowy na wolontariat.

W razie czego wyrażę zgodę. Tylko bym chciał, żeby to nie było traktowane jako kara, bo to nie jest kara. Bo w całej tej awanturze moje intencje były czyste - skomentował Zborowski.

Myślicie, że Krystyna Janda i reszta zaszczepionych osób odpowie na "wezwanie" ministra?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(193)
Anna
3 lata temu
A może pan minister ujawni jednak nazwiska pozostałych z 200 szczepionych poza kolejką i ich też zaprosi do wolontariatu?
Wzkl
3 lata temu
A ja oczekuję wolontariatu od posłów i ministrów. Zwrotu kasy za maseczki respiratory i wybory. Święte krowy oczekują dymisji rektora i aktorów. Szczyt hipokryzji.
logika
3 lata temu
Jaki wolontariat?! Przecież te błazny nawet mopem podłogi nie umieją umyć. Jedyne co umieją to pozować do zdjęć na ściankach. Wpuścić ich do szpitala to zaroi się na Instagramie od selfie gwiazd z pacjentami pod respiratorem
Ivo
3 lata temu
Celebrytka Janda wynoszącą ekskrementy chorych... Już to widzę.
asia
3 lata temu
DAJCIE IM JESZCZE Z KILKA MILIONÓW REKOMPENSATY NA KULTURĘ TO PRZYJMĄ Z CHĘCIĄ JESZCZE Z 3 DAWKI SZCZEPIONKI
Najnowsze komentarze (193)
K....
3 lata temu
Odwołując się do sumień, to wydaje mi się, że większa cześć powinna do końca życia „pracować” wykonywać wolontariat na rzecz społeczeństwa do końca życia!!!
Patyk
3 lata temu
Mam nadzieje że nikt w to nie wierzy. Praktycznie NIE PRZEBADANE
Gość
3 lata temu
A Pan Sasin? Ten Pan też pójdzie na wolontariat? W końcu przez swoją nieudolność i zaniedbanie zmarnował kilkadziesiąt milionów z naszych podatków?
456
3 lata temu
Proszę nie dawać im drugiej szczepionki Panie Ministrze niech czekają do końca aż się wszyscy zaszczepią to będzie dla nich kara
Ada
3 lata temu
Pazura, Janda - wy pierwsi! Czekamy :)
Rozalka
3 lata temu
Takie cuda nie tylko w naszym kraju, na Słowacji również zaszczepiono znaną tenisistke Cibuľová wraz z mężem poza kolejnością. I ona właśnie wymyślila że będzie pomagać w szpitalu dla poprawy wizerunku... kasa, kasa kasa I znajoności rzadzą...
gosc
3 lata temu
slusznie minister !!!!
Marcin
3 lata temu
Oczekiwać to on może kolejnej partii szczepionek.
etam
3 lata temu
PIS wyrzuca publiczne pieniądze na jakieś reklamy, a grupka 18 osób ZA DARMO przekonała tysiące Polaków, że jednak warto się zaszczepić i to w pierwszym możliwym terminie. No i chyba nikt nie uwierzy, że pisowcy z komitetu centralnego partii grzecznie czekają w kolejce, kto chciał został już dawno po cichu zaszczepiony.
Biedak
3 lata temu
Jakie odrabianie-powinni zapłacić za szczepionki, dobrze wiedzieli co robią a teraz udają głupców. Wielcy celebryci. Myślą że jak maja kasę to wszystko kupią. Od razu Grycjanie , Waltery Miszczaki, Janda i inni znaleźli się. Powinniście się wstydzić bogacze. Was szybciej covid dopadnie niż nas.
Gość
3 lata temu
No proszę, kolejny orzeł intelektu nam się objawił.., minister zdrowia, który nie wie, kiedy po tej szczepionce można liczyć na 95% ochrony. I, już tradycyjnie, wysyłanie na wolontariat, tak, jakby za każdym pacjentem covidowym nie szły, o niebo większe niż standardowe, stawki dzienne. Ofert pracy w szpitalach brak, zresztą, do niczego nie są tam potrzebni ludzie, których trzeba zabezpieczyć higieniczne, przeszkolić, kontrolować, za to nie można mieć zastrzeżeń do ich pracy, bo jej nie świadczą. Rany, mam po kokardy tej medialnej ściemy
Gość
3 lata temu
Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem zaszczepieni są zwolnieni z obowiazyjacej kwarantanny !!! O tym cicho jakoś...
miska
3 lata temu
przemow do swojego sumienia jak hojnie wynagradzasz Rydzyka z naszych pieniedzy a ludzie umieraja, bo nie maja opieki i natychmiastowej pomocy, nie pouczaj bezduszny ministrze
gzuikd
3 lata temu
taaa wolontariat pewnie w fundacji znajomka ktory miliony przez nia przepuszcza
...
Następna strona