Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Nie żyje dziennikarz Wiktor Bater. To on jako pierwszy poinformował kraj o rozbiciu się samolotu w Smoleńsku

Podziel się

Uznany korespondent polskich mediów w Rosji miał 53 lata.

Nie żyje dziennikarz Wiktor Bater. To on jako pierwszy poinformował kraj o rozbiciu się samolotu w Smoleńsku
Wiktor Bater (East News, East News)
bCxqgnCJ

W środę redakcja Halo Radio poinformowała za pośrednictwem Facebooka o śmierci znanego polskiego dziennikarza, Wiktora Batera, korespondenta polskich mediów w Rosji. Miał 53 lata.

"Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł nasz kolega Wiktor Bater. Nie pytajcie nas proszę, jak do tego doszło, na obecnym etapie wystarczy nam, że potwierdziliśmy tę tragiczną informację. Myślami i sercem jesteśmy z rodziną Witka i wszystkimi, którym Witek pozostawał bardzo drogim człowiekiem" - czytamy na oficjalnym fanpage'u radiostacji.

bCxqgnCL

10 kwietnia 2010 roku Bator jako pierwszy poinformował kraj o rozbiciu się samolotu w Smoleńsku. Na cmentarzu w Katyniu czekał z operatorem na powitanie polskiej delegacji i otrzymał telefon o awarii maszyny od swojego przyjaciela, dyplomaty z MSZ.

Bator przejechał w pracy najtrudniejsze rejony - od Bałkanów po Kaukaz, Czeczenię, Afganistan, Izrael, Irak i Bliski Wschód, widział rzezie na ludności cywilnej oraz najgłośniejsze konflikty zbrojne. 15 lat temu znajdował się na miejscu tragicznego ataku na szkołę w Biesłanie, w którym zginęły 334 osoby, w tym 156 dzieci.

W 2019 roku został laureatem nagrody Grand Press, otrzymał też nominację do tytułu Dziennikarza Roku miesięcznika PRESS. Zostawił po sobie żonę Shazi oraz syna Leona.

bCxqgnCR
bCxqgnDm
bCxqgnDH