Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Niewierząca Natalia Siwiec walczy o prawo do świętowania Bożego Narodzenia: "Niektórzy chcieliby nas PRZEGONIĆ Z KRAJU!"

326
Podziel się:

Natalia Siwiec postanowiła wyjaśnić swoim obserwatorom, że wiele tradycji związanych z Bożym Narodzeniem ma swoje korzenie w zwyczajach pogańskich, które zostały później zawłaszczone przez chrześcijan. Przyznała też, że rozmawia już z córką na temat religii. "Mia chciałaby poznać Jezusa" - dowiadujemy się z najnowszych nagrań z udziałem celebrytki.

Niewierząca Natalia Siwiec walczy o prawo do świętowania Bożego Narodzenia: "Niektórzy chcieliby nas PRZEGONIĆ Z KRAJU!"
Natalia Siwiec walczy o prawo do świętowania Bożego Narodzenia (fot. Instagram, fot. East News)
bEUKKtYR

Natalia Siwiec nigdy nie kryła się z faktem, że bardziej niż doktryny kościoła katolickiego przemawiają do niej pozytywne wibracje i lecznicze kryształy. Swego czasu celebrytka wywołała niemałe zamieszanie, jawnie deklarując, że czytała wyniki badań, które jasno określiły, iż piekło nie istnieje. Później natomiast mogliśmy dowiedzieć się, że największy kryzys w relacji ze swoim mężem przeżyła w momencie, gdy oboje zaczęli "rozjeżdżać się na poziomach świadomości".

Mimo dość osobliwego postrzegania religijności Natalia Siwiec wcale nie zamierza rezygnować w tym roku z bożonarodzeniowych ozdób i prezentów pod choinką. Jak przyznała w nagraniu zamieszczonym w środę na InstaStories, spotkało się to z niemałym zaskoczeniem internautów.

bEUKKtYT
Zobacz także: Natalia Siwiec wspomina wakacje z Blanką Lipińską

Przed chwilą otrzymałam wiadomość, dlaczego my obchodzimy święta, skoro jesteśmy osobami niewierzącymi. Powinniśmy pewnie wtedy wyjechać z kraju. (...) Niektóre osoby mają zbyt małą wiedzę na temat świąt Bożego Narodzenia - załamuje ręce celebrytka z nałożonym na twarz filtrem w postaci fioletowego motylka.

Siwiec wzięła na klatę obowiązek edukowania osób, które jej zdaniem za bardzo uwierzyły w to, co przez lata kładli im do głów kościelni hierarchowie. Zanim jednak do tego przeszła, postanowiła podkreślić, że nierzadko na tematy okołoreligijne dyskutuje ze swoją kilkuletnią córeczką Mią.

bEUKKtYZ

Ja się Mii staram przekazywać informacje, które są prawdziwe. (...) Rozmawiamy o Jezusie. Ostatnio Mia sama mnie zapytała, kim był, co robił. Miałyśmy długą, ciekawą rozmowę na ten temat. Mia bardzo chciała poznać Jezusa. Ja zresztą też, więc się jej nie dziwię. Chciała poznać tego niesamowitego człowieka, jednak niestety jest to niemożliwe.

Następnie Natalka płynnie przechodzi do wyliczania, ile tak naprawdę chrześcijańskich tradycji wywodzi się bezpośrednio z kultu pogańskiego. Według Siwiec Boże Narodzenie niegdyś było świętem na cześć boga-słońca, choinka miała być symbolem trwania i płodności, natomiast puste miejsce przy stole zostawiane było dla zbłąkanych dusz.

Co więcej, celebrytka ostrzega, że najbardziej powszechnie znany nam wizerunek Jezusa jako obdarzonego burzą kasztanowych loków młodzieńca o alabastrowej cerze jest zwykłym chwytem marketingowym. Niemożliwe jest bowiem, aby osoba wywodząca się z terenów dzisiejszej Palestyny obdarzona była taką fizis. Dalej dowiadujemy się, że Biblia ulegała na przestrzeni wieków wielu zmianom. Sporo części z biegiem czasu dodawano, inne natomiast poddano moderacji, aby tekst pasował pod "linię programową" Kościoła.

Uważam, że jeśli ktoś mocno wierzy i jest dzięki temu dobrym człowiekiem, to ja to szanuję i jest to coś pięknego! Uważam, że na świecie jest i tak jeden Bóg i kto jak do niego dociera, to jest jego indywidualna sprawa. Najważniejsze, by próbować być lepszym człowiekiem i czynić dobro. Żadna religia nie byłaby potrzebna, jeśli byśmy do każdego i do wszystkiego podchodzili z miłością i traktowali w taki sam sposób, jak sami chcielibyśmy być traktowani - kończy swe teologiczne wywody Miss Euro 2012.

bEUKKtZa

Spodziewalibyście się, że Natalka jest aż tak oblatana w te tematy?

Czy kryzys w związku Deynn i Majewskiego to tylko medialna ustawka?

bEUKKtZb
bEUKKtZc
bEUKKtZu
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(326)
Agata
2 tyg. temu
Oczywiście, że święta mają pogańskie korzenie. Wszystko zaczęło się od przesilenia zimowego i zwycięstwa światła nad ciemnością. I to właśnie celebrujemy. 🙂
Ola
2 tyg. temu
Nie ma to jak słuchać o religii od Pani z taką przeszłością (teraźniejszością)...
Edyta
2 tyg. temu
JEZUS ŻYJE i kocha nasz wszystkich
bEUKKtZv
Koko
2 tyg. temu
Kobieto dorośnij lub zamilcz ...
wnioski
2 tyg. temu
"Uważam, że na świecie jest i tak jeden Bóg i kto jak do niego dociera, to jest jego indywidualna sprawa." Bzdury wygaduje. Jeśli ktoś wierzy w Biblię (te historyjki) to wierzy w Boga i odwrotnie. Nie można tego oddzielać, bo to śmieszne. Jednak w rzeczywistości Biblia to zbiór bajek (przypominam że człowiek kocha fantazjować), a Boga wymyślili sobie ludzie dawno temu z powodu niewiedzy i strachu przed otaczającym światem.
Najnowsze komentarze (326)
Excuse me
1 tyg. temu
Tu akurat prawdę mówi. Ludzie, poczytajcie, poszperajcie. Nie znacie swojej religii... serio.
Samozdrowie
1 tyg. temu
Siwieć naczytała się tych książek New Age i innych sekt to się udziela , wiadomo ze dla niej piekło nie istnieje . Dla nich jestes Bogiem sam w sobie , jestes „ dobrym „ człowiekiem i to wystarczy i tak zwodzą miliony ludzi .
Polak7
2 tyg. temu
Kocham Jezusa i Maryję !!! Kto ze mą łapka w gore kto przeciw w dół! Zobaczymy kogo jest tu wiecej.
Motylek
2 tyg. temu
Wiara łączy ludzi, religia dzieli........ja za to nie mogłem uwierzyć w to, że jestes aż tak ładna.
Kazek
2 tyg. temu
jak i po co osoba niewierząca obchodzi święta Bożego Narodzenia. Jak nie wierzysz to nie obchodzisz Świąt może lepiej powieś sobie obraz Mahometa i obchodź ich święta,
fury
2 tyg. temu
katastrofa
aszi
2 tyg. temu
Pan Bóg jak chce kogoś pokarać to mu najpierw rozum odbiera co po tej siwiec widać wyraźnie!
fiz
2 tyg. temu
akurat w tej kwestii ma rację, nie hejtujcie
bEUKKtZn
tyna
2 tyg. temu
Wszystkie obrzędy kościół przejął z pogaństwa!
ldo
2 tyg. temu
choinka i wierzenia pogańskie? co ty panienko wypisujesz? z tego co ja wiem to pod nasze strzechy trafiła od "[przyjaciól" zza Odry
Alibaba
2 tyg. temu
Sam widziałem kiedyś na instastory jak różaniec odmawiała, kto Ją obserwuje ten wie.
UFO
2 tyg. temu
Ze ślubem kościelnym myślę, że to samo. Chcieli to zrobić bez otoczki i właśnie dlatego uważam, że Ona jest jedną z najmądrzejszych osób w show bizie, która nie epatuje niczym do przesady. Tak samo w okresie ciąży mimo domysłów nie potwierdzała ni nie zaprzeczała, tylko wyjawiła to w odpowiednim dla Niej i Mariusza momencie.
UFO
2 tyg. temu
Na moje oko te Jej gadki z tym chrztem to asekuracja przed mediami, by nie urazić, że odbył się bez ich udziału i tyle. 3ym się Natka <3
Ndnd
2 tyg. temu
Natalia to super, że chcesz poznać Jezusa Ty i Twoja córka - jrst to możliwe jak najbardziej :) idźcie na rekolekcje związane z kerygmatem, polecam te prowadzone przez Szkołę Nowej Ewangelizacji. Nazywają się "Nowe Życie". Polecam je wszystkim:)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUKKuag
bEUKKuah
bEUKKuai
bEUKKuaj
bEUKKuak
bEUKKtZP