Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ignacy Węgrzyn
Ignacy Węgrzyn
|
aktualizacja

Odtwórczyni roli Pippi Langstrumpf ma 66 lat. Tak dziś wygląda Inger Nilsson

131
Podziel się:

Inger Nilsson przed laty wcieliła się w rolę Pippi Langstrumpf. Aktorka kilka dni temu celebrowała 66. urodziny. Zobaczcie, jak aktualnie wygląda odtwórczyni rudowłosej ulubienicy dzieciaków.

Inger Nilsson przed laty wcieliła się w rolę Pippi Langstrump
Inger Nilsson przed laty wcieliła się w rolę Pippi Langstrumpf (getty images)

Pippi Pończoszanka to kultowa postać stworzona przez szwedzką pisarkę Astrid Lindgren. Książka po raz pierwszy trafiła do rąk czytelników w 1945 roku. Od tamtej pory historia rudowłosej dziewczynki, która zdobyła serca dzieci niemal na całym świecie, doczekała się kilku ekranizacji.

Pierwsza część z całej serii powieści autorstwa Lindgren została zekranizowana w 1969 roku. Wówczas producenci dołożyli wszelkich starań, aby zaangażować do produkcji nie tylko młodziutką aktorkę o uderzającym podobieństwie fizycznym, ale też taką, która bez problemu będzie w stanie oddać cechy charakteru czy temperament bohaterki. Wówczas wybór padł na Inger Nilsson.

Inger Nilsson przed laty wcieliła się w rolę Pippi Langstrumpf

Szwedzka aktorka miała zaledwie osiem lat, gdy zyskała międzynarodową popularność. O castingu na Pippi Langstrumpf dowiedziała się od ojca. Inger po latach wyznała, że nie znała wtedy dokładnie losów bohaterki. Nie miała także czasu na przygotowania, ponieważ produkcja zdecydowała się postawić na jej naturalność.

Jako dorosła aktorka wiem, że tę postać trzeba jeszcze zinterpretować. Zrobiłam to po swojemu. Dla mnie Pippi była tylko postacią, którą grałam. Przez lata dała mi wiele radości. Dała ją także innym ludziom, zwłaszcza młodym dziewczynom, które powiedziały mi, że były zastraszane, ale które myślały, że "jeśli Pippi potrafi, ja też dam radę". Mówiły, że Pippi je uratowała. To niesamowite - zdradziła aktorka w wywiadzie dla szwedzkiego portalu Göteborgs-Posten.

Inger Nilsson, która kilka dni temu świętowała swoje 66. urodziny, przez lata zmagała się z łatką Pippi. Nie pomagała jej nawet ukończona szkoła teatralna. Mimo tego aktorka nie poddaje się w spełnianiu swoich zawodowych marzeń. W 2000 roku pojawiła się w filmie "Zamek Gripsholm". Na przestrzeni lat zagrała w takich produkcjach jak "Der Kommissar und das Meer", "Rodzina plus" czy "Jägarna". Aktualnie można ją sporadycznie zobaczyć w telewizyjnych rolach epizodycznych.

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(131)
Zaloguj się i zostań Championem Pudelka VIP
Pamiętaj, że po zalogowaniu nadal możesz
komentować ANONIMOWO 😎
Szansa na wyróżniony komentarz
Odznaka Championa
Kolorowy avatar
🔝⭐
TOP WYRÓŻNIONE (tylko zalogowani)
Barbara H.
4 miesiące temu
Ładna kobieta, świetna była jako Pipi !!! to był super film dla dzieci, nie to co dzisiaj !!! Teraz tylko bójki, przemoc i inne swiństwa pokazują dzieciom w filmach ... niestety potem są efekty w postaci brutalności a nawet morderstw !!!
Mari
4 miesiące temu
Uwielbiałam ten serial będąc dzieckiem , a pani wygląda całkiem fajnie
Jacek S.
4 miesiące temu
super
Normalny
4 miesiące temu
To były czasy, żadnego molestowania i uporczywego mobbingu przez wykolejeńców lgbt...
Joanna
4 miesiące temu
Piękna
POZOSTAŁE WYRÓŻNIONE
xyz
4 miesiące temu
Pippi Langstrumpf (bohaterka stworzona przez Astrid Lindgren) to był super serial
Magda+50
4 miesiące temu
Pippi moc wspomnień. zawsse chciałam posprzątać stół tak jak ona, czyl zgarnąć cały obrus z naczyniami 🤫🤣
Gość
4 miesiące temu
Całe pokolenia kochały Pipi, jako dziecko zazdrościłam jej tej wolności....później zrozumiałam samotność i wyobraźnię. Ale dziękuję babeczce za jej dziecieęcą rolę ! :-)
daga
4 miesiące temu
ależ ma niebieskie oczy!
adi
4 miesiące temu
Fajna Pani.
NAJNOWSZE KOMENTARZE (131)
Ewa
4 miesiące temu
SUPER wygląda.🥰
Aga71
4 miesiące temu
To były piękne, beztroskie czasy, szkoda że nie wrócą. Ale dobrze że były.
'o[
4 miesiące temu
Podobna zupełnie do nikogo.
Gość
4 miesiące temu
Super serial dla dzieci i świetna dziecięca aktorka. Takich seriali brakuje
a.b.
4 miesiące temu
Wygląda jak Skandynawka. PIĘKNA I NATURALNA!
Włodek
4 miesiące temu
Super film
Piotr Michala...
4 miesiące temu
A podobno Pipi Langstrumpf w wersji XXX dla dorosłych jest znacznie lepsza?
Astrid Lundgr...
4 miesiące temu
A Nasza Maryla? Też szalona i wiecznie młoda.
ala
4 miesiące temu
kolor oczu jej się zmienił?
Fryzjer
4 miesiące temu
Powinna nosić te kitki.
ale
4 miesiące temu
Ostry lifting był grany
Qndelek
4 miesiące temu
Ale dramat 😟
Ada
4 miesiące temu
Bałam się tej bajki, Pana Kleksa też, nawet bardziej 😂
Ewa
4 miesiące temu
Ja nie traciłam czasu na oglądanie takich głupot.
...
Następna strona