Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|

Orlando Bloom SPOTKAŁ SIĘ z Wołodymyrem Zełenskim! (ZDJĘCIA)

Podziel się:

Orlando Bloom od lat działa jako ambasador dobrej woli UNICEF. Teraz aktor pojawił się w Ukrainie, gdzie spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim. Nagranie z dyskusji hollywoodzkiego aktora z prezydentem już trafiło do sieci.

Orlando Bloom SPOTKAŁ SIĘ z Wołodymyrem Zełenskim! (ZDJĘCIA)
Tak wyglądało spotkanie Orlando Blooma z Wołodymyrem Zełenskim (Facebook.com)

Orlando Bloom już od lat współpracuje z UNICEF jako ambasador dobrej woli, angażując się w pomoc humanitarną wobec potrzebujących. W zeszłym roku hollywoodzki aktor pojawił się w Mołdawii, gdzie spotkał się z uchodźcami z ogarniętej wojną Ukrainy. Apelował wówczas o wsparcie dla niewinnych osób, które są największymi ofiarami rosyjskiej agresji.


Zobacz też: Orlando Bloom poleciał do Liberii! (ZDJĘCIE)

Orlando Bloom przyleciał do Ukrainy. Spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim

Wczoraj informowaliśmy, że Orlando Bloom kilkanaście godzin wcześniej przyleciał do Ukrainy, gdzie spotkał się z dziećmi z ramienia UNICEF-u. Aktor pojawił się w pomocowym ośrodku Spilno, gdzie najmłodsi obywatele kraju mają szansę na odrobinę wytchnienia od konfliktu wywołanego przez Władimira Putina.

Teraz dowiadujemy się, że aktor miał też okazję spotkać się z Wołodymyrem Zełenskim. Do mediów społecznościowych trafiło nagranie, na którym widzimy, jak gwiazdor uścisnął dłoń ukraińskiego prezydenta, po czym przeszli do dyskusji o bezpieczeństwie dzieci i odbudowie kraju po wojnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zełenski chce myśliwców. Na co może liczyć od Brytyjczyków i Amerykanów?

Po zarejestrowanej przez kamery dyskusji panowie wspólnie zabrali głos w poruszającym wpisie.

Ta wojna rujnuje dzieciństwo wielu ukraińskich dzieci. Tysiące szkół zostały trwale zniszczone, a prawie 2,7 miliona dzieci w wieku szkolnym uczy się zdalnie lub w formie mieszanej. Około 1,5 miliona z nich może doświadczyć depresji, nerwicy czy innych problemów natury psychologicznej. Wiemy, jakie są efekty tej agresji i świat musi zrobić wszystko, aby odbudować Ukrainę po wojnie - czytamy.

Po spotkaniu głos zabrał też sam Zełenski, który docenia publiczne wsparcie ze strony Blooma.

Spotkałem się dziś z Orlando Bloomem, ambasadorem dobrej woli z ramienia UNICEF. Rozmawiałem też z pracownikami tej organizacji, która powstała, by udzielać dzieciom wsparcia i ochrony. Orlando Bloom działa na tym polu od dawna i w bardzo znaczący sposób. Odwiedził ukraiński Donbas jeszcze przed wybuchem wojny. Wie, co spowodowała rosyjska agresja i wie, że świat musi ją zatrzymać. Rozmawialiśmy m.in. o obudowie Ukrainy i szkolnej infrastrukturze. Jestem bardzo wdzięczny za jego pomoc - przekazał.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl