Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Oscary 2023. Polska reprezentacja na szampańskim dywanie: Jerzy Skolimowski z partnerką, Mateusz Kościukiewicz (ZDJĘCIA)

Podziel się:

W związku z oscarową galą do Los Angeles zawitała obsada filmu "IO". Na szampańskim dywanie pozowali Jerzy Skolimowski z partnerką, a także Mateusz Kościukiewicz i Michał Dymek, którzy okazali solidarność z Ukrainą.

Oscary 2023. Polska reprezentacja na szampańskim dywanie: Jerzy Skolimowski z partnerką, Mateusz Kościukiewicz (ZDJĘCIA)
Oscary 2023. Reprezentacja polski bryluje na gali (Getty Images)

W nocy z niedzieli na poniedziałek rozpoczęła się 95. ceremonia rozdania Oscarów. W Dolby Theatre w Los Angeles tradycyjnie pojawiła się cała plejada gwiazd kina, które w tym roku pozowały nie na czerwonym, lecz szampańskim dywanie. Na gali wręczenia najważniejszych statuetek w Hollywood pojawiły się m.in. Rihanna, Cate Blanchett czy Lady Gaga.

Oscary 2023. Jerzy Skolimowski z partnerką brylują na gali

Na tegorocznej ceremonii rozdania Oscarów nie zabrakło także polskich akcentów. Film Jerzego Skolimowskiego "IO" rywalizował o nagrodę dla najlepszego filmu międzynarodowego. Niestety ostatecznie polskiej produkcji nie udało się zgarnąć wyróżnienia - Akademia Filmowa nagrodziła w tej kategorii "Na zachodzie bez zmian" Edwarda Bergera. W związku z oscarową galą Jerzy Skolimowski osobiście zawitał do Los Angeles. Reżyser "IO" na szampańskim dywanie pojawił się w towarzystwie partnerki, producentki Ewy Piaskowskiej.

Ukochana filmowca na wydarzenie przybyła w czarnej sukni z rozcięciem oraz marynarce z kwiatowym akcentem z kolekcji Magdy Butrym. Skolimowski na tę okazję wybrał zaś klasyczny smoking.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oscary 2022. Anna Dzieduszycka spełniła swoje marzenie na gali

Na ceremonii rozdania Oscarów można było także spotkać innych członków obsady "IO". Do Los Angeles zawitali występujący w produkcji aktorzy, w tym Sandra Drzymalska, Mateusz Kościukiewicz oraz Michał Dymek. Panowie na gali pojawili się w klasycznych smokingach, każdy z nich swoim strojem okazał także solidarność z pogrążoną w wojnie Ukrainą.

Dymek przypiął do marynarki wstążkę w barwach ukraińskiej flagi, na podobny krok zdecydował się także Kościukiewicz. Solidarność z Ukrainą okazali również Skolimowski oraz jego partnerka.

Zobaczcie, jak obsada filmu "IO" prezentowała się na oscarowej gali.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
Oferty dla Ciebie