Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ostaszewska o protestach Polek: "Manifestujemy naszą godność. Nie zgodzimy się, żeby była deptana!"

250
Podziel się

"Próby jej deptania pojawią się na każdym kroku. Kobiety są mądre w tym kraju, potrafią o sobie decydować w zgodzie ze swoim sumieniem".

bCOMYKNx

Maja Ostaszewska bardzo zaangażowała się w walkę o prawa kobiet w Polsce. Stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Czarnego protestu. Ostaszewska otwarcie krytykuje nie tylko próby zaostrzenia obowiązującej od 23 lat ustawy antyaborcyjnej, lecz także sprzeciwia się obowiązującemu obecnie "kompromisowi". Nie mogło więc jej zabraknąć na środowym Międzynarodowym Strajku Kobiet. Przypomnijmy: Kobiety protestują w obronie swoich praw: Ostaszewska, Janda, Rubik, Cielecka... (ZDJĘCIA)

Aktorka tłumaczy, że chce bronić praw polskich kobiet i ich godności, która obecnie jest na każdym kroku deptana. Ostaszewska zwraca uwagę także na to, że panie w naszym kraju są na tyle mądre, że mogą same o sobie decydować, bez pomocy rządu i państwa.

Manifestujemy naszą godność, nie zgodzimy się, żeby była deptana. Próby jej deptania pojawią się na każdym kroku. Walczymy od 3 października. Walczymy przeciw przemocy wobec kobiet, państwo ma dać opiekę i nie bagatelizować przemocy wobec kobiet, walczymy o prawa reprodukcyjne, dostęp do in vitro, domagamy równości ekonomicznej. Kobiety wyszły na ulicę. Kobiety są mądre w tym kraju, potrafią o sobie decydować w zgodzie ze swoim sumieniem.

bCOMYKNz
bCOMYKNF

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

bCOMYKOa
KOMENTARZE
(250)
gość
3 lata temu
Zjeść jajko - zbrodnia (bo jajko to przecież kura). Zabić płód - to nie jest morderstwo (zapłodniona komórka jajowa to nie czlowiek). Brawo dla Ostaszewskiej - weganki... F**k logic
gość
3 lata temu
Szczerze? Nie mam nic przeciwko protestowi jako takiemu, ale zupełnie nie podoba mi się jej forma. Wstyd mi było, jak patrzyłam na wiele tandetnych i wręcz obraźliwych transparentów czy pewne wystąpienia pewnych osób z masą wyzwisk i wulgaryzmów. To można było zrobić bez zniżania się do poziomu rynsztoku.
gość
3 lata temu
ja mam dosyc reprezentowania mnie przez te amoralne indywidua mam dosyć i sobie nie zyczę zeby sie wypowiadały w moim imieniu
bCOMYKOb
gość
3 lata temu
Ostaszewska! Nie wymyślaj! Na siłę! Problemów których wogóle nie ma! Tobie kobiecino po prostu nie podoba się ten rząd. Wypad!
gość
3 lata temu
A kim ty jesteś Ostaszewska, żeby pouczać innych jak mają żyć i co robić. Masz swój zawód i Twoje zdanie ma taką wartość jak każdego robola. Gdybyś miała jakieś osiągnięcia w nauce czy medycynie w czymś co poprawia ogólny byt ludzi to jeszcze by można Cię cenić, a tak to że kogoś tam odgrywasz to jedynym Twoim zadaniem jest dobrze wypaść i zapewnić nam rozrywkę i oddech od codziennego życia. Nie ważne jest to co masz do powiedzenia. To jest bezwartościowe.
Najnowsze komentarze (250)
gość
3 lata temu
s*******j ruro i nie wypowiadaj się w moim imieniu...ludzie co to za dzicz?
gość
3 lata temu
Ale ta godnosc trzeba miec., a ty nie wiesz co to jest
gość
3 lata temu
Kobieto ogarnij się , ile jadu z ciebie wycieka , weź się lepiej za wychowanie dzieci a nie protestujesz
gość
3 lata temu
dobrze powiedziala Kaczynski i reszta g**d pisowskich lapy precz od kobiet
gość
3 lata temu
dobrze powiedziala Kaczynski i reszta g**d pisowskich lapy precz od kobiet
Koko
3 lata temu
Przykro mi to stwierdzic ale te kobiety nie sa nic warte.kiedys ich dzieci jesli je maja zadaja sobie pytanie jakie mialam szczescie ze zyje.Kobiety w Polsce maja pelna swobode i nie musza chodzic po ulicach i zebrac oto aby sie muc wyskrobac.Najlepiej niech sie wysterylizuja beda mogly sie kopulowac i nie mordowac niewinne dzieci.
gość
3 lata temu
Mam 50 lat, 3 synów- nie jestem dyskryminowana. Czuję się takim samym człowiekiem jak mój mąż. Od 30 lat w małżeństwie- stosuję antykoncepcję-wkładkę hormonalną, lecz nie wczesnoporonną- taki był nasz wybór. Jestem przeciw aborcji i jej sobie nie zrobię. Wiem,że gwałt, choroba to inna sytuacja- ludzie powinni decydować za siebie. Ale aborcja kosmetyczna, czy z powodu niefrasobliwości- to zabijanie człowieka. Zabijanie może być usprawiedliwione- przetrwanie, głod, choroba, ale dla wygody- NIE. Dlatego ustawa nie powinna być zmieniana , ani na zakaz aborcji , ani na dowolność .
gość
3 lata temu
Jedź do Indii ( jesteś buddystką ) tam walcz o prawa kobiet bo tego potrzebują.Tu się przygłupie bawisz w politykę !!!!
bCOMYKNT
gość
3 lata temu
a teraz do kosciółka i komunię do ryja
gość
3 lata temu
spadaj PISlamski pomiocie, takie teksty na mohery działają , nas kobiet nie zniechęcisz t***u
gość
3 lata temu
Ostaszewska promujesz się jako kodziara i nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich kobiet ,szkoda ze matka wcześniej nie zrobiła z tobą porzadku
Ala
3 lata temu
od kiedy to my, wartościowe kobiety mamy walczyć o swoją godość na ulicach, a nie w naszych domach, u podstaw? Pani Ostaszewska, jak pani chce się wyskrobywać to proszę bardzo, ale nie krzyczeć mi do młodych dziewczyn, naszych wytęsknionych córek, że jak były płodami to nie były ludźmi. Dla mnie moje dzieci od momentu poczęcia były najdroższe i najważniejsze. Buddyzmu się naczytała i bredzi!!!!!
gość
3 lata temu
te baby sa chore. A szczegolnie celrbrytki i pseudogwiazdy. Jesli ktos ogranicza prawa kobiet i traktuje je gorzej niz mezczyzn to robia to same kobiety. Najgorszy i najwredniejszy szef to baba szef. Kobity sa niesprawiedliwe, podatne na plotki i intrygi. Najpierw wiec nalezy zrobic porzadek w ramach plci. Ale to nie jest mozliwe
gość
3 lata temu
Jaki jazgot pisich trolli na pudlu!!! Aż śmiać sie chce ze im się chce tyle wypisywać jadu. Ile wam za to płacą, żałosne glisty?
...
Następna strona
bCOMYKOv