Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Oświetleniowiec z planu "Rust" POZYWA Aleka Baldwina! Twierdzi, że sam niemal ZGINĄŁ od kuli

206
Podziel się:

Szef oświetlenia z planu "Rust" Serte Svetnoy oskarżył Aleka Baldwina o rażące lekceważenie zasad posługiwania się bronią palną, co doprowadziło jego zdaniem do tragicznej śmierci Halyny Hutchins. Mężczyzna twierdzi, że feralny wystrzał nie był nawet przewidziany w scenariuszu.

Oświetleniowiec z planu "Rust" POZYWA Aleka Baldwina! Twierdzi, że sam niemal ZGINĄŁ od kuli
Alec Baldwin pozwany przez oświetleniowca filmu "Rust" (fot. East News)

Nie cichną echa tragicznego wypadku, do którego doszło pod koniec miesiąca na planie filmu Rust. Wcielający się w główną rolę Alec Baldwin miał w jednej ze scen wycelować w kamerę za pomocą rewolweru. Nie zdawał sobie ponoć sprawy, że broń jest załadowana. Pociągnął za spust i tym samym zabił operatorkę Halynę Hutchins oraz ranił reżysera Joela Souzę.

Na światło dzienne nadal wychodzą nowe fakty dotyczące fatalnego wypadku. Główny oświetleniowiec filmu Serge Svetnoy właśnie pozwał Aleka Baldwina, odpowiedzialną za broń Hannę Huiterrez-Reed oraz Dave'a Hallsa, oskarżając całą trójkę o lekceważenie zasad bezpieczeństwa, co miało bezpośrednio doprowadzić do tragedii.

Zobacz także: Alec Baldwin zastrzelił operatorkę i zranił reżysera. Tragedia na planie filmowym w USA

W dokumentach, których treść opublikowało TMZ, możemy przeczytać, że zdaniem Svetnoya wystrzelony przez Baldwina pocisk o mało go nie trafił. Mężczyzna twierdzi także, że był jedną z pierwszych osób, które próbowały zatamować krwawienie Halyny, a także utrzymać ją przy świadomości. Doświadczenie miało poważnie odbić się na jego zdrowiu psychicznym.

Dalej powód wytyka, że oskarżeni byli zobowiązani dbać o bezpieczeństwo osób pracujących przy filmie. Tymczasem ekipa zajmująca się bronią nie sprawdziła dokładnie, jakimi nabojami naładowany jest rewolwer. Baldwin natomiast powinien sprawdzić sprzęt, zanim pociągnął go za spust, celując w człowieka. Tak się jednak nie stało.

Co więcej, Svetnoy twierdzi, że próby przed nagraniami nie wymagały, aby Baldwin pociągał za spust. Scenariusz przewidywał, że aktor jedynie wyciągnie rewolwer z kabury i wyceluje nim do kamery. Nie było jednak żadnej wzmianki o wystrzale.

Poszkodowany dodaje również, że przez ostatnie 5 lat był bliskim przyjacielem tragicznie zmarłej i obawia się, że nigdy nie będzie w stanie pozbierać się po tym, jak umarła na jego oczach.

W Pudelek Podcast ujawnimy, ile Małgorzata Rozenek płaci nam za pochlebne komentarze!

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(206)
Straszne
6 miesięcy temu
Nie widzicie ze cos sie dzieje okropnego-dziwnego w tym naszym swiecie?jakbysmy wszyscy dostali jakiejs szajby...
Sss
6 miesięcy temu
Ameryka. Każdy powód jest dobry zeby pozwać. Pozwę bo prawie trafił mnie pocisk🤦‍♀️ I pozwę tylko najbogatszego.
Ally
6 miesięcy temu
Ktoś wyczuł możliwość łatwego zarobku na pozwie.
Mariusz
6 miesięcy temu
Czyli Pan Oświetleniowiec liczy na odszkodowanie za straty psychiczne i zerwane więżi......można zarobić na wieloletniej przyjaciółce,to czemu nie.
aosueh#
6 miesięcy temu
Skoro w scenariuszu nie ma mowy o strzalach... to powstaje istotne pytanie: Dlaczego Baldwin strzelal? To powinno naprawde zostac wyjasnione.
Najnowsze komentarze (206)
Mmm
6 miesięcy temu
Niby dlaczego miał sprawdzić rewolwer? Jest aktorem i dostał rekwizyt, dziwne ze komukolwiek przyszło do głowy żeby to był prawdziwy rewolwer z nabojami
miko
6 miesięcy temu
To juz sie robi chore.Gosc nie oskarza osoby ,która byla odpowiedzialna za broń na planie i ,ktora nie sprawdzila czy bron jest naladowana ,tylko oskarza kogos kto nie zrobil na boga tego celowo.Pozew bo prawie mnie cos trafilo???? chore.........!!! czlowiek wykorzystuje sytuacje do milionowego odszkodowania.
Bokze
6 miesięcy temu
Miasto w którym strzelał Santa Fe poprzestawiajcie sobie litery w pierwszym członie...
Mimi
6 miesięcy temu
Piszą, że już wiedzą kto załadował broń. Alek nie wiedział.
Niena
6 miesięcy temu
Aktor nie zajmuje się wszystkim. Ktoś odpowiadał za broń. Śmierdząca sprawa.
LILY ROSE
6 miesięcy temu
Aktorzy nie raz improwizują. To nie po jego stronie leży odpowiedzialność za sprawdzenie rzeczy i bezpieczeństwa na planie
lyft
6 miesięcy temu
Dlaczego celował w osobę, przecież kamera nie obejmuje całego kadru, można było celować obok a nie w człowieka..?
Olga
6 miesięcy temu
Nie wierzę Baldwinowi. Jeden strzał przypadek, ale dwa?
Just
6 miesięcy temu
Nie dojdzie do siebie, ale kaskę chętnie przytuli.
Marita
6 miesięcy temu
Jak nie byl przewidziany strzal na planie,to pytam sie k…a co ta bron tam robila w ludzkich rekach bawia sie nia czy co? To nie klocki do zabawy.
Piotr
6 miesięcy temu
Jak strzał nie był przewidziany w scenariuszu, to dlaczego broń była załadowana ? Może to sabotaż ?
Jaszcz
6 miesięcy temu
Na pewno to wina jakiegoś polaczka
zuz
6 miesięcy temu
moze się czepiam, ale ludzie - jak piszecie o jakiejś branży, to starajcie się trzymać nazewnictwa! raz piszecie oświetleniowiec, raz szef oświetlenia! nie ma czegoś takiego! Główna osoba od świata to Gaffer czyli na nasze Mistrz Oświetlenia. osoba, będąca non stop przy operatorze, stad też był świadkiem jej śmierci.
Musiała
6 miesięcy temu
zginąć bo coś wiedziała lub mogła ujawnić. To nie przypadek
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie