Trwa ładowanie...
Przejdź na
Venus
|

Papież Franciszek trafił do szpitala! Podano nieoficjalny powód wizyty

34
Podziel się:

Włoskie media poinformowały, że papież Franciszek przebywa obecnie w klinice Gemelli w Rzymie. To jego kolejna wizyta w szpitalu po tym, jak kilka tygodni temu 86-latek zmagał się z infekcją dróg oddechowych.

Papież Franciszek trafił do szpitala! Podano nieoficjalny powód wizyty
Papież Franciszek trafił do szpitala (Getty Images)

Dwa miesiące temu minęła dekada, odkąd papież Franciszek rozpoczął swój pontyfikat i został głową Kościoła rzymskokatolickiego. Choć przez lata zdążył sobie zaskarbić sympatię wielu wiernych, jego wypowiedzi budzą wyjątkowo skrajne emocje. Środowiska liberalne doceniały 86-latka za, zdawać by się mogło, postępowe podejście i względnie spore pokłady tolerancji. Jak można było się spodziewać, konserwatyści nie byli tak zachwyceni. Ze znacznie mniejszym entuzjazmem ogółu spotkały się natomiast słowa Franciszka na temat konfliktu zbrojnego za wschodnią granicą Polski.

Papież Franciszek trafił do szpitala. Co z jego stanem zdrowia?

W ostatnim czasie media coraz częściej rozpisują się na temat stanu zdrowia 86-latka. Włoskie media przypominają, że w młodzieńczych latach papież Franciszek cierpiał na zagrażające życiu zapalenie płuc. W związku ze schorzeniem przeszedł nawet operację, podczas której wycięto mu fragment prawego płuca. Nie jest również tajemnicą, że głowa kościoła zmaga się z problemami z kolanem, które utrudniają sprawne poruszanie się. 26 maja papież odwołał zaplanowane audiencje z powodu gorączki, a we wtorkowy poranek trafił do szpitala.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Jest z innego świata". Ekspert o zachowaniu papieża

Włoskie media ujawniają przyczynę wizyty papieża Franciszka w jednym z rzymskich szpitali

Włoska agencja ANSA wystosowała we wtorek komunikat prasowy, w którym poinformowała, że papież przyjechał do Centrum Medycyny Wieku Podeszłego około godziny 10.40. Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy wizyta Franciszka w szpitalu ma być związana z przeprowadzeniem badań kontrolnych. Watykan dotychczas nie potwierdził tych doniesień.

Konieczność sprawdzenia stanu zdrowia 86-latka jest prawdopodobnie konsekwencją infekcji dróg oddechowych, z którą Franciszek zmagał się kilka tygodni temu. Według źródeł wspomnianej polikliniki przyjechał wtedy karetką, skarżył się na problemy z sercem i niewydolność oddechową.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(34)
Zadziwiona 🤔...
4 miesiące temu
Początkowo wydawało mi się, że taki fajny i dobroduszny z niego człowiek..coraz częściej mam jednak podejrzenie, że jest zupełnie inaczej...
Piramida🔺
4 miesiące temu
To nie jest prawdziwy papież! Poczytajcie, otwórzcie oczy! Masoneria przejmuje kontrole nad światem! Jeden rząd, jedna waluta, jeden Bóg 👹 kto mądry ten zrozumie
Bobi
4 miesiące temu
Nie interesuje mnie ten osobnik ,
ina
4 miesiące temu
atary jest smierc blisko
🙏🙏🙏🙏🙏🙏
4 miesiące temu
Proponuje urządzić Franczisowi taki sam szpety pogrzeb jak on urządził Benedyktowi oraz jaką szpetną choinkę od...bał na Święta Bożego Narodzenia na Placu Św. Piotra. Upiorna.
Najnowsze komentarze (34)
Axa
4 miesiące temu
Kiedy umrze?
Marem
4 miesiące temu
Nowe konklawe niedługo a nowym papieżem będzie...... znów Polak :) Konrad Krajewski. Kościół potrzebuje znów młodego odważnego człowieka u steru - inaczej nie przetrwa . Jeśli kolejny raz wybiorą starca to będzie to ostatni papież jakiego kościół widział .
Dalkalka
4 miesiące temu
Po co komu jacyś papieże. Siedzi starzec na tronie, opływa w złocie i dobrobycie. Będąc centrum uwielbienia świata. Dziwne, że to dalej trwa. Śmieszne.
Gosc
4 miesiące temu
Usunęli już tyle normalnych komentarzy o papieżu, że niech się nie nazywają głosem czytelników. Nie rozumiem tylko dlaczego pod tym postem o papieżu? Ten komentarz, żeby umarł zostawili. Błoto i brak ortografii na tym portalu.
Myśl
4 miesiące temu
No cóż, zabrakło mu odwagi, nie wyciągnął wniosków i zmarnował swój pontyfikat.
Kaja
4 miesiące temu
Ludzie! Znacie Wy zasady ortografii; pisze się papież a nie papierz. Uczcie się.
Alex
4 miesiące temu
Sorry ale dla mnie papież który popiera Putina nie jest papieżem..
ina
4 miesiące temu
nie zal mi go wredny jest
Ona
4 miesiące temu
Wolalam Benedykta
Wypor-NIK!+
4 miesiące temu
....,i znów znikają prawidłowe wpisy!?
marek
4 miesiące temu
Benek umrze w tym roku.
Przykre
4 miesiące temu
Jestem katoliczka, kosciol powinien zostac niezmienny w swoich zasadach. A tu jakies chore zmiany..... ten papierz nie jest zbyt wiele wart... powinien juz odejsc...
Monika
4 miesiące temu
Choroby przypominają nam że jesteśmy śmiertelni, wszyscy.
Monika
4 miesiące temu
Życzę dużo zdrowia dla naszego papieża.
Oferty dla Ciebie