Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Ida Nowakowska sceptycznie o słowach papieża Franciszka popierającego związki jednopłciowe: "Dużo rzeczy jest WYJĘTYCH Z KONTEKSTU"

306
Podziel się

Stanowisko głowy Kościoła w sprawie par homoseksualnych skomentowali też Małgorzata Kożuchowska i Misiek Koterski. Zobaczcie, co powiedzieli.

Ida Nowakowska sceptycznie o słowach papieża Franciszka popierającego związki jednopłciowe: "Dużo rzeczy jest WYJĘTYCH Z KONTEKSTU"
Ida Nowakowska o słowach papieża Franciszka (ONS, Getty Images)
bDzDOglN

Kwestia związków jednopłciowych od lat spędza sen z powiek przedstawicielom środowisk konserwatywnych. Nie dopuszczają oni myśli, że osoby nieheteronormatywne też mają prawo kochać i chcieć sformalizować związek z ukochaną osobą tak samo jak osoby heteroseksualne.

Często podawanym przez nich argumentem przeciwko związkom partnerskim jest ten, że Bóg stworzył kobietę i mężczyznę, aby się rozmnażali, co według nich pozostaje jedynym celem zawierania małżeństwa.

bDzDOglP

Zupełnie zdają się ignorować przy tym fakt, że zalegalizowany związek daje partnerom choćby możliwość dziedziczenia po sobie czy prawo do informacji o stanie zdrowia współmałżonka.

Zobacz także: Papież uspokaja: idźcie do ludzi, wychodźcie do wszystkich i ich poznajcie"

Skoro przeciwnicy homoseksualnych związków partnerskich popierają swoje stanowisko kwestiami religijnymi, wydawałoby się, że kluczowe znaczenie powinno mieć dla nich zdanie głowy Kościoła w tej sprawie. Tymczasem papież Franciszek oficjalnie poparł związki osób LGBT.

bDzDOglV

W środę premierę miał film dokumentalny pt. Francesco w reżyserii Jewgienija Afiniejewskiego, w którym papież powiedział: "Homoseksualiści powinni być chronieni poprzez prawo do zawiązywania związków partnerskich (...) Osoby homoseksualne mają prawo do rodziny. Są dziećmi Boga i mają prawo do życia w rodzinie".

Słowa papieża odbiły się szerokim echem na całym świecie. Oczywiście sporo szumu wywołały także w Polsce. Serwis Jastrząb Post poprosił o komentarz kilka znanych osób, które deklarują się jako głęboko wierzące.

Jedną z nich jest Małgorzata Kożuchowska, która cieszy się, że papież "podjął taki temat".

bDzDOglW

Uważam, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i każdy ma prawo do miłości. Zgadzam się z papieżem Franciszkiem i jestem dumna, że podjął taki temat (...). Wydaje mi się, że rozwiał w ten sposób wiele wątpliwości. Nie można być człowiekiem wierzącym, katolikiem i negować czyjekolwiek prawo do kochania, do miłości - powiedziała aktorka.

Podobnie uważa Misiek Koterski.

Dokładnie się w to wczytałem, co on powiedział - żeby szanować każdego człowieka. Ja się z papieżem w pełni zgadzam. Nie ma równych i równiejszych. Wszyscy jesteśmy dziećmi bożymi. Każdy ma prawo do wiary, każdy ma prawo do życia i do własnych wyborów, jeśli tymi wyborami nie krzywdzi innych ludzi. A homoseksualiści nie krzywdzą innych ludzi. Mają prawo do tego, aby żyć na równi z innymi. Nie widzę w tym problemu - podsumował.

Z kolei Ida Nowakowska jest sceptyczna i podejrzewa, że słowa papieża zostały "wyjęte z kontekstu".

bDzDOglX

Cały czas je zgłębiam, dopiero co czytałam jego całą wypowiedź i myślę, że to jest warte zrozumienia całokształtu jego wypowiedzi, bo dużo rzeczy jest wyjętych z kontekstu. Ja jestem osobą, która jest wychowana bardzo konserwatywnie, natomiast wierzę, że trzeba słuchać i rozumieć potrzeby innych więc cały czas zgłębiam ten temat - stwierdziła wymijająco gwiazda TVP.

Też uważacie, że słowa "osoby homoseksualne są dziećmi Boga i mają prawo do życia w rodzinie" są "wyjęte z kontekstu"?

bDzDOglY
bDzDOgmq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(306)
fve
3 miesiące temu
Czego Ty nie powiesz, żeby wystepowac w TVP. Radykalny polski katolik to osoba świętsza od papieża. Nienawidzi gejów, nienawidzi aborcji (ale dzieciom ktore juz się urodzą nigdy nie pomaga - walczy tylko o płody) , co niedzielę biega do kościoła i słucha od pedofilow w sutannach o tym, jak mają żyć i kogo potępiać. Prawdziwa chcrześcijańska miłość i wzorzec do nasladowania.
123
3 miesiące temu
Ta Pani robi wszystko, żeby Kurski nie wyrzucił jej z TV. Dykcja, zasób słownictwa, elokwencja na poziomie podstawowym - kompetencji dziennikarskich brak. Robi wszystko, żeby się porządnie zakotwiczyć w TVPiS.
Dep
3 miesiące temu
Zjedzcie z niej, każdy ma prawo do własnego zdania. Tez jestem wychowana w rodzinkę konserwatywnej i cieszę się ze papaiez poparł pary homosekuale. Teraz będziecie hejtowac każdego kto ma inne zdanie?
bDzDOgmr
kaka
3 miesiące temu
Jak można się tak sprzedać? Czy ty dziewczyno wiesz, że każda władza się kiedyś kończy i przyjdzie ci zapłacić za tę wazelinę i to drogo.
cała ja
3 miesiące temu
chyba bardzo jej zalezy na pracy w tvp, jak ja wywala to powie co naprawde mysli, smutne
Najnowsze komentarze (306)
Komentator
2 tyg. temu
niewazne co mowi papiez. W Polsce obecnie liczy sie tylko i wylacznie co kaze mowic w tej kwestii Pierwszy Sekretarz Partii. A Kaczorek stwierdzil, ze prawdziwa rodzina to maly czlowieczek i kot. Ziobro i Krysia przypilnuja, zeby nie bylo inaczej
Ja13
3 miesiące temu
Gwiazda???? 🤣🤣🤣
bmm
3 miesiące temu
Tylko w TVP mogli taką ropę zatrudnić.
Hmm
3 miesiące temu
Pani Ida ciągle wszystko zgłębia... Jak nie decyzję TK to słowa Franciszka... Tylko skoro nie chce wprost powiedzieć jakie ma zdanie na ten temat to po co się w ogóle odzywać...
hahaha
3 miesiące temu
Tancerka nikomu prawie nieznana chce nauczać Papieża ?
Aaa
3 miesiące temu
Jeszcze nie miała okazji zobaczyć tego filmu, ale jeżeli papież fktycznie powiedział, iż popiera związki homoseksulane jako śluby cywilne, to jestem bardzo zawiedziona, jako gowa kościola rzymskokatolickiego nie powinien glosić takich słow, bo to herezja. W biblii jest jasno napisane, że Pan Bóg potępia homoseksualizm. Co nie oznacza, ż eich potepiam, bo nalezy im się szacunek jk każdemu człowiekowi.
IIlka
3 miesiące temu
Olka, ale tych z PIS nie obchodzi, że nie możesz mieć dzieci. Bo dla nich bezdzietne małżeństwa nic nie znaczą. Dla nich jesteś bezproduktywna. Kiedy to do Ciebie wreszcie dotrze. Kolejnym krokiem będzie zakaz dopuszczenia do obrotu środków antykoncepcyjnych. Ordo iuris ma duzo takich pomysłów, które będą wcielane w życie
Matka
3 miesiące temu
Niech ta cała pseudo gwiazda Ida wraca gdzie jej miejsce!!!kolejna gwiazda,która za granica jest nikim i przyjeżdża do Polski robić karierę
bDzDOgmj
Szok
3 miesiące temu
Jak nikt inny ta Ida działa mi na nerwy...
emerytka
3 miesiące temu
dziewczyno kim ty jestes nie badz bardziej papieska od samego papieza za chwilenikt nie bedzie o tobie pamietal
Exi
3 miesiące temu
To jest kukła szkoda gadać jak wiatr zawieje!!😝
Peknieta guma
3 miesiące temu
Ty jesteś wyjęta z kontekstu i zeskrobana że ściany ,
maria
3 miesiące temu
Ida lepiej niech sie nie wypowiada w powaznych sprawach,Dobrze wychodza jej w ,,sniadaniowkach ,minki i mrozenie oczek,mila ,,PAPIEZ nie powiedzial ze POPIERA ,Mowil o tolerancji,przyjeciu kazdego czlowieka ze zrozumieniem,poszanowaniem jego innosci,...Jestem wierzaca to mam prawo osadzac STWORCE,,za bledy.
Anik
3 miesiące temu
Od samego początku to tylko przemoc i krew. Tak wygląda chrześcijaństwo. Przeprali mafiom mld i dalej to robia bo nie zwyczajni zyc w ubóstwie. Zabijali Żydów za ziemie święte, chcieli władzy a nie ideologii. Inkwizycja, narzucenia swojej wiary siła i przemocą. Używają jej ci co sie boja. Przyjdzie czas ze Watykan to będzie tylko muzeum. Przyjdzie czas.
...
Następna strona
bDzDOgmL