Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|
aktualizacja

Paweł Małaszyński po 22 latach ODCHODZI z Teatru Kwadrat. Wydał oświadczenie: "Nie mogę i nie chcę być dłużej w tym miejscu"

60
Podziel się:

Paweł Małaszyński właśnie ogłosił, że jego 22-letnia przygoda z Teatrem Kwadrat dobiegła końca. Oprócz mocy podziękowań wspomniał też m.in. o sytuacji i atmosferze, jakie panują w dotychczasowym miejscu pracy od zeszłego roku.

Paweł Małaszyński po 22 latach ODCHODZI z Teatru Kwadrat. Wydał oświadczenie: "Nie mogę i nie chcę być dłużej w tym miejscu"
Paweł Małaszyński odchodzi z Teatru Kwadrat. Wydał oświadczenie (AKPA)

W lutym zeszłego roku nad Teatrem Kwadrat zawisły ciemne chmury. Na łamach "Gazety Wyborczej" ukazał się wówczas artykuł omawiający nieprawidłowości w funkcjonowaniu placówki i niewłaściwym traktowaniu aktorów przez dyrekcję. W maju to samo medium opublikowało wyniki kontroli w placówce, w której trakcie dopatrzono się szeregu nieprawidłowości.

W teatrze naruszono podstawowe zasady dysponowania środkami publicznymi - oceniała po ujawnieniu rezultatów kontroli Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta Warszawy.

Paweł Małaszyński odchodzi z Teatru Kwadrat. "Po 22 latach podjąłem decyzję"

Wygląda na to, że to nie koniec problemów Teatru Kwadrat, który właśnie stracił jednego z prominentnych współpracowników. Na instagramowym profilu Pawła Małaszyńskiego pojawiło się obszerne oświadczenie, w którym aktor przekazał, że od dziś nie jest już częścią teatralnej społeczności przy Marszałkowskiej 138.

Drogie koleżanki i koledzy, droga publiczności... odchodzę - zaczął. Po 22 latach podjąłem decyzję i rozstaję się ze sceną, z którą byłem związany przez tyle lat. Nie zobaczycie mnie już w żadnym spektaklu przy ulicy Marszałkowskiej 138. Od dziś oficjalnie nie jestem już aktorem Teatru Kwadrat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Małaszyński: "Wrzuciliśmy wszystkie seriale do jednego worka i powstało "Belle Epoque""

W dalszej części oświadczenia Małaszyński wyjaśniał, że jest mocno związany z tym miejscem, a osoby, z którymi miał okazję współpracować, były ważne nie tylko dla jego kariery zawodowej. O swojej decyzji pisze następująco:

Decyzja o odejściu nie była łatwa, ale w zaistniałej sytuacji i atmosferze, jaka panuje w teatrze od zeszłego roku, uznałem, że nie mogę postąpić inaczej - czytamy. Poszukiwanie wyjść i rozwiązań, przepuszczenie ich przez filtr mojej wrażliwości, pomogło mi zrozumieć i utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie mogę i nie chcę być dłużej w tym miejscu. To było jak spojrzenie w lustro i szkło powiększające zarazem. Poza tym decyzja o moim odejściu ułatwiła mi zasypianie, bo jak napisał kiedyś Hłasko: "W każdej sprawie ludzkiej istnieje krąg, którego nie powinno się przekraczać. Lepiej odejść i ocalić chociażby wspomnienia. Szacunek. Godność".

Jednocześnie aktor nie chce omawiać publicznie powodów, których podjął tak drastyczną decyzję. Zapewnia, że teraz myśli o kolejnym rozdziale i to, co było, zostawia za sobą.

Pozwólcie, że na tę chwilę szczegóły mojej decyzji zachowam dla siebie i nie będę ich komentował publicznie. Jutro też jest dzień. Według zasady: "Nie skupiaj się na tym, co cię ogranicza, tylko na tym, jakie masz możliwości". Nadszedł czas, by zacząć pisać nowy rozdział. Przyszedł czas, by zmierzyć się z nowymi teatralnymi wyzwaniami, w innych okolicznościach przyrody, o których już wkrótce będę Was informował.

Na koniec Małaszyński podziękował tym, z którymi miał okazję pracować. Wspomniał m.in. o dyrektorze Andrzeju Nejmanie, a także o publiczności, która przychodziła go oglądać na teatralnych deskach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(60)
era
4 miesiące temu
tez zmienilam prace 3 lata temu i nie zaluje bo jest duzo lepiej w zyciu warto zmieniac na lepsze
Jan
4 miesiące temu
Wygląda na to, że tu chodzi o nową panią dyrektor. Atmosfera w pracy jest najważniejsza.
ala
4 miesiące temu
pracownicy teatru nasłali kontrole na dyrektora .fajnie jemu i zonie sie zylo za pieniądze teatru
Rychu
4 miesiące temu
Życie
zzzz
4 miesiące temu
to co tam było nie tak?
Najnowsze komentarze (60)
Majka
3 miesiące temu
Co dzieje się w Teatrze Kwadrat? Widzowie mają prawo wiedzieć.To nie jest prywatna instytucja
1234
4 miesiące temu
Pracę a właściwie jej miejsce trzeba raz na jakiś czas zmienić bo z czasem ona się nam po prostu nudzi i widzimy w niej same minusy a i za bardzo popada się w tzw rutynę, która w chwili nie uwagi potrafi zbesztać nasze życie. Z resztą jest takie powiedzenie jak by kot trzymał się jednej dziury to by zdechł. A Panu Pawłowi życzę powodzenia i dalszych sukcesów.
To o co
4 miesiące temu
Eyy jeden dyr niedobry donieśli druga dyrektorka nie dobra bo ...?? Aktor to pracownik jak każdy inny teatr to firma a nie koncert życzeń
gość
4 miesiące temu
Pan Paweł nie popełnił błędu w swoim wpisie, Pudelek skopiował z błędem...
gość
4 miesiące temu
Panie Pawle dziękujemy za Pana wspaniałe kreacje aktorskie , ten teatr bez Pana nie będzie już ten sam. My widzowie jesteśmy rozczarowani nową panią dyrektor i jej sposobem zarządzania teatrem Kwadrat, którego nie stworzyła, tylko niszczy.
Eros
4 miesiące temu
Był molestowany , miał dość.Ile można Bunga Bunga.
Widz
4 miesiące temu
Nejman , parodia.
to fakt
4 miesiące temu
Jak napisał kiedyś Hłasko: "W każdej sprawie ludzkiej istnieje krąg, którego nie powinno się przekraczać. Lepiej odejść i ocalić chociażby wspomnienia. Szacunek. Godność".
Krt
4 miesiące temu
To on jeszcze gdzieś gra ?
Toja
4 miesiące temu
gdzie napisał o dyrektorze?
Gosc
4 miesiące temu
Najmana tak samo chcieli zniszczyć jak pana Lucjana Kamińskiego, ten sam schemat. Ludzi którzy kochają teatr prawdziwie i są dobrymi ludźmi dla innych - się niszczy
Iwo
4 miesiące temu
Znam Teatr kwadrat od jego powstania..przykro dziś to wszystko czytac..
Alex
4 miesiące temu
Na Wencel wystarczy spojrzeć, żebyś zauważyć co to za typ człowieka. Ne rwus i przemocowiec
DNO
4 miesiące temu
KOGO TY UDAJESZ
...
Następna strona