Trwa ładowanie...
Przejdź na
Merlot
Merlot
|
aktualizacja

PiS publikuje rzekome zarobki dziennikarzy TVP za kadencji PO: "Tłuste koty" (FOTO)

199
Podziel się:

Ujawnienie zarobków szefostwa TVP wywołało medialną aferą. W odpowiedzi, politycy Prawa i Sprawiedliwości opublikowali infografikę, która rzekomo przedstawia zarobki dziennikarzy Telewizji Polskiej za kadencji Platformy Obywatelskiej.

PiS publikuje rzekome zarobki dziennikarzy TVP za kadencji PO: "Tłuste koty" (FOTO)
PiS publikuje rzekome zarobki dziennikarzy TVP za kadencji PO (AKPA)

We wtorek polityk Koalicji Obywatelskiej, Dariusz Joński, złożył wniosek o udostępnienie informacji na temat wysokości zarobków osób zasiadających na najwyższych stanowiskach w TVP. W odpowiedzi otrzymał dane, którymi nie omieszkał podzielić się w mediach społecznościowych. Kolosalne sumy wywołały medialną aferę.

Zapnijcie pasy! Oto wynik prawdziwej kontroli poselskiej. Miliony dla pisowskich szefów TVP. Już wiadomo, dlaczego się tam zabarykadowali - napisał na platformie X.

Z dokumentów wynika, że Michał Adamczyk, prezes TVP, zarabiał miesięcznie około 187 tys. zł. Zastępca dyrektora TAI, Samuel Pereira, mógł liczyć na pensję w wysokości 55 tys. zł, natomiast Marcin Tulicki, drugi zastępca dyrektora TAI, inkasował blisko 89 tys. zł miesięcznie.

W ujawnionych dokumentach nie zabrakło także informacji o zarobkach Rafała Kwiatkowskiego, wicedyrektora TAI, który w 2023 roku zarobił ponad 366 tys. zł oraz Jarosława Olechowskiego. Były dyrektor TAI otrzymał ponad 1 mln zł oraz zarobił 407 tys. zł z tytułu umów cywilnoprawnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gwiazdorzy TVP z milionami, nauczyciele nie mogą doczekać się podwyżek. "Zwykła propaganda"

Prawo i Sprawiedliwość publikuje rzekome zarobki dziennikarzy TVP za kadencji Platformy Obywatelskiej

W odpowiedzi na medialną aferę zarobkową, politycy Prawa i Sprawiedliwości postanowili opublikować w mediach społecznościowych infografikę, która rzekomo przedstawia zarobki "twarzy" TVP za czasów kadencji Koalicji Obywatelskiej.

Zobaczcie, ile zarabiały tłuste koty z TVP za czasów PO! - czytamy na Twitterze.

Jeśli wierzyć opublikowanym danym, to Maciej Orłoś w latach 2013-2016 zarobił 2 mln zł, Piotr Kraśko od 2015 roku do 2016 roku otrzymał wynagrodzenie w wysokości 800 tys. zł, w tym samym okresie Hanna Lis zainkasowała 450 tys. zł, a Beata Tadla 833 tys. zł. Największa suma widnieje pod zdjęciem Tomasza Lisa, który podobno przez 8 lat pracy w TVP zarobił ponad 21 mln zł.

Warto wspomnieć, że podane sumy nie zostały potwierdzone zarówno przez TVP, jak i samych zainteresowanych. Nie podano także, czy rzekome kwoty stanowiły wartość netto czy też brutto, ani z jakich tytułów były one wypłacane.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(199)
Eee
4 miesiące temu
Szkoda mi nas wszystkich, że musimy patrzeć na ten niesmieszny cyrk i niewiele możemy zrobić z tym, że nam niszczą Polskę
Ika
4 miesiące temu
I te kwoty dla Keaśkow, Lisów, Orłosiow były sprzed inflacji, sprzed 8 lat. No to dopiero szok
🤣🤣🤣
4 miesiące temu
Dziennikarze za PO pracowali charytatywnie. To podłe sugerować, że w ogóle brali piniondz.To są znani misjonarze i filantropi.
......
4 miesiące temu
Stop manipulacjom, socjotechnice. Żadne rzekome. Dane były ogólnodostępne, tylko nie każdy podejmie wysiłek, aby wyszukać. Stąd toralne zakłamanie. Do tego Kraśko i Lis nie odprowadzali podatków. Urzędnicy zastraszeni czy bie dopełnili obowiązków?
Meteorolog
4 miesiące temu
"Rzekomo". Obiektywizm Wirtualnej Polski. Manipulacje i nic więcej.
Najnowsze komentarze (199)
absurdy
4 miesiące temu
Tusk chce naprawiać Państwo. Jestem ciekaw czy zlikwiduje absurdalne kominy płacowe i doprowadzi do tego, że kukły telewizyjne będą otrzymywać niższe wynagrodzenie niż pracownik w przemyśle, budownictwie, transporcie itp.
konkret
4 miesiące temu
Czy to nie skandal, że taki gadacz telewizyjny, który poklepie trochę jęzorem przed kamerą, otrzymuje 10- czy 15-krotnie wyższe wynagrodzenie niż pracownik twórczy, który tworzy dobra materialne dużej wartości, posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, np. architekt, inżynier-konstruktor, technolog czy też pracownik wykonujący ciężką pracę fizyczną, który buduje drogi, autostrady, buduje domy, wieżowce, samochody, meble, pralki, lodówki itd. Gadacze telewizyjni, artyści i pierdzistołki też są potrzebni, ale ich "wysiłki" nie czynią kraju bogatym, dlatego powinni otrzymywać połowę tego wynagrodzenia, które otrzymują twórcy wytwarzający konkretne dobra materialne dla społeczeństwa.
Enn
4 miesiące temu
Jak znowu ich zobaczę w TVP to zwymiotuje
Agnieszka
4 miesiące temu
To już wiadomo dlaczego tak jechali po TVP, skoro takie zarobki stracili to chyba ich musiało trafić
Aga
4 miesiące temu
Dlaczego "rzekomo"?
Lol xD
4 miesiące temu
No tak, PiSowskie to "pewne", a jak PO, to rzekome xD. Nie ma jak to obiektywizm w mediach.
Alex
4 miesiące temu
To nie praawda,Lis nie zarobil 21mln tylko 20mln 900tysiecy
Wszyscy warci
4 miesiące temu
Tłuste koty. Z jakiej racji takie wypłaty? Ukrucic to w każdej stacji tv. Ile godz.pracuja ,ile dni?
Tomasz
4 miesiące temu
Naprawdę autorytety, Smoktunowicz modliszka rozwalająca małżeństwa., Kraśko bez prawka i nie płacił podatków, ale z plecami matki królowej TVP za PRL. Potem jak go złapali, Bidak depresji dostał. Śmiech na sali
Antyfanka
4 miesiące temu
Patrzcie ludzie ,wyraźny dowód że swój wyczuje swojego.Krasko i Kostrzewska mieli się przecież ku sobie.Oboje pazerni,oboje bez honoru
Anka
4 miesiące temu
Dlaczego RZEKOME?...
Przysłowiowa ...
4 miesiące temu
A przysłowiowy „Janek”, który zapiernicza z mikrofonem, kamerą, notesem na nich wszystkich zarabia 3 tys.netto i jeszcze słyszy, że to zaszczyt. Prawdzie historia.
PiS kłamie
4 miesiące temu
A co to za telewizja i co to za rządzący skoro trzeba 2 mln rocznie dokładać bo im się budżet nie spina?! Skoro dziennikarze namaszczeni przez PiS tak mało zarabiali to co się działo z kasą za reklamy? Ponoć najbardziej popularne seriale ściągały po 6 mln widzów przed tv!
Bodnik.
4 miesiące temu
Rzekome? Nie siejcie propagandy jak paskowi w tv. Ktoś kto bierze 20 milionów to czy to jest brutto czy netto to mała różnica. I wiadomo za co to było.
...
Następna strona