Trwa ładowanie...
Ivy
|
aktualizacja

Poznajcie Wojtka - INFLUENCERA Z MISJĄ! (ZDJĘCIA)

140
140
Podziel się
1
 / 12
Poznajcie Wojtka Sawickiego - influencera z misją
Poznajcie Wojtka Sawickiego - influencera z misją
(Instagram)
0
0

Wojtek Sawicki choruje na dystrofię mięśniową, ale mimo to stara się czerpać z życia pełnymi garściami. "Chcę być influencerem, żeby poprawiać nastrój ludziom i pokazywać, że z każdej sytuacji jest wyjście" - mówi. Dołączcie z nami do akcji "Zróbmy z Wojtka influencera"!

Wojtek Sawicki choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a. To bardzo rzadka i nieuleczalna choroba, która prowadzi do całkowitej utraty władzy nad ciałem.

Pomimo gigantycznych ograniczeń stawianych przez chorobę, Wojtek stara się czerpać z życia pełnymi garściami. Był m.in. redaktorem naczelnym portalu muzycznego, prowadzi własną listę przebojów, a także stworzył instagramowy profil "Life on Wheelz", na którym walczy z dyskryminacją osób niepełnosprawnych oraz opowiada o swoim codziennym życiu, motywując innych do działania.

"Osoby z niepełnosprawnościami też czerpią przyjemność z życia, spędzają czas ze znajomymi, wychodzą na miasto, chcą dobrze wyglądać, dobrze się bawić i jeść w fajnych knajpach. Mamy takie same pasje, miłości, marzenia i problemy jak zdrowi ludzie" - mówi 34-latek.

Wojtek to człowiek z misją - tworzy treści, które pozwalają docenić naprawdę ważne rzeczy w naszym życiu.

"Chcę być influencerem, żeby poprawiać nastrój ludziom i pokazywać, że z każdej sytuacji jest wyjście" - tłumaczy.

Aktualnie Wojtek ma około 18 tysięcy obserwujących. Wspólnie możemy sprawić, że będzie ich więcej! Dołączcie z nami do akcji "Zróbmy z Wojtka influencera" i followujcie jego profil Life on Wheelz na Instagramie! #obserwujmywojtka

2
 / 12
Nieuleczalna choroba

Wojtek Sawicki od wczesnego dzieciństwa choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a, której skutkiem jest całkowita utrata władzy nad ciałem. "Mimo tych okoliczności, staram się żyć jak normalny człowiek" - mówi.

3
 / 12
"Człowiek orkiestra"

"W przerwach między turnusami rehabilitacyjnymi, pobytami w szpitalach, zmaganiami z moimi ograniczeniami, udało mi się nauczyć pływać, być najlepszym uczniem w podstawówce i gimnazjum, skończyć prestiżowe liceum nr 3 w Gdyni, studiować filozofię na Uniwersytecie Gdańskim, montować filmy i pisać do nich scenariusze, brać udział w konkursach poetyckich, przeprowadzać wywiady z muzykami, pisać recenzje, pełnić przez osiem lat funkcję redaktora naczelnego znanego serwisu o muzyce niezależnej i stworzyć od zera prężnie rozwijającą się listę przebojów" - wylicza Wojtek.

4
 / 12
Influencer z misją

Wojtek obsługuje komputer za pomocą ruchu gałek ocznych. Postanowił założyć na Instagramie konto, aby pokazać, że osoby z niepełnosprawnościami mają "takie same pasje, miłości, marzenia i problemy jak zdrowi ludzie".

5
 / 12
Walka z nietolerancją

"Life On Wheelz to projekt upodmiotawiający, inspirujący do działania. Prowadzenie tego profilu to mój wkład w walkę z ableizmem i nietolerancją" - tłumaczy influencer.

6
 / 12
Miłość zamiast strachu

Celem inicjatywy Wojtka jest zmiana społecznego postrzegania osób z niepełnosprawnościami, pokazanie że mogą być traktowani z szacunkiem i miłością oraz "budować relacje oparte na obopólnej współpracy, a nie na współczuciu i strachu".

7
 / 12
Ambitne cele

Wojtek chce zmobilizować i zachęcić osoby z niepełnosprawnościami do uczestniczenia w życiu społecznym, zainspirować do walki o marzenia, poprawić ich samopoczucie i zmniejszyć poczucie wyobcowania.

"To ambitne cele, ale mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się je zrealizować i na stałe wprowadzić temat ableizmu do debaty publicznej" - mówi.

8
 / 12
Codzienne relacje

Jako influencer Wojtek będzie relacjonował swoje codzienne życie za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Przygotujcie się na sporo zdjęć, postów i relacji, gdyż ostatnimi czasy dużo się u mnie dzieje!" - zapowiada.

9
 / 12
To, co ważne

Wojtek tworzy jedne z najbardziej wartościowych treści w Internecie. Takie, które pozwalają docenić to, co naprawdę ważne w życiu.

10
 / 12
Chce żyć ciekawie i pomóc innym

“Na moją chorobę nie ma obecnie lekarstwa, więc nie zbieram pieniędzy na lekarstwa czy operacje. Chciałbym po prostu ciekawie przeżyć czas, który mi pozostał, a przy okazji przydać się na coś społeczeństwu. Byłoby super, gdybyście mnie w tym wsparli" - mówi Wojtek.

11
 / 12
Zróbmy z Wojtka influencera!

Wojtek ma obecnie około 18 tysięcy obserwujących. Razem możemy sprawić, że będzie ich więcej!

12
 / 12
#OBSERWUJMYWOJTKA

Przyłączcie się z nami do akcji "Zróbmy z Wojtka influencera" i followujcie jego profil Life on Wheelz na Instagramie.

KOMENTARZE
(140)
beti
2 lata temu
Wiele osób zarzuca mu, że popiera Strajk Kobiet. On najlepiej wie, jak wygląda życie niepełnosprawnego w Polsce. Wie, że nie pomaga ani państwo, ani kościół ani organizacje pro life, a społeczeństwo dyskryminuje niepełnosprawnych. Ludzie przeciwni aborcji mają gdzieś żyjących niepełnosprawnych, ich interesuje tylko życie " nienarodzone". W Polsce kobiety są bez wyboru, a niepełnosprawni bez wsparcia
yuio
2 lata temu
Wiele osób zarzuca mu, że popiera Strajk Kobiet. On najlepiej wie, jak wygląda życie niepełnosprawnego w Polsce. Wie, że nie pomaga ani państwo, ani kościół ani organizacje pro life, a społeczeństwo dyskryminuje niepełnosprawnych. Ludzie przeciwni aborcji mają gdzieś żyjących niepełnosprawnych, ich interesuje tylko życie " nienarodzone". W Polsce kobiety są bez wyboru, a niepełnosprawni bez wsparcia
Anna
2 lata temu
Skoro ten młody człowiek chce dodawać otuchy innym, a nie reklamować jakieś bzdety, to ja jestem za. Tacy influencerzy - choć nie lubię tego słowa - są potrzebni. Powodzenia więc Panie Wojtku.
Kikiluo
2 lata temu
Czytuję pudelka od lat i czasem jest kilka fajnych newsów. Ostatnio często myślę, że to moja ostatnia wizyta na portalu bo mam dość czytania o Majdanach, brytyjskiej rodzinie królewskiej i wags, a tu akcja dla piesków albo teraz to. Macie taki potencjał, żeby robić coś dobrego, macie ogromne zasięgi. Proszę, piszcie takie teksty częściej. Love, Kikiluo
lawenda
2 lata temu
Pudelku, a co wy na to, żeby raz na parę dni wybierać największe zbiórki na siepomaga i pisać o nich artykuł? Przed chwilą jedna z dziewczynek chorych na SMA uzbierała 100%, w tym ostatnie DWA MILIONY w dwa dni. W grudniu chłopczyk uzbierał niemal milion w jedną dobę po publikacji w Uwaga TVN. Macie zasięgi, możecie je wykorzystywać w takich celach. Do roboty!
Najnowsze komentarze (140)
hej
2 lata temu
Powodzenia :)
Księżna Jorku
2 lata temu
Znalazłam Wojtka już jakiś czas temu. Nie zafolołowałam. Bałam się, że będzie mi w feedzie wyskakiwać na tych fotografiach jak jeden wielki wyrzut sumienia, że mam tyle od życia. Dziś zmieniłam zdanie. Leci follow. Dzięki Pudelku.
Temida
2 lata temu
Wreszcie Ktoś wartościowy.. Powodzenia Panie Wojtku
-jaj
2 lata temu
Milion razy wolę oglądać tego wspaniałego człowieka niż tą Gośkę Rozenek Majdan
marzi1958
2 lata temu
No obrońcy życia poczętego- jest okazja na DOBRY UCZYNEK !!!
💪💪💪
2 lata temu
Powodzenia Wojtek i wszystkiego dobrego! 😉
EDYTA
2 lata temu
Super BARDZO pozytywny Gość życzę abyś wykorzystał życie na maxxxa powodzenia
mika
2 lata temu
Wojtek❤
Aaa
2 lata temu
Ci którym wydaje się że są nowocześni tak naprawdę są absolutnie zaściankowi...
Ojciec
2 lata temu
Czytam te komentarze i jako ojciec nie mogę uwierzyć w to co niektórzy piszą. Kto dał Wam prawo do wyrokowania kto może żyć lub nie?! Mój syn ma te sama chorobę. Czytając to wszystko przestaje wierzyć w ludzi. Nikt choroby nie wybiera. Wy macie to szczescie ze jesteście zdrowi. Nie wiadomo jak długo. Wydaje się wam że wszystko wiecie. Zdrowi chcą decydować o chorych. Nie rozumiecie że człowiek ma godność niezależnie od tego jaki się urodzi. Bezduszność totalna... W jakim świecie przyszło nam żyć...
Iga
2 lata temu
I jak taki Wojtek mówi mi o pozytywnym myśleniu i motywacji, to mu wierzę, a nie takiej Ance Lewandowskiej....
Edi
2 lata temu
Powodzonka
Boli mie głow...
2 lata temu
Oczywiście. Może zostać influencerem w swojej j grupie odbiorców. Jak każdy. Powodzenia :)
agg
2 lata temu
super powodzenia!
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

TVN świętuje 25-lecie nadawania. Tak zmieniły się największe gwiazdy stacji: Dorota Wellman i Marcin Prokop, Agnieszka Woźniak-Starak, Kinga Rusin (ZDJĘCIA)

Obchodzący 25. urodziny TVN przez lata wylansował wiele znanych nazwisk. Zobaczcie, jak zmienili się najpopularniejsi prezenterzy i dziennikarze stacji, m.in. Dorota Wellman i Marcin Prokop, Ewa Drzyzga, Kinga Rusin czy Monika Olejnik.
9.

Kulisy "Tańca z Gwiazdami": szczęśliwy Jacek Jelonek, szkliste oczy Jamali, poważna Karolina Pisarek... (ZDJĘCIA)

Uczestniczących w ostatnim odcinku "Tańca z Gwiazdami" celebrytów tradycyjnie sfotografowano przed studiem show. Z twarzy gwiazd zmierzających na parking wiele można było wyczytać...
8.

W oczekiwaniu na WIELKI POWRÓT Grycanek przypominamy wam kontent z SEKRETNEGO profilu przebojowej Marty. Prawdziwa ikona? (ZDJĘCIA)

Kilka lat temu Grycanki zmuszone były wycofać się z show biznesu na rozkaz "skompromitowanego" nestora słynnego rodu. Marta nie powiedziała jednak ostatniego słowa i przez dłuższy czas publikowała na sekretnym profilu swoje przepełnione blichtrem i erotyzmem fotki.
7.

Gwiazdy lansują się na paryskim Fashion Weeku: odważna Zendaya, siwowłosa Andie MacDowell, Brooklyn Beckham z żoną w "partner looku"... (ZDJĘCIA)

Tydzień Mody w Paryżu powoli dobiega końca. W ubiegły weekend odbyły się prestiżowe pokazy Balenciagi, Valentino i Givenchy, na których zaroiło się od gwiazd światowego formatu. Kto najbardziej zasłużył sobie na tytuł "ikony stylu"?
6.

Odmieniona Danuta Martyniuk z torebką za 17 tysięcy zadaje szyku na parkingu po wizycie w śniadaniówce (ZDJĘCIA)

Danuta Martyniuk odwiedziła w niedzielę studio "Pytania na Śniadanie", żeby podzielić się swoimi przepisami i opowiedzieć, jak udało jej się zrzucić 15 kilogramów. Przy okazji pochwaliła się drogocenną torebką...
5.

Obładowana torbami za KILKANAŚCIE TYSIĘCY ZŁOTYCH Małgorzata Rozenek przebiera się u fryzjera (ZDJĘCIA)

Małgorzatę Rozenek "przyłapano" w drodze do fryzjera. Salon opuściła nie tylko z ułożonymi włosami, ale i w zupełnie innej stylizacji. Prawdziwa, zabiegana bizneswoman?
4.

Tłum gwiazd na spektaklu "Bliżej": Edward Miszczak z Anną Cieślak, Cezary i Edyta Pazurowie, Michał Żebrowski, Rafał Trzaskowski... (ZDJĘCIA)

Sobotnia premiera w teatrze 6. Piętro zwabiła na salony nie tylko Kubę Wojewódzkiego i jego nową (?) partnerkę, Annę Markowską. Przez ściankę przewinęła się silna reprezentacja rodzimego show biznesu.
3.

Posępny Piotr Kraśko robi sobie zdjęcia z FANAMI przed studiem "Dzień Dobry TVN" (ZDJĘCIA)

Po dość intensywnej rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem na Piotra Kraśkę czekała przed studiem "DDTVN" przyjemna niespodzianka. Gromada fanów chciała zrobić sobie z dziennikarzem selfie. Jak Kraśko poradził sobie przed kamerami?
2.

Nie tylko Krystian Wieczorek znalazł miłość na planie serialu. Kto jeszcze miesza pracę z życiem uczuciowym? (ZDJĘCIA)

Krystian Wieczorek wielokrotnie skarżył się, że fani serialu "M jak miłość" nie odróżniają fikcji od prawdziwego życia i atakują go za decyzje granej przez niego postaci.
1.

Bosa Loni Willison z papierosem w ustach przekopuje śmietniki na Venice Beach (ZDJĘCIA)

Była modelka fitness, Loni Willison, wciąż boryka się z kryzysem bezdomności. 39-latkę po raz kolejny sfotografowano szwendającą się po ulicach Kalifornii.