Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
Ivy
|
aktualizacja

Prawdziwa ginekolog radzi Mamie NIE-Ginekolog, jak zdać egzamin: "Trzeba przysiąść do książek"

281
Podziel się:

Dyplomowana ginekolog pisała ten sam test co Nicole Sochacki-Wójcicka i zdała. Przyznaje, że nauka zajęła jej wiele miesięcy. "Tutaj nie można powiedzieć "a może mi się uda"" - tłumaczy. Mama NIE-Ginekolog weźmie to sobie do serca?

Prawdziwa ginekolog radzi Mamie NIE-Ginekolog, jak zdać egzamin: "Trzeba przysiąść do książek"
Prawdziwa ginekolog radzi Mamie NIE-Ginekolog (Instagram)

Nicole Sochacki-Wójcicka od lat promuje się w sieci jako "Mama Ginekolog", publikując treści związane z ciążą i macierzyństwem. Instagramerka - wbrew temu, co sugeruje jej nick - nie ma specjalizacji z ginekologii i położnictwa, co wielokrotnie wytykali jej internauci.

Kobieta postanowiła w końcu zamknąć usta krytykantom i uzyskać dyplom. Niestety... oblała egzamin, o czym poinformowała z płaczem na Instastories.

Gdy już ochłonęła, stwierdziła, że właściwie i tak "papierek" nie jest jej do niczego potrzebny, bo "nie planuje otwierać przychodni na NFZ".

Zobacz także: Szczepienie kobiet w ciąży. Lekarka wyjaśnia, dlaczego warto się zdecydować

Porażka Mamy NIE-Ginekolog odbiła się szerokim echem w sieci. Do sprawy odniosła się teraz prawdziwa ginekolog, która pisała ten sam egzamin co Mama Ginekolog i zdała. W rozmowie z WP Kobieta ekspertka przypomina, że posiadanie dyplomu jest ważne.

Trzeba mieć dyplom, żeby móc samodzielnie dyżurować i podpisać się jako specjalista ginekolog, położnik. (...) W ciąży mogą pojawić się różne powikłania i niektóre z nich powinien prowadzić tylko specjalista, a nie osoba, która jeszcze się szkoli - wyjaśnia.

Lekarka przyznaje, że egzamin jest trudny, ale przy odpowiednio sumiennym podejściu da się go zdać. Ona sama przygotowywała się prawie pół roku.

(...) Nie spotykałam się ze znajomymi, nie pomagałam przy kąpaniu dzieci, nie czytałam im bajek. Siedziałam i się uczyłam. Tutaj nie można powiedzieć "a może mi się uda". Trzeba przysiąść do książek i tyle - mówi.

Dyplomowana ginekolożka podaje w wątpliwość zapewnienia Mamy Ginekolog, że "zabrakło jej jednego punktu".

Nie mówiłabym w ten sposób, ponieważ to oznacza, że odpowiedziała nieprawidłowo na pięćdziesiąt pytań, a nie na jedno - tłumaczy na łamach WP Kobieta.

Na pocieszenie lekarka dodaje jednak, że "Nicole przekazuje ogólną wiedzę", a nie szczegółową i "na pewno robi to uczciwie i zgodnie z prawdą", a do egzaminu każdy może przystąpić dowolną liczbę razy.

Myślicie, że Mama Ginekolog "przysiądzie do książek" i spróbuje ponownie podejść do egzaminu?

Która celebrytka dla rozgłosu i pieniędzy chciała sfingować własny ślub? Posłuchajcie w najnowszym Pudelek Podcast! 

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(281)
Doprecyzuję
2 lata temu
Mamie dżinekolog zabrakło jednego punktu do zdobycia jednego punktu.
Marcia
2 lata temu
Z Nikoli to bardziej biznesmen niż lekarz....
Kobieta
2 lata temu
Nicola nie jest dobrym lekarzem, mam wątpliwości co do jej wypowiedzi. Czasami myśle, ze sama nie wierzy w to co mówi. Jest mało wiarygodna.
Zuza
2 lata temu
Przykro mi, ale nawet gdyby mama NIE GIMEKOLOG, zdała egzamin, nie skorzystałabym z jej usług. Zważywszy na sam fakt, co ta kobieta publikuje w internecie, uważam że jest mało kompetentna. Nie wyobrażam sobie zaufać lekarzowi który publikuje w internecie foto, jak jest podpięty do dojarki niczym krowa 🤮🤮🤮🤮
Yyyy
2 lata temu
Brawo do dla pani Aleksandry !
Najnowsze komentarze (281)
Coonaturobi
2 lata temu
Dziwi fakt, że żaden z jej kolegów po fachu nie stanął publicznie w jej obronie. Ani wielki Pan profesor, któremu tak pomogła się wypromować, ani najlepszy przyjaciel doktor siłownia sinatra... Wszyscy siedzą cicho. Widać nie ma nic na jej obronę. Zawaliła na maksa i jeszcze śmie umniejszać ważność tego egzaminu, który dla większości jej kolegów po fachu jest najwaznjieszym egzaminem w życiu.
Eliza
2 lata temu
A myślicie że ginekolog który was bada ma specjalizację? Hahahahaha. No jak widać mało wiecie. ..
Marat
2 lata temu
Ale qy bzdury piszecie
Ma81
2 lata temu
Boże chroń nas przed czymś takim. Dziewucho czy ty nie rozumiesz że nikt normalny nie chciałby się leczyć u takiej osoby , która jest kiepskim uczniem? Ja tam nie ryzykowała bym ciazy
jak
2 lata temu
więcej nauki mniej bycia celebrytką na internecie
Pola Basista
2 lata temu
Powiem Ci PUDELKU że w twoje NIE redakcji pracują sami NIE dziennikarze. I nie mają zielonego pojęcia o systemie opieki medycznej w Polsce, która opiera się na takich lekarzach jak mamaginekolog.
Wredny pudel
2 lata temu
Ludzie nie znacie się, Mamaginekolog to super osoba, ktora zrobila wiele w swojej dziedzinie Wejdzcie na jej bloga z artykulami medycznymi. Mi przez lata wiele pomogly. Juz 6 lat temu bylo to najrzetelniejesze źrodlo wiedzy w sieci na tematy kobiece. W tamtym czasie jedyne i w dodatku przystepnie napisane. A pudel jest wredny dodając takie akurat zdjecia bez kontekstu. Ohydny portal plotkarski.
Abcd
2 lata temu
A moim zdaniem, lepiej nie zdać egzaminu że specjalizacji, a kąpać dzieci i czytać im. Swoje własne dzieci. Do egzaminu można podejść kolejny raz lub zrobić to w późniejszym terminie, ale by zbudować relację ze swoimi dziećmi już się czasu nie cofnie.
A.S
2 lata temu
Jest ginekologiem więc nikogo nie wprowadza w błąd, doedukujcie się redakcjo puda jak wygląda ścieżka zawodową lekarza
Smutnoaz
2 lata temu
To ci robicie jest obrzydliwe. Te zdjęcia z ściągania pokarmu. To grzanie tematem. To jest zwykły jest i przekroczyliście granice
Mag
2 lata temu
Skad info ze przystepowala do egzaminu juz wiele razy?
Henryka
2 lata temu
Ta Mama Nie-ginekolog to bazuje na czym? Na liczbie posiadanych dzieci i wiedzę opiera na tym? Można mieć i 11 dzieci i błędy dalej popełniać. Jeśli komuś taka wiedzą jest potrzebna to niech czyta jej wpisy. O fachową pomoc warto udać się do specjalisty...
Meg
2 lata temu
serio ktoś chodzi do ginekologa bez specjalizacji, który ma czas na prowadzenie insta?
Gość
2 lata temu
Kto to u diabła jest???
...
Następna strona