Dymek
|
aktualizacja

Prawnik syna Beaty Szydło przekonuje: "Ks. Tymoteusz NIE ZOSTAŁ i nie planuje zostać ojcem"

225
Podziel się

"Powodem rezygnacji Tymoteusza Szydło z kapłaństwa nie są bliskie relacje z jakąkolwiek osobą" - dodaje.

Prawnik syna Beaty Szydło przekonuje: "Ks. Tymoteusz NIE ZOSTAŁ i nie planuje zostać ojcem"
(eastnews, eastnews)

Tymoteusz Szydło pod koniec maja 2017 roku oficjalnie przyjął święcenia kapłańskie. Najstarszy syn byłej premier, Beaty Szydło, wziął udział w uroczystości wraz z dwunastoma diakonami w katedrze świętego Mikołaja w Bielsku-Białej. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyła mu najbliższa rodzina, a dumna mama nie kryła wówczas radości z pierwszej przeprowadzonej przez syna mszy. Ta bajka nie trwała jednak zbyt długo...

Już w sierpniu okazało się, że ks. Tymoteusz Szydło nie pojawił się w nowej parafii, a co więcej, poprosił o bezterminowy urlop. W mediach aż roiło się od plotek, czym spowodowana jest decyzja syna byłej premier. Wśród owych przewijały się nawet doniesienia, że Tymoteusz rzekomo został ojcem. Już wtedy prawnik księdza wystosował pismo, w którym zaprzeczył wszelkim spekulacjom w tym temacie.

Po kliku miesiącach milczenia w końcu głos postanowił zabrać sam zainteresowany. Ks. Tymoteusz Szydło wydał oświadczenie, w którym poinformował, że chce zrezygnować z kapłaństwa.

"Obecnie moja reputacja jako księdza jest zdruzgotana przez plotki i domysły. Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania. W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego, by uregulować moją pozycję kanoniczną i nie pozostawać w konflikcie sumienia" - brzmiał fragment oświadczenia cytowanego przez Onet.

Okazuje się jednak, że na tym nie koniec. Do kwestii życia osobistego ks. Tymoteusza Szydło postanowił po raz kolejny odnieść się jego prawnik, który przekonuje, że syn byłej premier nie został ojcem, ale też i nie planuje obecnie nim zostać.

"Zgodnie z wcześniejszymi oświadczeniami ponownie wskazuję, że powodem rezygnacji Tymoteusza Szydło z kapłaństwa nie są "bliskie relacje” z jakąkolwiek osobą. Podkreślam także jeszcze raz, że mój klient nie został i nie planuje aktualnie zostać ojcem" - informuje Wirtualną Polskę mec. Maciej Zaborowski.

Zaskoczeni?

KOMENTARZE
(225)
Wolne Sądy
4 miesiące temu
Ludzie dajcie mu żyć, to nie była prosta decyzja. Pewnie już dawno myślał o odejściu, może nawet przed święceniami, tyle, że ta medialna wrzawa wokół niego, na której korzystała mamusia odroczyła tą decyzję w czasie. Tymek, lepiej teraz niż za 20 lat. Jak musisz to wyjedź z tego kraju, ożeń się czy co tam lubisz chłopie i żyj tak jak Ci serce podpowiada!!!!!!!! Powodzenia, myślę że dzięki Tobie i inni się w końcu odważą.
Pacynka
4 miesiące temu
No chyba lepiej tak niż udawać księdza a po mszy jechać do kobiety i swojego dziecka co? Mój proboszcz tak robił całe życie ! Po śmierci pochowali go z 2ielkimi tytułami kapłana na przeciwko mojej babci i o zgrozo ciągle widzę jego kobietę dbająca o ten grób ...porostu paranoja ! Doceniam że miał odwagę odejść i zachować się naprawdę jak należy !
Bebok
4 miesiące temu
To w końcu z kim ma dziecko ta laska?
Nick
4 miesiące temu
Na 100% homoseksualista pod presją matki i strachem wolał iść na księdza, tak o to homosie w sutannach maja wytłumaczenie przed rodzina :)
Ewa
4 miesiące temu
A ja mu życzę wszystkiego najlepszego. Z pewnością ma ciężko i czuje że wszystkich zawiódł. Ale życie ma się jedno i żyje się dla siebie nie dla innych. Powodzenia
Najnowsze komentarze (225)
Noname
4 miesiące temu
Tylko po co była ta szopka z przyjęciem kapłaństwa transmitowana przez TV PIS?
mmm
4 miesiące temu
fajny facet popiera lgbt brawo
Zuza
4 miesiące temu
Chyba się wyrodził z odziny i jest porządny
Zuza
4 miesiące temu
a po co Mu prawnik
kasia
4 miesiące temu
troche kiszka ale jego zycie jego sprawa
Ola
4 miesiące temu
Dobrze że zrobił co uważał a Beatce należało się
Ola
4 miesiące temu
on nigdy nie chciał zostać księdzem tylko mamusia chciała, przecież Jarek taki wierząćy
Ola
4 miesiące temu
to dla kogo Szydłowa buduje kolejną willę w swoim ogrodzie, ściśle tajne dojazd zabroniony, ale ludzie w Brzeszczach wiedzą
Olo
4 miesiące temu
No, niejeden nie planował:)
rozsądny
4 miesiące temu
blokada komentarzy
rozsądny
4 miesiące temu
hipokryzja do kwadratu prawnik niekoniecznie mówi prawdę
rozsądny
4 miesiące temu
grubymi nićmi szyte panienka pewnie już na wyspie na końcu świata bo w miejscowości w której mieszkała nie miałaby zycia, albo zmusili ja do pozbycia się...i wywiezli, prawnik mówi to za co mu płaca niekoniecznie prawdę
Retde
4 miesiące temu
Tymek 3maj się, życzę Ci gromadki zdrowych i szczęsliwych dzieci, kiedys jak się zakochasz.
Gosć
4 miesiące temu
To nie prosta decyzja , wybrał inaczej niż mama kazała.
...
Następna strona