Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dollface
|
aktualizacja

Prawnik Marceliny Zawadzkiej uspokaja: "Będziemy się odwoływać. Ona oddała brakującą sumę OD RAZU"

93
Podziel się:

Dziś Marcelina Zawadzka usłyszała wyrok w sprawie tzw. karuzeli vatowskiej. Ma oddać państwu 60 tysięcy złotych, ale jej prawnik uspokaja, że na pewno powstanie w tej sprawie odwołanie. Zresztą podobno Marcelina już zapłaciła...

Prawnik Marceliny Zawadzkiej uspokaja: "Będziemy się odwoływać. Ona oddała brakującą sumę OD RAZU"
Marcelina Zawadzka raczej nie przejmuje się wyrokiem (AKPA)

W środę Sąd Okręgowy w Kaliszu zakończył blisko dwuletnią sprawę tzw. karuzeli vatowskiej, w ramach której oskarżono aż 18 osób, w tym Marcelinę Zawadzką. Chodziło o kreatywną księgowość i taki obrót fakturami, który w efekcie przyniósł Skarbowi Państwa poważne straty. Wystarczy dodać, że 17 osób (oprócz Zawadzkiej) usłyszało między innymi zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej...

Marcelina Zawadzka od początku utrzymywała, że to ona jest tutaj osobą poszkodowaną, bo też padła ofiarą oszustwa - najpierw nieuczciwego kontrahenta, a potem księgowych. Postawiono jej trzy zarzuty, ale przyznała się tylko o dwóch: o oszustwo skarbowe i fałszowanie faktur. Groziło jej 8 lat więzienia, ale sąd stwierdził, że wystarczy jej kara finansowa. Marcelina Zawadzka ma oddać Skarbowi Państwa 60 tysięcy złotych.

Zobacz także: Wyciek rozmów Cichopek i Kurzajewskiego i kontrowersyjna premiera „365 dni: Ten dzień”

Niestety nie wiadomo, co o wyroku sądzi sama Marcelina. Modelka nie udzieliła w tej sprawie żadnego komentarza, nie wiadomo też, czy takie rozwiązanie oznacza, że kiedyś wróci do Telewizji Polskiej. W końcu nie została wyrzucona, a dyskretnie odsunięta od prowadzenia "Pytania na śniadanie". Była po prostu na urlopie, z którego nie wróciła na wizję.

Głos po ogłoszeniu wyroku zabrał za to prawnik Zawadzkiej, mecenas Krzysztof Ways. O komentarz poprosił go "Fakt", który najpierw wyliczył przytomnie, ile warte są torebki Marceliny Zawadzkiej, chcąc sprawdzić, czy 60 tysięcy złotych do zwrotu uderzy ją po kieszeni. Analizując wypowiedź mecenasa, można chyba stwierdzić, że Zawadzka jakoś tego nie odczuje.

Wymiar kary jest symboliczny, ale i tak będziemy się od tego wyroku odwoływać, bo się z nim nie zgadzamy - zapewnił gorąco mecenas Ways. Naszym zdaniem materiał dowodowy nie pozwalał na przypisanie mojej klientce winy.

Mało tego, zdaniem prawnika nie ma w ogóle o co robić afery, bo raz, że 60 tysięcy to "symboliczna kara", a dwa - Marcelina podobno już oddała pieniądze.

Ona oddała brakującą sumę od razu, zanim w ogóle o sprawie zrobiło się głośno. Była wykonana korekta rozliczenia - uspokaja.

Czujecie się uspokojeni wyjaśnieniami mecenasa i czekacie na powrót Marceliny do "Pytania na śniadanie"?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(93)
szarak
3 miesiące temu
To naprawdę super wyrok! Oddała to co ukradła. WSPANIAŁA kara!
Skandal !!
3 miesiące temu
A szkoda że nie poszła siedzieć by jej się koleżanki do 🍑 dobrały
Lol
3 miesiące temu
No sama sie przyznala do winy to teraz sad ma ja uniewinnic?
Doriss
3 miesiące temu
A wstyd pozostanie
Smakowalo 💩
3 miesiące temu
Brakujaca sums jest chyba kilka milionow a nie te smieszne 60 tys grzywny? Zarobila s Dubaju ostatnio to ma z czego zaplacic.
Najnowsze komentarze (93)
bcb
3 miesiące temu
Kłamstwo! Nigdy w to nie wierzcie, księgowi dostają faktury i nie mają możliwości sprawdzić czy są lewe, jeśli klient dał fakturę to potwierdza, że faktura dotyczy realnej dostawy. Skazanie za oszustwo oznacza, że skazany działał świadomie. Jakoś księgowej sąd nie skazał.....
m-m
3 miesiące temu
Za vat jest do 25 lat i zwrot
1234
3 miesiące temu
Niech odda wszystko co zarobila.. Smiech na sali.. Zwykly Kowalski mial by przesrane.. Ale zyjemy w takim kraju... Zenada..
Lupas
3 miesiące temu
Ale na ile porobiła Państwo tego nikt nie bierze pod uwagę. 60tys zł...to pewnie i tak było wkalkulowane w koszty wałka
Emi
3 miesiące temu
Mecenas jakiś ograniczony.Oddala to co była winna,a teraz ma zapłacić karę.Czy on uważa że wpłata zaległego podatku to kara?
gsc
3 miesiące temu
skad ta celebrytka z insta ma tyle pieniedzy?
Ilo
3 miesiące temu
Nasze prawo jest chore. Za zabicie na pasach naszego jedynego syna Ukrainiec dostał 2 lata w zawieszeniu. Za zabranie życia zdrowego, 28- letniego mężczyzny, z marzeniami i planami na przyszłość. Sądy do wymiany!!!!!!
Szok
3 miesiące temu
Ten adwokat to zachęca do kradzieży. Jego logika to oddanie ukradzionych pieniędzy to już jest wystarczająca kara, i jeszcze się odwołuje ?? Powinni dowalić jej podwójnie teraz.
Lutek
3 miesiące temu
Trzeba karać takich celebrytów co spędzają każdy tydzień życia w innym zakątku świata ! Urzędu skarbowego nie interesuje skąd na te wojaże ma Marcelina ? Przecież nie z pracy to oczywiste. Spróbujcie tak robić to zobaczycie jakie to są koszty takich podróży. A jak was urząd skontroluje to się nie wytłumaczycie w skarbówce. Ale celebryci mogą wszystko robić i nic im się nie dzieje.
Alexis
3 miesiące temu
W tym wieku i już 3 apartamenty, nie rozumiem, co ta kobieta robiła.
Nina
3 miesiące temu
Ale beznadziejny prawnik , tak jak i beznadziejna celebrytka. Wcześniej oddała niż wymagano. Z tych 60 tysięcy aż prawnik piszczy, żeby lwią część dostać.
Prison
3 miesiące temu
Sopockie machlojki z mecenasami....
nick
3 miesiące temu
Ona już ma dożywocie: Urody i wdzięku.
aza
3 miesiące temu
powinna siedzieć!!! mam nadzieję, że kontrakty jej uciekną i zniknie ta blond lalka z tv
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie