Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Prokurator oskarżony o przyjęcie MILIONA ZŁOTYCH ŁAPÓWKI od "Królowej Życia"

140
Podziel się:

Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej zajął się prokuratorem, który miał przyjmować korzyści majątkowe od Joanny P., byłej gwiazdy "Królowych Życia". 31-latka usiłowała wyciągnąć z aresztu męża zamieszanego w morderstwo 75-letniej kobiety...

Prokurator oskarżony o przyjęcie MILIONA ZŁOTYCH ŁAPÓWKI od "Królowej Życia"
Prokurator oskarżony o przyjęcie miliona złotych łapówki od "królowej życia" (Instagram)

Założeniem formatu "Królowych życia" miało być ukazanie Polakom bajecznej rzeczywistości kilku majętnych i charyzmatycznych person. Z czasem okazało się, że parę uczestniczek ma na sumieniu grzeszki, które kompletnie dyskwalifikują je w roli gwiazd utrzymanego w komediowej konwencji programu.

Jedną z takich "niesubordynowanych" królowych okazała się jakiś czas temu Joanna P.. Dziedziczka fortuny trafiła w zeszłym roku do aresztu za pomoc udzieloną partnerowi zamieszanemu w morderstwo 75-letniej kobiety, do którego doszło w 2014 roku na warszawskiej Pradze.

Zobacz także: Dagmara Kaźmierska: "Pieniądze lubią ciszę"

Teraz na jaw wychodzą kolejne fakty w sprawie. Okazuje się, że Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko prokuratorowi Andrzejowi Z., który miał m.in. przyjąć milion złotych łapówki od Joanny P. w zamian za zwolnienie jej męża z aresztu. Dział Prasowy PK podaje, że akt oskarżenia dotyczy czterech osób: Joanny P.-J. i Adama J za składanie propozycji korupcyjnych, Andrzeja Z. za przyjęcie korzyści majątkowych, a także Michała T., kierowcy pośredniczącego w przekazywaniu łapówek.

Andrzej Z. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełniania obowiązków służbowych, przyjęcia korzyści majątkowych oraz osobistych, a także utrudniania prowadzonego przez niego postępowania karnego. Prokurator w zamian za uzyskiwane korzyści miał ukierunkowywać postępowanie na wytworzenie nieprawdziwych dowodów mających świadczyć o niewinności jednego z głównych podejrzanych w sprawie o zabójstwo - podała Prokuratura Krajowa.

Dzięki podsłuchom rozmów prokuratora z oskarżonymi ustalono, że Andrzej Z. długo dawał się przekupywać "królowej", która płaciła mu m.in. za stołowanie się w eleganckich restauracjach, zakupy w ekskluzywnych butikach, VIPowskie bilety na mecze, drogie alkohole czy możliwość korzystania z bentleya. Funkcjonariusz publiczny był nawet gościem na ślubie Joanny P. i Adama J.. Z zeznań świadka wynika też, że oskarżony o współudział w zabójstwie mężczyzna miał się chwalić, że wyszedł z aresztu dzięki układowi z prokuratorem, który miał go kosztować "okrąglaka".

Zarówno Joanna P., jak i Adam J. wciąż przebywają w areszcie śledczym. Andrzej Z. jest obecnie zawieszony w czynnościach służbowych.

Czy kryzys w związku Deynn i Majewskiego to tylko medialna ustawka?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(140)
mareczek
6 miesięcy temu
To są problemy bogatych celebrytów, nikt normalny nie posiada wolnego miliona złotych, żeby ot tak komuś dawać...
Mmm
6 miesięcy temu
Jak TVN czy inne media mogą promować bandziorstwo? Jak wy możecie?
Patolog
6 miesięcy temu
Parologia
Olok
6 miesięcy temu
To ,że brał to wiedzieli wszyscy. Problem w tym, że nie podzielił się z sędzią i adwokatem. Dlatego taka afera .
Amamamamam
6 miesięcy temu
Przekupywać*
Najnowsze komentarze (140)
Joasia
6 miesięcy temu
Ten prokurator powinien stracić prawo wykonywania zawodu do końca życia
Emma
6 miesięcy temu
Kiedyś popularny był prof. MIODEK a teraz to g
ala
6 miesięcy temu
A co będzie z pieskiem?
Marta
6 miesięcy temu
Tatuś dzięki któremu ma miliony ,w grobie się przewraca
Gość
6 miesięcy temu
I takie mamy ,,królowe'' a telewizja to propaguje zamiast dawać program który coś mądrego wnosi
Stachu
6 miesięcy temu
Reforma Ziobry to zwykle oszustwo, które ma zagwarantować przestrzeń do robienia wałków oraz gnębienia przeciwników politycznych. Nic więcej! Na pewno nie ma nic wspólnego z patriotyzmem, ani ze sprawiedliwością. Jest dokładnie odwrotnie i mam szczera nadzieje, ze po wyborach winni tej sytuacji zostaną surowo ukarani.
miko
6 miesięcy temu
Powinni odebrac natychmiastowo prawa rodzicielskie.Ojciec morderca,matka we wszystkim uczestniczy,wie,broni mordercy.A tfu...absolutnie nie zasluguja na bycie rodzicami.
Gromit
6 miesięcy temu
I za takie rzeczy, powinna być kula w łeb dla niej i dla prokuratora. Ona za wręczanie on za branie. Kierowcy nogi połamać i szybko by ludzie zrozumieli że nie warto cwaniakować.
Zawieszony,
6 miesięcy temu
czyli odpoczywa od pracy, pobierając 80% uposażenia, jeszcze chroni go immunitet niebawem okaże się niewinny ,a nagrania z podsłuchów wpadną do wanny jak laptop prokuratora o nazwisku zaczynającym się na Z.
brawo pudel
6 miesięcy temu
Nie ma to jak zamazać oczy lasce w okularach 😂😂😂😂😂😂😂😂
Seth.
6 miesięcy temu
Polska w objęciach PiS... 🤷‍♂️
Pamietamy
6 miesięcy temu
Pisaliście o tym rok temu. To nie są nowe info w tej sprawie.
Monter
6 miesięcy temu
Spoko, kasta go wypuści.
Iza
6 miesięcy temu
Sami kryminaliści w "Królowych życia" chory program
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie