Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|

Prokuratura zajmuje się sprawą śmierci Gabriela Seweryna. Podjęto decyzję co do SEKCJI ZWŁOK

87
Podziel się:

Legnicka Prokuratura Okręgowa wydała oświadczenie w sprawie niespodziewanej śmierci Gabriela Seweryna. Podjęto już czynności mające wyjaśnić okoliczności zgonu. Wiadomo, jakie działania zostaną poczynione w następnej kolejności.

Prokuratura zajmuje się sprawą śmierci Gabriela Seweryna. Podjęto decyzję co do SEKCJI ZWŁOK
Prokuratura wydała oświadczenie w sprawie śmierci Gabriela Seweryna (fot. AKPA)

Nagranie opublikowane we wtorkowe popołudnie na profilu projektanta Gabriela Seweryna wstrząsnęło opinią publiczną. Na kilka godzin przed śmiercią mężczyzna pokazał, jak błaga na ulicy o pomoc, pospieszając towarzyszącego mu mężczyznę, aby ten wezwał karetkę. Jak twierdził, wezwani na miejsce ratownicy medyczni nie chcieli mu pomóc. W rozmowie z Pudelkiem rzecznik prasowy Legnickiego Pogotowia Ratunkowego potwierdził, że ratownicy byli zmuszeni wycofać się z miejsca wezwania, ponieważ ich bezpieczeństwo było narażone.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ma samochody za 3 mln zł. Kiedyś nie miała na rachunki

Prokuratura zawiadomiona o śmierci Gabriela Seweryna

W środowy poranek Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich poinformował za pośrednictwem platformy X (dawny Twitter - przyp. red.), że złożył zawiadomienie do legnickiej prokuratury w sprawie śmierci Gabriela Seweryna.

W środę rano Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich poinformował, że złożone zostało zawiadomienie. - Zawiadomiliśmy prokuraturę w Głogowie o pod. popełnienia przestępstwa w sprawie śmieci Gabriela Seweryna. Mężczyzna wezwał karetkę w związku z piekącym bólem w okolicy serca i problemami z oddychaniem Ratownicy odmówili mu pomocy, kazali jechać na SOR taksówką. Mężczyzna zmarł - czytamy na profilu Ośrodka.

W rozmowie z Wirtualną Polską rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn potwierdziła, że tej sprawie podejmowane są już odpowiednie czynności.

Na ten moment w związku ze zgonem mężczyzny, do którego doszło w dniu wczorajszym w Głogowie prowadzimy czynności śledcze mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności. Odbędzie się sekcja zwłok.

Dopiero po uzyskaniu wyników śledczy mają podjąć decyzję o ewentualnym rozpoczęciu postępowania.

Lida Tkaczyszyn zaznaczyła, że w sprawie śmierci Gabriela Seweryna do Prokuratury wpłynęły dwa osobne zawiadomienia. Oba przesłano drogą mailową.

Otrzymaliśmy je poza godzinami pracy prokuratury, dlatego dopiero teraz się z nimi zapoznajemy - informuje rzecznik w rozmowie z Wirtualną Polską.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(87)
Ala
5 miesięcy temu
Znieczulica i bezkarność pseudo lekarzy i ratowników jest porażająca…. Możemy wiele gadać sprzeczać się itd ale ten kto miał do czynienia ze służbą zdrowia szpitalem lekarzami ten wie jak jest…. Moja mamam miała raka , nigdy bym nie uwierzyła gdybym sama na własne oczy nie widziała jak zachowują się lekarze personel medyczny , porażka!!!! Skandal mało powiedziane. Jak nie masz siły zawalczyć o siebie i nie masz kogoś kto walczy za ciebie to zdychasz jak pies pod płotem….
adam
5 miesięcy temu
Ratownicy powinni założyć mu kaftan bezpieczeństwa, skoro był agresywny, a nie kazać zamawiać taksówkę. Dobrze, że tę śmierć nagłośniono. To mi przypomina zamatanie pod dywan, jak w przypadku wypadku na A1..sprawcę wypuszczono na wolność. I uciekł do Emiratów Arabskich.
Współczuję ma...
5 miesięcy temu
bardzo dobrze. Źle się stało i powinny być konsekwencje dla ratowników pogotowia. Żal Gabriela.
Aga
5 miesięcy temu
Porządek zrobić. Prokuratura powinna sama się wyłączyć i przekazać sprawę do oddalonej kilkaset kilometrów.
Sarcastic
5 miesięcy temu
Dzisiaj żyjesz, jutro Cię nie ma. Ciekawe co ustali policja, jakie wyjdą wyniki badań toksy. Sprawa jest bardzo dziwna, oświadczenie pogotowia co najmniej zastanawiające. Nie z takimi przypadkami medycy sobie na wyjazdówkach radzą. W każdym razie gromy poszły na szpital, który pacjenta dostał trochę z poślizgiem i zapewne obsada SOR robiła co w ich mocy, by G wyprowadzić na prostą. Świeć Panie nad jego duszą. 🖤
Najnowsze komentarze (87)
Kasia
5 miesięcy temu
Lekarze podczas "pandemii" pokazali ile warte jest dla nich życie Polaków. Eksterminacja trwa nadal. Sprzedali nas.
Legnica
5 miesięcy temu
Legnicki szpital to lecznica..to umieralnia ! Beznadziejny szpital na maxa! Wykończyli tam już sporo osób. Trzymajcie się z daleka od tego ohydnego miejsca
Anna
5 miesięcy temu
Potraktowali go strasznie. Był agresywny... ok. Ale co ta agresję spowodowało? Zamiast potraktować człowieka z empatią pozostawiono go samemu sobie. I nie chodzi tu o wiek sanitariuszy, lekarzy, ratowników. Cholera, możesz mieć 30 lat doświadczenia, studia skończone z najlepszym wynikiem ale empatii nie nauczysz się nigdzie. Albo ja masz albo nie. To praca dla ludzi którzy powinni mieć ogromny współczynnik empatii. Jak można ocenić kogoś po minucie, 5 min. Tak łatwo nam oceniać kogoś a nie wiemy co ta osoba przechodzi. Choroba współczesnego świata to brak współczucia dla drugiego człowieka. Pieniądz rządzi światem. Ale nikt do grobu ich nie weźmie. ,,Spieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą ".
Tereska
5 miesięcy temu
Na nagraniu słychać jak ten młody goguś sie ,,bardzo przejmuje,, cierpieniem Gabryjela. Widać jak bardzo kochał........jego pieniądze!!!!
Stary
5 miesięcy temu
Dalej w karetkach nie ma lekarzy a na pokład wchodzą 23 latkowie po licencjacie? Zdrowia!
Renata
5 miesięcy temu
Coraz gorzej z leczeniem, trzeba czekać na lekarzy na badania Takie sprawy nie powinny się zdarzyć, ale od dawna problem jest i nic się nie robi Nie wierzę w to aby trzy osoby z karetki nie dały rady jednej osobie, takie tłumaczenie że był agresywny, to jest znieczulica, już nie można na nich liczyć Niech teraz odpowiedzą za swoje czyny nie żałuję ich Odpowiedzialność i kara tylko inaczej będzie znieczulica Służba zdrowia to powołanie
czaaaaas
5 miesięcy temu
Uleczcie wreszcie służbę zdrowia !!!
Ika
5 miesięcy temu
Pierwszy raz trafiłam do szpitala w wieku 25 lat, to czego doświadczyłam nikomu nie życzę. Miałam rozerwany jajnik, peknieta torbiel krwotoczna i lekarz się upieral że jestem w ciąży a na końcu zarządził operacje na wyrostek na wszelki wypadek. Przez wiele lat cierpiałam męki, endometrioza, ale każdy lekarzowil że musi boleć bo tak już jest. A i jak przeprowadzał badanie, jak mówił to tak upokarzające było
Nick
5 miesięcy temu
A taksówkarzowi już nic nie groziło, bardzo ciekawe
Smutne
5 miesięcy temu
Najgorsze dla człowieka który czuje, że jest źle jest bagatelizowanie przez innych. Doświadczyłam tego na własnej skórze, ból rozrywał mi klatkę piersiową, promieniował do szczęki, czułam go nawet z tylu w kręgosłupie, a moja rodzina nie chciała dzwonić po pogotowie, bo uznali, że przesadzam .Również doznałam podobnego ataku płaczu i agresji wobec nich, nie mówiąc o tym jak ich w tym momencie nienawidziłam . Bo 5 razy miałeś ból z nadkwasoty, to znaczy że za 6 tym tez masz, choć zapewniasz, że to inny ból i czujesz zbliżający się koniec. Nikomu nie życzę. A Pan Gabriel musiał odchodzić z tego świata w poczuciu takiego niezrozumienia . Przykre
Mama
5 miesięcy temu
Przykre 😔
Arletta
5 miesięcy temu
Jak widze go w tych futrach to mi sie cisna najgorsze obelgi...
Lulu22
5 miesięcy temu
Do krojenia są pierwsi ale żeby pomóc choremu to ich nie ma ...banda!!!!
Kotka
5 miesięcy temu
Pracownicy z karetki pogotowia powinni xostać zwolnieni z pracy , bo gdyby go zabrali do szpitala może by żył.Kindolencje dla jego rodziny i mamy.
...
Następna strona