Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dollface
|
aktualizacja

Pudelek przypomina: Dziewięć lat temu Hanka Mostowiak zginęła w kartonach (FOTO)

127
Podziel się:

To była jedna z bardziej absurdalnych (i spektakularnych) śmierci w polskich serialach. Pamiętacie?

Pudelek przypomina: Dziewięć lat temu Hanka Mostowiak zginęła w kartonach (FOTO)
Dziewiąta rocznica śmierci Hanki Mostowiak w kartonach (YouTube, ONS)

7 listopada 2011 roku oblicze polskich seriali zmieniło się nieodwracalnie: Dwójka wyemitowała 862. odcinek M jak Miłość, w którym Hanka Mostowiak (Małgorzata Kożuchowska) uległa wypadkowi, lądując w stercie kartonów. Odcinek zapowiadano obrazowo jako "Ostatnią drogę Hanki Mostowiak". Epizod okazał się hitem: w dniu emisji obejrzało go ponad 8 milionów widzów (!), czyli prawie połowa osób, które o tamtej porze miały włączony telewizor. Do tej pory pamiętna scena jest dostępna na YouTubie, gdzie odtworzono ją prawie... 2 miliony razy!

Ściśle rzecz ujmując, Hanka nie zginęła w kartonach od razu. Zmarła w szpitalu, bo okazało się, że miała tętniaka mózgu, który pękł w trakcie zderzenia. Niestety, nie było przy niej Marka (Kacper Kuszewski), a pomocy próbowała udzielić jej siostra Ania (Tamara Arciuch). Kobiety wracały z grobu rodziców w Suwałkach, gdy na drodze przed Grabiną pojawiła się dziewczynka. Przerażona Hanka Mostowiak straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w kartony. Do tej pory nie wiadomo, skąd się tam wzięły.

Zobacz także: Lesbijski wątek w serialu TVN. Małgorzata Kożuchowska całuje Agnieszkę Grochowską

Chociaż śmierć Hanki w kartonach błyskawicznie stała się memem (zakładano nawet wydarzenia na Facebooku "Nie dla pochowania Hanki na Wawelu"), spekulowano, że "ostatnia droga Hanki Mostowiak" była prorocza. Kożuchowska odeszła z serialu w atmosferze niesmaku, chcąc zerwać z dotychczasowym wizerunkiem. Mówiono, że Ilona Łepkowska, ówczesna scenarzystka M jak Miłość, poczuła się urażona tą decyzją i stąd tak groteskowa śmierć bohaterki. W pewnym momencie spekulowano, że Hanka Mostowiak wróci do M jak Miłość jako duch. Nikt nie chciał być jednak przez nią nawiedzony i z pomysłu zrezygnowano.

Co działo się przez ten czas z Kożuchowską? Odeszła z M jak Miłość i zagrała między innymi w serialu kryminalnym Nowa, jednak produkcję zdjęto po jednym sezonie. Potem przyszły Rodzinka.pl, Prawo Agaty, Druga szansa i produkcje Patryka Vegi. Ostatnio Małgorzata Kożuchowska zagrała w katolickim dramacie o Ojcu Pio, dramacie o kredytach we frankach Banksterzy, a w przyszłym roku zobaczymy ją w Gierku. Zerwanie z wizerunkiem Hanki chyba się udało, zwłaszcza po scenach w Plagach Breslau: "Groźna" Kożuchowska popisuje się kloacznym słownictwem w zwiastunie nowego filmu Vegi: "Jaka to rasa? KU*WA SRAKA"

W międzyczasie Kożuchowska próbowała jeszcze sił w teatrze, ale jej rola w kultowej sztuce Kotka na gorącym, blaszanym dachu została zmiażdżona przez krytyków. Przypomnijmy: Englert nie chce Kożuchowskiej w Narodowym? "Ten teatr nie potrzebuje gwiazdy"

Od września tego roku Kożuchowska mimo wszystko wróciła do Narodowego, gdzie powierzono jej tytułową rolę opętanej zakonnicy w spektaklu na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza Matka Joanna od Aniołów. Do listopada odbyło się jedynie osiem przedstawień, bo teatry znów zamknęła pandemia.

Kożuchowskiej została więc kampania społeczna Mamy klimat, w której zachęca do instalacji paneli fotowoltaicznych na dachach domów jednorodzinnych.

Co ciekawe, Hanka Mostowiak M jak Miłość grała niecałe 11 lat. Po raz pierwszy pojawiła się już w drugim odcinku, który wyemitowano 11 listopada 2000 roku. Zmarła cztery dni przed jedenastą rocznicą debiutu.

Tęsknicie?

Zobacz także: █▬█ █ ▀█▀ M jak Miłość - Śmierć Hanki Mostowiak - scena z odc. 862
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(127)
Tvo
4 lata temu
To nie ona sie zbłaznila, tylko produkcja serialu!
Lol
4 lata temu
9 lat temu Hanka Mostowiak zginęła w kartonach a dziś mamy pandemię... przypadek? Nie sądzę 😎
Tak
4 lata temu
Owszem wjechała w kartony ale straciła przytomność w szpitalu okazało się że pękł jej tętniak o którym nie wiedziała i to był powód śmierci 🙄
Sylwka
4 lata temu
Ostro dawała za młodu, a dziś wielka pani z klasą i ikona stylu
kiiki
4 lata temu
Ładnie jej było w długich włosach
Najnowsze komentarze (127)
piter
4 lata temu
To dlaczego tak się wszyscy śmieją z tych kartonów jak to nie one były przyczyną śmierci ? Nie oglądałem i nie wiedziałem jak to było, ale wychodzi na to, że ci co oglądali najwidoczniej też nie wiedzieli.
lame duck
4 lata temu
Z tymi kartonami to tak jak z zakupami Morawieckiego ,też nie wiadomo skąd się wzięły.
Fan
4 lata temu
Marnienka ta aktorka, warsztat szczególnie na żywo................
Extern
4 lata temu
No i masz, po tylu latach unikania tematu, niechcący się dowiedziałem dlaczego Hanka zeszła po "Łup w kartony". To nauczka aby nie klikać w clickbaity mając nadzieję na zobaczenie jakiegoś rozebranego zdjęcia Kożuchowskiej.
kiwi
4 lata temu
to mogło być tak: serial miał tak niski budżet, że samochód pożyczono od operatora kamery, ale zastrzegł że nie mogą na nim zrobić nawet jednej ryski...
qwsad
4 lata temu
"serialu kryminalnym Nowa, jednak produkcję zdjęto po jednym sezonie.", a szkoda bo był fajnt
Rysiek
4 lata temu
Jaka aktorka taka i rola !!!
1111
4 lata temu
Czytajcie ze zrozumieniem !@
......
4 lata temu
Pani Lepkowska ma dość dziwne pomysły. Tylko dlaczego aktorzy godząc się grać coś takiego.
Monika
4 lata temu
Hance pękł tętniak i dlatego zmarła. Zanim napiszcie artykuł sprawdźcie.
Marian
4 lata temu
Za rok 10 rocznica. Powinno być wolne wtedy.
Bena
4 lata temu
jaki aktor taka scena
Daaf
4 lata temu
Powiedzcie, co w niej jest, że nie można jej lubić
Ewa
4 lata temu
,,Zabójcze kartony 2,, ,to byłby film!
...
Następna strona