Trwa ładowanie...
Przejdź na

Englert nie chce Kożuchowskiej w Narodowym? "Ten teatr nie potrzebuje gwiazdy"

273
Podziel się:

Podobno Małgorzata marzy o spektaklu wystawionym specjalnie dla niej, ale Jan się opiera. "Nie planuję repertuaru pod żadnego aktora" - odpowiada Englert.

Englert nie chce Kożuchowskiej w Narodowym? "Ten teatr nie potrzebuje gwiazdy"

W listopadzie minie pięć lat od premiery spektaklu Kotka na gorącym, blaszanym dachu Tennessee Williamsa w Teatrze Narodowym. W roli Maggie wystąpiła Małgorzata Kożuchowska. Aktorka nie ukrywała, że mierząc się z postacią, którą w filmowej adaptacji zagrała Elizabeth Taylor, chciała udowodnić, że jest prawdziwą aktorką, a nie tylko celebrytką.

Niestety, wyszło tak sobie... Kiedy recenzenci brutalnie orzekli, że Kożuchowskiej udało się "sprowadzić dramat Maggie do wymiaru telenoweli", Małgorzata jakoś straciła serce do teatralnych projektów. Gdy tylko zaszła w ciążę, bez żalu oddała rolę Edycie Olszówce, która gra ją do tej pory. W zasadzie trudno już teraz mówić o zastępstwie, bo Olszówka wciela się w Maggie już ponad dwa lata dłużej niż Kożuchowska i nie brakuje opinii, że radzi sobie znacznie lepiej.

Podobno kiedy dyrektor Narodowego, Jan Englert, zobaczył Edytę na scenie, zrozumiał, jakie Kożuchowska ma braki warsztatowe. Ponoć to właśnie z tego powodu nie pali się teraz do przyjęcia jej z powrotem po urlopie macierzyńskim.

Kożuchowska podlizuje się Englertowi od roku, deklarując w wywiadach swoją gotowość do powrotu na scenę. Na razie bez skutku... Takie sztuczki zadziałały tylko na Patryka Vegę. Oficjalnym powodem przedłużającej się nieobecności Małgorzaty z Narodowym jest to, że "czeka na odpowiednią rolę", a Englert jakoś od roku nie może dla niej żadnej znaleźć.

Nie jest mi wszystko jedno, w czym gram - wyjaśnia Kożuchowska. Chcę grać to, co mnie interesuje. Mam ciekawość tego, co mnie czeka, co do mnie przyjdzie po tej przewie, jak się odnajdę. Jestem już inna. Nie mam w sobie lęku. Nie chcę być tylko elementem przedstawienia, ani odtwórcą. *Jestem twórcą. *

I chyba właśnie takie gwiazdorskie podejście niespecjalnie spodobało się Englertowi. Małgosia przyzwyczaiła się w Drugiej szansie i Rodzince.pl, że to ona rządzi, a producenci na jej żądanie zmieniają nawet scenariusz. Jednak Teatr Narodowy pod kierownictwem Englerta rządzi się innymi prawami. Najlepszym przykładem jest Grażyna Szapołowska - kiedy tylko zaczęła gwiazdorzyć i brylować w telewizji, Englert bez żadnych sentymentów zwolnił ją dyscyplinarnie, choć w środowisku aktorskim uchodzili za najlepszych przyjaciół.

Małgosia czeka na odpowiednią rolę i jest to sprawa zrozumiałych i chwalonych przeze mnie ambicji. Cieszę się, że takie ambicje ma, ale nie planuję repertuaru pod żadnego aktora - wyjaśnia Englert w rozmowie z tygodnikiem Życie na Gorąco. To nie jest teatr, który potrzebuje gwiazdy. On ma swoją misję, etos i renomę, tego chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Traktuję Kożuchowską jak każdą inną aktorkę. Jeśli oferta się znajdzie, ja nie będę protestował.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(273)
Gość
6 lat temu
Jak tu się Englertowi dziwić? Pinokio jest mniej drewniany niż Kożuchowska.
Gość
6 lat temu
Kożuchowska to wyjątkowa marna aktorka nie rozumiem jej fenomenu
gość
6 lat temu
I słusznie , teatr jest miejscem pracy twórczej dla aktora , a nie dla celebrytki i pseudo gwiazdy 😂
Lioii
6 lat temu
Z niej taka gwiazda jak z koziej d**y trąba :D
gość
6 lat temu
jeszcze jej malo
Najnowsze komentarze (273)
magosia
3 lata temu
BRAWO PANIE ENGLERT, Pani Kożuchowska może zagrać na scenie u Rydzyka.
magosia
3 lata temu
BRAWO PANIE ENGLERT, Pani Kożuchowska może zagrać na scenie u Rydzyka.
Gość
6 lat temu
Gosi dobra zmiana w główce przewróciła.
gość
6 lat temu
fatalna aktorka
gość
6 lat temu
Do klęcznika się nadaje..
gość
6 lat temu
obawiam się, że słono zapłaci za tę zniewagę Matki Boskiej Kożuchowskiej
Gość
6 lat temu
Niech ten Enlert nie przesadza. Akurat Korzuchowska ma solidny warsztat i wykształcenie. Podobnie jak Szapolowska. A Englert chce pokazać ze on rządzi i wybiera....nadety bufon!
Pogrążony w d...
6 lat temu
Niech R****k zarzada 100mln.od PiSu i wybuduje Małgosi teatrzyk na 100 lecie niepodleglosci,a Englert na stos.
gość
6 lat temu
Jak miło, że ktoś się przeciwstawia promowaniu przereklamowanych m*****t.
pixel
6 lat temu
Kożuchowska ma ograniczone emploi - komedia, komedia romantyczna. To do TN średnio pasuje. Nie jest złą aktorką. Jest aktorką, której jest za dużo.
gość
6 lat temu
Panie Profesorze Englert, wyrazy szacunku!!!!!!!
gość
6 lat temu
Niech Karolak ją zatrudni. Są zaprzyjaźnieni. Prawda jest taka,że do teatru się nie nadaje.
gość
6 lat temu
brawo englerd! brawo! oraz brawo za to, ze pogonił pan gwiazdorzącą seks- szapołowską!
gość
6 lat temu
Brawo, Panie Profesorze, to żadna aktorka, niech gra dalej w Rodzince, to jest jej poziom. Zawsze taka sama, zero empatii, bo uczuć też nie umie zagrać, bo jest zimną rybą.
...
Następna strona