Trwa ładowanie...
Przejdź na

PUDELEK W SEJMIE: Korwin-Mikke o aborcji: "Ciało kobiety nie jest tylko jej ciałem"

350
Podziel się

"Wykluczono ojców. To nie jest tylko sprawa kobiet, ojciec też powinien o tym decydować".

bCzoKIFx

Janusz Korwin-Mikke we wszystkim, co robi, stara się być na przekór innym. Poglądy polityka od zawsze budziły kontrowersje. Zarówno z kwestii praw kobiet, podejścia do rasizmu czy karmienia piersią przez kobiety w miejscach publicznych, co skomentował:

_W interesie kobiet jest, żeby nie wolno było publicznie karmić piersią. Pierś ma być czymś tajemniczym, co ma wabić mężczyzn._

W rozmowie z Pudelkiem Korwin-Mikke skomentował próby zaostrzenia prawa antyaborcyjnego. Zdaniem polityka z dyskusji niesprawiedliwie wykluczono mężczyzn, który również mają prawo decydować o ciałach kobiet. Korwin-Mikke uważa, że decyzja o dokonaniu aborcji należy zarówno do kobiety i mężczyzny:

Wykluczono ojców. To nie jest tylko sprawa kobiet, ojciec też powinien o tym decydować. Ciało kobiety nie jest tylko jej ciałem. Jeśli ma być aborcja, to ojciec również podejmuje decyzję, nie tylko kobieta.

bCzoKIFz
bCzoKIFF
bCzoKIGa
KOMENTARZE
(350)
gość
4 lata temu
W ogóle z ostatnich wypowiedzi wynika,że ciało kobiety należy do wszystkich: państwa, kościoła, polityków, dziecka, męża, kochanka, gwałciciela, tylko nie do kobiety
gość
4 lata temu
To teraz my zdecydujemy o twoim penisie...
Facet
4 lata temu
Ciało kobiety jest całem kobiety,i kropka.
bCzoKIGb
gość
4 lata temu
Ten facet, jak większość polskiej prawicy niczym nie różni się od muzułmanów, którymi tak gardzi
gość
4 lata temu
panie Mikke...jak najbardziej CIAŁO KOBIETY jest TYLKO JEJ ciałem. Nie rozumiem tych durnych tłumaczeń. To tak jakby powiedzieć mężczyźnie, że decyzja o próbie usunięcia raka prostaty nie należy wyłącznie do niego a również do jego żony. Widisz pan ta różnicę, czy nie bardzo dalej? A co z kobietami, które zgwałcono? Panowie w sejmie czują się jak mężowie do decydowania o nich?....myślenie pana boli, panie Mikke.
Najnowsze komentarze (350)
Ewelizarda
3 lata temu
Ten stary duren powinien się już dawno zamknąć. Jest tak ograniczonym hujkiem, że słuchanie go przyprawia mnie o mdłości. Ciało kobiety należy tylko i wyłącznie do niej samej, do nikogo więcej. Ona decyduje co z nim zrobi, a wszystkim innym wara.
gość
4 lata temu
Szacunek dla Pana Korwina. Pocałował mnie w dłoń, czego nie doświadczyłam już oh! jak dawno, i czego moje córki pewnie już nie doświadczą. :(
gość
4 lata temu
Chodziło o ciało dziecka
gość
4 lata temu
Tak...tak... Panie Korwin... Ojciec dziecka niech decyduje...i w zasadzie tylko ojciec... Szczególnie kiedy jest gwalcicielem... W sumie po co pytać kobietę o zdanie... Co ona tam wie...
gość
4 lata temu
No przecież to jest oczywiste co on mówi. Proste jak drut
gość
4 lata temu
stary w****t.
tereska
4 lata temu
O kuzwa nie wiedziałam , że w moim ciele jest ktoś inny.To ciało mężczyzny też nie jest jego a może należy do kogoś innego.
Ildesonf.
4 lata temu
K***a kretynizm... Wybiera się fragment wypowiedzi, który pasuje i nakręca nagonkę. Powiedział, że NIE TYLKO kobieta o tym decyduje, lecz także ojciec. Słowa "ciało kobiety nie jest tylko jej ciałem" jest metaforą. I dodam, że wcale go nie popieram, ale to nie znaczy, że można przeinaczać wypowiedź. Niech staną się minusy :D
bCzoKIFT
gość
4 lata temu
to zajdz w ciaze
Kobieta
4 lata temu
Cialo koiety owszem, jest jej ciałem. Ale zgadzam się z Mikke. Kiedy dochodzi do sytuacji w ktorej kobieta zachodzi w ciaze a mezczyzna sie wypiera to jest wielka nagonka, ze sama sobie tego dziecka nie zrobila, a kiedy ma dosc do decyzji i usunieciu lub nie, to nagle, ze to tylko jej sprawa? Tak nie powinno byc.
gość
4 lata temu
Im więcej słyszę takich wypowiedzi, tym mam większą ochotę iść na czarny protest! Zaczyna mnie irytować to wszystko - polityk, ksiądz i lekarz zdecydują o moim życiu według swoich poglądów.
gość
4 lata temu
I to mówi człowiek, który nie umiał wychować swoich dzieci? :D Czego się dotknie to mu nie wychodzi - jak partia polityczna - więc chociaż się nagada...
gość
4 lata temu
Rozumiem że wszyscy mają jakieś tam prawa do mojej d..y tylko nie ja sama ?!>!? To jakieś chore..
gość
4 lata temu
Przecież dziecko to nie guz w macicy, tylko nowy, odrębny człowiek, który ma przecież i matkę i ojca. Dlaczego matka ma prawo samodzielnie decydować o ich wspólnym dziecku?
...
Następna strona
bCzoKIGv