Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|

Remigiusz Mróz i Jakub Żulczyk komentują aferę z Kamińskim i Wąsikiem: "Gdybym wymyślił taki scenariusz, to by mówili, że to NIEREALNE"

130
Podziel się:

Zatrzymanie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika stało się inspiracją nie tylko dla "paskowego" z TV Republika, ale też czołowych polskich pisarzy. Swoje trzy grosze do publicznej debaty wtrącili właśnie Remigiusz Mróz i Jakub Żulczyk. Faktycznie robi się ciekawiej, niż w ich powieściach?

Remigiusz Mróz i Jakub Żulczyk komentują aferę z Kamińskim i Wąsikiem: "Gdybym wymyślił taki scenariusz, to by mówili, że to NIEREALNE"
Jakub Żulczyk i Remigiusz Mróz o sprawie Wąsika i Kamińskiego (fot. AKPA, fot. East News)

Tak emocjonującego startu w nowy rok nikt się chyba nie spodziewał. W założeniu aresztowanie osób skazanych prawomocnym wyrokiem sądu nie powinno być żadną sensacją. Tymczasem PiS pod rękę z Andrzejem DudąTV Republiką robią z zatrzymania Mariusza KamińskiegoMacieja Wąsika "zamach stanu". Zresztą już chyba trzeci w ciągu ostatniego tygodnia. Kuriozalna sytuacja stała się oczywiście obiektem mniej i bardziej wybrednych żartów w przestrzeni internetowej. Do dyskusji włączyły się też rzecz jasna osoby publiczne, nawet te, które na co dzień z polityką nie mają zbyt wiele wspólnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sprawa Kamińskiego i Wąsika. Polacy podzieleni

Jakub Żulczyk i Remigiusz Mróz komentują aferę z Kamińskim i Wąsikiem

Wydarzenia ostatnich dni faktycznie mogłyby się skojarzyć z fabułami sensacyjnych powieści z gatunku political ficion. Nie dziwi więc, że najpopularniejsi autorzy tej właśnie kategorii zaczęli dopatrywać się w newsach podobieństw do własnych prac.

Ale gdybym taki scenariusz wymyślił do "W kręgach władzy", to by wszyscy mówili, że be z sensu, bo całkowicie nierealne - czytamy na przykład na profilu Remigiusza Mroza.

Również Jakub Żulczyk postanowił przeanalizować sytuację "na froncie" pod kątem tematyki poruszanej w jego powieściach. Przy okazji zgrabnie podsumował, z jakiego powodu Mariusz Kamiński i jego koleżka zostali prawomocnie skazani.

Policja ganiała dziś po Pałacu Prezydenckim skazanego na 2 lata więzienia byłego szefa CBA, który to przyszedł schować się u prezydenta, który go nieskutecznie ułaskawił. Ów były szef CBA dostał wyrok za to, że w 2007 roku tak bardzo szukał haków na ministra rolnictwa, że aż sfałszował dokumenty. Ten minister z kolei wszedł do polityki, wysypując zboże na drogi, a trzy lata później popełnił dosyć szemrane samobójstwo. A na Lubimy Czytać dalej p*erdolą, że "Dawno temu w Warszawie" to nierealistyczna książka, bo czeczeńska mafia ma broń palną, a gangsterzy kupują sobie dom na wsi i robią porwania - pisze Żulczyk.

Jak obstawiacie, który pierwszy zainspiruje się przygodami Kamińskiego i Żulczyka do nowej powieści?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(130)
Pozytywna
4 miesiące temu
Historia oceni
😍😍😍😍
4 miesiące temu
Ok tak ! To się nawet fizjonomom nie śniło cyt Kiepskiego
Prawo Pięści
4 miesiące temu
Prezydent Bronisław Komorowski, przez pięć lat swojej kadencji ułaskawił w sumie 360 skazanych osób, wśród nich znalazło się aż pięć osób skazanych za zabójstwo lub jego usiłowanie, przypadku czterech tych osób, swoje negatywne stanowisko wyraził ówczesny Prokurator Generalny. Komorowski ułaskawiał także sprawców brutalnych rozbojów oraz DILERÓW NARKOTYKÓW. ułaskawiał także szczególnie niebezpiecznych przestępców. Szokuje szczególnie czy Anny Sz. która ze szczególnym okrucieństwem ciężko pobiła inną kobietę. Oprawczyni biła ją i kopała po całym ciele, uderzyła ją butelką po winie i zabrała jej ubrania, biżuterię i pieniądze.
Gość
4 miesiące temu
Dokładnie, w House of Cards były koronkowe intrygi, a czasem trudno się w to wierzyło..
stop polityce
4 miesiące temu
nei chce tu czytac o polityce. Nawet jesli jest to o polityce z perspektyway remigiusza Mroza
Najnowsze komentarze (130)
stop zakłaman...
4 miesiące temu
Brawo Panie Żulczyk! Komentarz w punkt! Chyba wszyscy broniący tych Panów zapomnieli, że nie po trupach do celu.... i że nikt nie powinien się czuć bezkarny obojętnie kogo ma za plecami. Prawo i sprawiedliwość nareszcie nastaje.
pobozny
4 miesiące temu
kolejny tego roku zamach stanu.....ochu....mozna z tego dostatku
TVN
4 miesiące temu
Jeszcze tego nie wykasowaliście???
Ppppp
4 miesiące temu
Chore ,to wszystko ,biegali po Pałacu prezydenckim ? Prof . Piotrowski dzisiaj pisze ,złamali Konstytucję , obraza państwa
Marian
4 miesiące temu
Jeszcze półtora roku będziemy się męczyć potem wróci normalność
Mateusz
4 miesiące temu
Byłem wytrzymać do końca jego kadencji i wróci normalność do Polski
S.K
4 miesiące temu
Górski z KMN naśmiewa się z rzadu tusska ,ale tego już w wolnych mediach nie ma,wszak to nie neonówka i obśmiewanie pis
Zulczyk
4 miesiące temu
Posługuje się zwinnie językiem polskim, do dobrego pisania mu daleko… ale mainstream go kapie w blasku fleszy i myśli że jest wyjątkowy, otóż nie jest (a przynajmniej jego twórczość)
tuluz
4 miesiące temu
Bardzo ciekawe , a cofnijcie się do tyłu kilka lat jak to zabierano ciągniki nie tym co trzeba ,napiszcie coś o tamtych czasach bo do tego wracamy,
Beba
4 miesiące temu
Pis się cieszy że siedzą, taki był plan. Teraz mają 2 świętych, nowy mit założycielski i powód do walki ,bo tłuste koty straciły pazury z powodu otyłości. Tak wielki skandal tchnął nowe życie w partyjne doly i obudził ducha walki. Teraz aż kipią energią do boju i jutro zobaczymy ich siłę gniewu na marszu. Smoleńsk się skończył zaczęły inne spiski i ataki. Jest wróg, jest po co żyć.
NIEZASKRŻALNA...
4 miesiące temu
Konstytucja nie zawiera żadnych szczegółowych zasad stosowania prawa łaski, zatem prezydent dysponuje pełną swobodą decydowania o kryteriach zastosowania tego prawa. Głowa państwa nie ma zatem obowiązku uzasadnienia aktu łaski, a on sam dla swojej ważności nie wymaga nawet zgody osoby ułaskawionej. Stosowanie prawa łaski nie może być kontrolowane przez żaden organ państwowy, a decyzja o jego zastosowaniu jest niezaskarżalna.
przypominam
4 miesiące temu
To Kamiński i Wąsik zlikwidowali vatowskie mafie. Mafiozi wydali na nich zlecenie. a posłuszni politycy i sędziowie to zlecenie realizują.
Pytam
4 miesiące temu
Kamiński jest rozwodnikiem, a jego zona różańce odmawia? A dorosły syn zatrudniony w Banku światowym płacze? I zbiórkę kasy trzeba na nich robić? Tylko pytam. Czy Czarnka poniosło? Pytam
***** tvn
4 miesiące temu
Wybitni funkcjonariusze
...
Następna strona