Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Restauracja Magdaleny Schejbal w Zakopanem została przejęta przy udziale komornika!

110
Podziel się:

Powodem miały być zaległości w płaceniu czynszu.

Restauracja Magdaleny Schejbal w Zakopanem została przejęta przy udziale komornika!
(Instagram)

Magdalena Schejbal jest znana głównie z roli podkomisarz Basi Storosz w Kryminalnych oraz kłótni z producentami Szpilek na Giewoncie, z którymi weszła na drogę sądową.

Po awanturze do Magdy przylgnęła opinia osoby trudnej we współpracy, przez co rzadko jest obsadzana w nowych rolach. Być może to skłoniło ją do szukania szczęścia w innej branży, a mianowicie w gastronomii. W ubiegłym roku aktorka otworzyła restaurację w Zakopanem.

Schejbal przekonywała, że jest świadoma ryzyka wiążącego się z prowadzeniem gastronomii, ale i tak liczyła na sukces.

"Ktoś może mi zarzucić, że kompletnie się na tym nie znam, ale to nieprawda. *Choć nie wszyscy o tym wiedzą, to przez jakiś czas prowadziłam z powodzeniem małe bistro. *Już trochę liznęłam tego biznesu" - chwaliła się.

Niestety czas zweryfikował talenty biznesowe Magdy na jej niekorzyść. Okazuje się, że należący do niej lokal o nazwie "Dworzec" został przejęty przez oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego z powodu zaległości w płaceniu czynszu. Jak informuje Gazeta Krakowska, 23 grudnia dokonano przejęcia przy udziale komornika i w asyście policji.

"Nie chcę dużo o tym mówić. Przykro nam z powodu tego, co się stało. (...) Musieliśmy odzyskać nasz lokal, bo nie otrzymywaliśmy za niego czynszu. Trochę nasza batalia trwała. Teraz musimy poprosić byłego już najemcę, by opróżnił pomieszczenia ze swojego sprzętu i będziemy szukać nowego najemcy. To 620 metrów kwadratowych przy deptaku" - powiedział dziennikarzom jeden z pracowników PTTK.

W sprawie wypowiedział się partner Magdaleny.

"Lokal opuściliśmy dobrowolnie po rozprawie sądowej w sprawie wydania go właścicielowi. Stało się tak, mimo że zaledwie w czerwcu podpisaliśmy nową umowę najmu. O tym, jak rozwiązać kwestię zaległych płatności, cały czas rozmawialiśmy, bo zależało nam na kontynuowaniu działalności lokalu. Tu nic nie było tak jednoznaczne, jak wiele osób mogłoby sądzić" - mówi Sławomir Zięba-Drzymalski w rozmowie z Gazetą Krakowską, dodając, że jego żona nie jest już udziałowcem spółki, dlatego nie powinno się łączyć jej z tą sprawą.

Spodziewaliście się, że tak się zakończy przygoda Magdaleny Schejbal z gastronomią?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(110)
Ccff
3 lata temu
I po ci ten artykul? Mamy sie cieszyc ze komus nie wyszlo. Ja tam zycze by kazdemu wypalil biznes. Prowadzic swoja firme to trudna sprawa.
Wowo
3 lata temu
Kuźwa w tym kraju to lupi się podatkami tych co coś robią, a rozdaje się kasę nierobom i patologii..
kaka
3 lata temu
W Zakopanem nikt z zewnątrz żadnego biznesu nie zrobi. To jest lokalna sitwa, mafia, załatwią każdego, kto nie jest ich.
aaaaaaaaaaa
3 lata temu
Ivy, ty też nie umiesz kopiować? Po c*uj te gwiazdki!? - " *Choć nie wszyscy o tym wiedzą, to przez jakiś czas prowadziłam z powodzeniem małe bistro. *Już trochę...".
Konrad
3 lata temu
A swoją drogą, to jaki tam musiał być czynsz skoro 620m2 przy deptaku w Zakopcu? Conajmniej 30 tysięcy miesięcznie. I to jest właśnie chore. Nie dziwię się że jej nie wyszło. Czynsze w tym kraju są brane przepraszam za określenie z doooopy
Najnowsze komentarze (110)
Helena P
rok temu
SZEJBALKA TO SŁABOZNA
Bråk oleju
3 lata temu
Biznes women .Zenada
Asia
3 lata temu
No proszę,a mówi się że starozakonni(e)maja żyłkę do interesów...
makola
3 lata temu
Szejbalowa zapomniała zapłacić ;p na kilka miesiecy
Jaga
3 lata temu
Pomyślności Pani Magdo. Z całego serca
Sab
3 lata temu
To też dosc ze brzydkie to jeszcze nie ogarnięte
meg
3 lata temu
Może bidulka Madzia nie była świadoma, że czynsz TRZEBA płacić?
Gość
3 lata temu
Jeżeli wynajmujesz lokal w celu prowadzenia działalności gastronomicznej czy jakiejkolwiek innej to za czynsz należy płacić:). Niezależnie od tego czy ktoś jest aktorem czy szarym człowiekiem.
Paweł
3 lata temu
Głupiutka, zadufana w sobie dziewuszka, drewniana aktorka, myślała, że na nazwisku starego karierę zrobiła to jest gwiazdą.
Tag
3 lata temu
Bo ktos mysli ze ma nazwisko szajba znane z telenoweli to wszystkiego czego sie dotknie to zamieni sie w złoto.... Nie ta nowela, nie te nazwisko, nie ta uroda i troche zaangażowania
Okoko
3 lata temu
Taka z Onej bizneswomen jaka aktorka. Proponuje biznes w miejskich szaletach
Ewa
3 lata temu
Straszyła gości?
Smerfetka
3 lata temu
Wielka szkoda.Byłam w tej restauracji.Jedzenie było pyszne a atmosfera niepowtarzalna. Inne restauracje mogą się schować!!!
ola
3 lata temu
u nas tylko sklepy zagraniczne mają ulgi a swoich pogrążamy podatkami i innymi duperelami
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie