Trwa ładowanie...
Przejdź na
BEM
|

Skrytykowała Lewandowską, teraz zarzuca Dodzie FAT SHAMING. Maja Staśko: "Do fatfobii dodała antyszczepionkowość. MASAKRA"

264
Podziel się:

Aktywistka, której nie spodobało się przebieranie Lewandowskiej za otyłą kobietę, zauważyła, że Rabczewska zamieszcza na swoim Instagramie treści ośmieszające osoby o pełnych kształtach.

Skrytykowała Lewandowską, teraz zarzuca Dodzie FAT SHAMING. Maja Staśko: "Do fatfobii dodała antyszczepionkowość. MASAKRA"
Doda oskarżana o szerzenie fatfobii (Instagram)
bEKvqeKZ

Maja Staśko wywołała prawdziwą burzę swoim postem, w którym otwarcie skrytykowała Annę Lewandowską za wrzucony do sieci filmik, na którym widzimy trenerkę, jak tańczy przebrana za otyłą kobietę. Zdaniem aktywistki broniącej praw człowieka, zachowanie Lewej można śmiało odczytać jako naśmiewanie się z osób puszystych.

Staśko zarzuciła też żonie Lewandowskiego hipokryzję. W obszernym wpisie zakwestionowała możliwość promowania akcji "bodypositive" przez osobę, która zarabia na reklamowaniu szczupłej sylwetki i wszystkich wiążących się z nią programów i produktów - płyt, książek, odżywek, batonów itp.

bEKvqeLb
Zobacz także: Rozgoryczona Doda: "Wielokrotnie traktowano mnie jak szmatę i ścierwo"

Wywołana do tablicy Lewandowska zamieściła na Instagramie aktywistki wyjaśnienie, w którym napisała, że jej celem nie było naśmiewanie się z nikogo, a tylko promowanie wzajemnej akceptacji wśród kobiet. Obwarowane tymi zastrzeżeniami słowo "przepraszam", jakie zamieściła Lewandowska w swoim komentarzu, nie zostało do końca przyjęte przez Staśko, która zaczęła dopytywać internautów, czy, ich zdaniem, komentarz Lewej faktycznie stanowi przeprosiny.

bEKvqeLh

Na tym jednak Maja Staśko nie poprzestała. Widząc, jak wielki odzew wśród internautów mają treści na temat bodyshamingu, którego ofiarą pada mnóstwo ludzi, Maja zauważyła, że "fatfobię" (inaczej fatofobię - z angielskiego fat shaming, czyli strach lub uprzedzenie przed otyłością oraz otyłymi osobami przejawiającą się negatywnymi i obraźliwymi komentarzami na temat ludzi z nadwagą) można też odnaleźć wśród treści publikowanych przez inne osoby publiczne - tym razem padło na Dodę.

Publicystka przywołała post Rabczewskiej z jej Instagrama. To mem, na którym puszysta osoba w maseczce zagarnia do siebie mnóstwo jedzenia.

"Dlaczego nie nosisz maski? Ty z pewnością nie dbasz o to, aby być zdrowym, tak, jak robię to ja" - brzmi podpis mema.

Nietrudno zauważyć, że w jednym memie Doda przemyciła drwinę z osób stosujących się do restrykcji związanych z epidemią koronawirusa, a jednocześnie "zażartowała" z osób otyłych.

bEKvqeLi

Doda do fatfobii dodała antyszczepionkowość. I jedno, i drugie jest antymedyczne i antynaukowe. Masakra - skomentowała post Rabczewskiej Staśko.

Myślicie, że trend na ciałopozytywność wygra z uprzedzeniami?

bEKvqeLj
bEKvqeLC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(264)
qaz
rok temu
Szczupła sylwetka to jest coś ogólniedostępnego, każdy możeją mieć. Chwalić się tym na insta? tylko tym? Bo ani Lawndowska ani Doda nie mają ładnej buzi, ani ładnego głosu, ani ładnej figury, ani ładnch pleców (jak się wydaje pani Lewandowskiej, że ma) ani ładnych nóg.
viki36
rok temu
Doda nigdy nie zachwycała uroda ale teraz wygląda przerażająco
Asia W.
rok temu
Know!!!!! Racja!!! Co się Dodzie w oczy stało? 😲
bEKvqeLD
Zuuuuu
rok temu
Doda akuratna diecie fit biały proszek Koko Koko 😜
Ela
rok temu
Doda nie zyje
Najnowsze komentarze (264)
Jakmar
8 miesięcy temu
Szyderstwa z otyłych osób, świadczą źle o i ich autorze, można dawać wzór co jeść, jak ćwiczyć i to jest fajne i dojrzałe. Niektóre gwiazdy zapominają o ważnej sprawie, odmładzają się na potęgę, lecz funkcji jajników nie da rady odmłodzić, i czas na bycie mamą przemija
CiociaShizune
10 miesięcy temu
jednak cofam swoje slowa doda nie zyje dla mnie od dzis
Rafael
rok temu
Szczupły to nie jest zdrowy, tylko chory, czasem nawet na głowę. A tak zwane zdrowe jedzenie już zbiera żniwo, zajrzyjcie na oddziały onkologiczne i zobaczcie, kto tam się leczy - piękny, chudy i zdrowy... inaczej. Kto odwiedza masowo ortopedę? ten sam typ, do tego jeszcze młody. No, bo że stary, to oczywiste, to może być naturalne, czasem naprawdę chory na nieuleczalne choroby. Ale co tam robią ci młodzi, zdolni i zdrowo żarłoczni, królika udają czy kurczaka?
Erek
rok temu
Irytująca ta Stasko- niech się zajmie swoim zyciem a nie tylko krytykowaniem innych.
Ajaj
rok temu
Co z jej oczami?! 😳
Andrzej
rok temu
To tak jak Rusin sie zachowuje, tez krytykuje i obraza ludzi od kilku lat
eQe
rok temu
cała warszawka sie z Musztardody śmieje
Magda
rok temu
Doda ma bardzo brzydką twarz, nie wiem po jej te wszystkie botoksy, kwasy i inne byly.... Kiedys byla nieładna, ale byla sobą, teraz jest w ogole nie podobna do siebie, wyglada bardzo męsko.
bEKvqeLv
Kaukaz
rok temu
Doda brzydko wygląda, ma bardzo męskie rysy, szczęka kwadratowa, oczy jakies zezowate jedno na MarOko drugie na KauKaz 🤔
aga
rok temu
Wchodzę tylko dla komentarzy jaką ludzie mają bekę z tego całego Dody. To zdjęcie w fiolecie hahahaha, to w folii hahahaha, te z oczami hahahaha.
mumin
rok temu
oo rany....na niektórych zdjęciach mozna się Dody wystraszyć... :o ona ma jakiś wytrzeszcz czy co????
adam
rok temu
Doda teraz gra w horrorach, powinna zakładać maskę
olo
rok temu
doda jest skonczona, zanim na dobre zaczela, i ten jej mąz hahah dobrana para
Romek
rok temu
Pokazywanie Dody jest nieekologiczne. PLASTIK nie jest trendy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEKvqeMo
bEKvqeMp
bEKvqeMq
bEKvqeMr
bEKvqeMs
bEKvqeLX