Trwa ładowanie...
Przejdź na
BEM
|

Skrytykowała Lewandowską, teraz zarzuca Dodzie FAT SHAMING. Maja Staśko: "Do fatfobii dodała antyszczepionkowość. MASAKRA"

264
Podziel się

Aktywistka, której nie spodobało się przebieranie Lewandowskiej za otyłą kobietę, zauważyła, że Rabczewska zamieszcza na swoim Instagramie treści ośmieszające osoby o pełnych kształtach.

Skrytykowała Lewandowską, teraz zarzuca Dodzie FAT SHAMING. Maja Staśko: "Do fatfobii dodała antyszczepionkowość. MASAKRA"
Doda oskarżana o szerzenie fatfobii (Instagram)
bCYLVXUB

Maja Staśko wywołała prawdziwą burzę swoim postem, w którym otwarcie skrytykowała Annę Lewandowską za wrzucony do sieci filmik, na którym widzimy trenerkę, jak tańczy przebrana za otyłą kobietę. Zdaniem aktywistki broniącej praw człowieka, zachowanie Lewej można śmiało odczytać jako naśmiewanie się z osób puszystych.

Staśko zarzuciła też żonie Lewandowskiego hipokryzję. W obszernym wpisie zakwestionowała możliwość promowania akcji "bodypositive" przez osobę, która zarabia na reklamowaniu szczupłej sylwetki i wszystkich wiążących się z nią programów i produktów - płyt, książek, odżywek, batonów itp.

bCYLVXUD

Rozgoryczona Doda: "Wielokrotnie traktowano mnie jak szmatę i ścierwo"

Wywołana do tablicy Lewandowska zamieściła na Instagramie aktywistki wyjaśnienie, w którym napisała, że jej celem nie było naśmiewanie się z nikogo, a tylko promowanie wzajemnej akceptacji wśród kobiet. Obwarowane tymi zastrzeżeniami słowo "przepraszam", jakie zamieściła Lewandowska w swoim komentarzu, nie zostało do końca przyjęte przez Staśko, która zaczęła dopytywać internautów, czy, ich zdaniem, komentarz Lewej faktycznie stanowi przeprosiny.

Na tym jednak Maja Staśko nie poprzestała. Widząc, jak wielki odzew wśród internautów mają treści na temat bodyshamingu, którego ofiarą pada mnóstwo ludzi, Maja zauważyła, że "fatfobię" (inaczej fatofobię - z angielskiego fat shaming, czyli strach lub uprzedzenie przed otyłością oraz otyłymi osobami przejawiającą się negatywnymi i obraźliwymi komentarzami na temat ludzi z nadwagą) można też odnaleźć wśród treści publikowanych przez inne osoby publiczne - tym razem padło na Dodę.

bCYLVXUJ

Publicystka przywołała post Rabczewskiej z jej Instagrama. To mem, na którym puszysta osoba w maseczce zagarnia do siebie mnóstwo jedzenia.

"Dlaczego nie nosisz maski? Ty z pewnością nie dbasz o to, aby być zdrowym, tak, jak robię to ja" - brzmi podpis mema.

Nietrudno zauważyć, że w jednym memie Doda przemyciła drwinę z osób stosujących się do restrykcji związanych z epidemią koronawirusa, a jednocześnie "zażartowała" z osób otyłych.

Doda do fatfobii dodała antyszczepionkowość. I jedno, i drugie jest antymedyczne i antynaukowe. Masakra - skomentowała post Rabczewskiej Staśko.

bCYLVXUK

Myślicie, że trend na ciałopozytywność wygra z uprzedzeniami?

bCYLVXUL
bCYLVXVe
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(264)
qaz
3 tyg. temu
Szczupła sylwetka to jest coś ogólniedostępnego, każdy możeją mieć. Chwalić się tym na insta? tylko tym? Bo ani Lawndowska ani Doda nie mają ładnej buzi, ani ładnego głosu, ani ładnej figury, ani ładnch pleców (jak się wydaje pani Lewandowskiej, że ma) ani ładnych nóg.
viki36
3 tyg. temu
Doda nigdy nie zachwycała uroda ale teraz wygląda przerażająco
Asia W.
3 tyg. temu
Know!!!!! Racja!!! Co się Dodzie w oczy stało? 😲
bCYLVXVf
Zuuuuu
3 tyg. temu
Doda akuratna diecie fit biały proszek Koko Koko 😜
Ela
3 tyg. temu
Doda nie zyje
Najnowsze komentarze (264)
Rafael
3 tyg. temu
Szczupły to nie jest zdrowy, tylko chory, czasem nawet na głowę. A tak zwane zdrowe jedzenie już zbiera żniwo, zajrzyjcie na oddziały onkologiczne i zobaczcie, kto tam się leczy - piękny, chudy i zdrowy... inaczej. Kto odwiedza masowo ortopedę? ten sam typ, do tego jeszcze młody. No, bo że stary, to oczywiste, to może być naturalne, czasem naprawdę chory na nieuleczalne choroby. Ale co tam robią ci młodzi, zdolni i zdrowo żarłoczni, królika udają czy kurczaka?
Erek
3 tyg. temu
Irytująca ta Stasko- niech się zajmie swoim zyciem a nie tylko krytykowaniem innych.
Hana
3 tyg. temu
Boże, to już nawet nie można powiedzieć o grubym że gruby, a wszystkie żarty o grubasach pewnie wygumkują. A może by tak żyć skromniej i zdrowiej, ruszać się, jeść 1/5 tego co wciskają w brzuchy? Postu trochę nie zaszkodzi
Ajaj
3 tyg. temu
Co z jej oczami?! 😳
Andrzej
3 tyg. temu
To tak jak Rusin sie zachowuje, tez krytykuje i obraza ludzi od kilku lat
eQe
3 tyg. temu
cała warszawka sie z Musztardody śmieje
Magda
3 tyg. temu
Doda ma bardzo brzydką twarz, nie wiem po jej te wszystkie botoksy, kwasy i inne byly.... Kiedys byla nieładna, ale byla sobą, teraz jest w ogole nie podobna do siebie, wyglada bardzo męsko.
Dodanikttonie
3 tyg. temu
Dosia nie odpuszczaj, do końca udawaj , koloryzuj, upiększaj ,żyj w tej swojej fantazji, iluzji, hieny już cię otoczyły,i słyszysz ich ten zły chichot, nie daj im tej satysfakcji , walcz do końca , do ostatniej kropli silikonu, i botoxu, ale walcz , dopóki ten tytanik nie zatonie .....
bCYLVXUX
Kaukaz
3 tyg. temu
Doda brzydko wygląda, ma bardzo męskie rysy, szczęka kwadratowa, oczy jakies zezowate jedno na MarOko drugie na KauKaz 🤔
aga
3 tyg. temu
Wchodzę tylko dla komentarzy jaką ludzie mają bekę z tego całego Dody. To zdjęcie w fiolecie hahahaha, to w folii hahahaha, te z oczami hahahaha.
mumin
3 tyg. temu
oo rany....na niektórych zdjęciach mozna się Dody wystraszyć... :o ona ma jakiś wytrzeszcz czy co????
adam
3 tyg. temu
Doda teraz gra w horrorach, powinna zakładać maskę
olo
3 tyg. temu
doda jest skonczona, zanim na dobre zaczela, i ten jej mąz hahah dobrana para
Romek
3 tyg. temu
Pokazywanie Dody jest nieekologiczne. PLASTIK nie jest trendy.
...
Następna strona
bCYLVXVz