Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
Unicorn
|
aktualizacja

Świat już wie o rezygnacji Mel C z udziału w koncercie TVP. Tak piszą o Polsce: "Chroni osoby LGBTQ+ NAJGORZEJ W UE"

281
Podziel się:

Odwołanie przez Mel C występu na sylwestrowym koncercie TVP nie umknęło uwadze zagranicznych mediów. Opisując sprawę, brytyjskie serwisy wspominały także o Polsce, niestety niezbyt pochlebnie.

Świat już wie o rezygnacji Mel C z udziału w koncercie TVP. Tak piszą o Polsce: "Chroni osoby LGBTQ+ NAJGORZEJ W UE"
Mel C odwołała występ na Sylwestrze TVP. Tak brytyjskie media piszą o Polsce (Getty Images, mirror.co.uk)

Zaledwie kilka dni przed końcem 2022 roku Telewizja Polska straciła jedną z głównych gwiazd tegorocznego Sylwestra Marzeń w Zakopanem, Mel C. W poniedziałek Sporty Spice za pośrednictwem Instagrama poinformowała o odwołaniu występu w Polsce. W opublikowanym oświadczeniu Brytyjka przekazała, iż dotarły do niej informacje sprzeczne "z jej poglądami na temat grup społecznych, które wspiera". Niedługo po ogłoszeniu wokalistki sprawę skomentowała TVP. Stacja wystosowała specjalny komunikat, w którym określiła decyzję Mel C jako "niespodziewaną". W oświadczeniu stwierdzono również, jakoby rezygnacja Spicetki była wynikiem "nacisku" internetowych komentarzy.

Mel C odwołała występ na Sylwestrze TVP. Tak o jej decyzji piszą zagraniczne media

Nie jest tajemnicą, że wieść o odwołaniu przez Mel C występu w ramach Sylwestra Marzeń odbiła się szerokim echem w polskich mediach. Okazuje się jednak, że informacja o decyzji wokalistki nie umknęła także uwadze zagranicznym serwisom. Daily Mail opublikował w poniedziałek artykuł poświęcony Spicetce i sylwestrowemu koncertowi TVP. Brytyjski serwis już w tytule swojego tekstu przytoczył wymieniony przez artystkę powód rezygnacji z występu, dodając również, że jej decyzja spotkała się z dużym uznaniem ze strony społeczności LGBTQ+. W artykule Daily Mail nie zabrakło również wzmianek o Polsce. Brytyjska redakcja na początku tekstu wprost zasugerowała, że odwołanie występu Mel C miało związek z sytuacją osób nieheteronormatywnych w naszym kraju.

Melanie "Mel C" Chisholm wycofała się z koncertu sylwestrowego w Polsce, co wydaje się być powiązane z poglądami anty-LGBT głoszonymi przez urzędników państwowych - czytamy w tekście Daily Mail.

W dalszej części artykułu pojawiła się również wzmianka o Telewizji Polskiej, jednak dość krótka - redakcja poinformowała jedynie czytelników, że koncert, z którego wycofała się Melanie C, jest "sponsorowany przez TVP, polskie medium publiczne".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pudelek robi wielkie podsumowanie 2022 roku

Nieco więcej napisano jednak o sytuacji przedstawicieli społeczności LGBTQ+ w Polsce. Brytyjski serwis w tekście podkreślił, że Mel C jest wielką sojuszniczką osób nieheteronormatywnych i za swoje działania na rzecz szerzenia tolerancji w ubiegłym roku została nagrodzona podczas British LGBT Awards. Jednocześnie w artykule zawarto też informację o kontrowersyjnych "strefach wolnych od LGBT" w Polsce.

Podjęła decyzję w obliczu poglądów politycznych sprzeciwiających się osobom LGBT, panujących w ciągu ostatnich kilku lat w Polsce, gdzie niektóre miasta określają się jako "strefy wolne od LGBT" - czytamy w artykule Daily Mail.

Serwis w tekście poświęconym Mel C i Sylwestrowi Marzeń przytoczył także komentarze użytkowników Twittera zachwalających decyzję wokalistki. Jeden z internautów w języku angielskim dziękował artystce "w imieniu wszystkich Polaków", inny wspomniał zaś o Telewizji Polskiej.

W imieniu wszystkich Polaków, dla których demokracja i rządy prawa są najważniejsze, jak również szacunek i tolerancja dla różnych środowisk i grup społecznych, chciałbym ci podziękować za podjęcie bardzo dobrej decyzji - napisał jeden z cytowanych przez Daily Mail użytkowników.

Kocham Cię za to, Melanie. Trwasz przy swoich zasadach moralnych. Tak się cieszę, że wycofałaś się z tego po tym, jak dowiedziałaś się, co to za kanał - napisał inny użytkownik, nawiązując do TVP.

Brytyjskie media piszą o Polsce po decyzji Mel C.

Decyzja Mel C o odwołaniu występu na Sylwestrze TVP zwróciła także uwagę innego brytyjskiego serwisu, SkyNews. Redakcja w swoim tekście podkreśliła, że nie wiadomo dokładnie, jaka kwestia związana z wydarzeniem przeszkadzała wokalistce na tyle, że zdecydowała się "zająć stanowisko" i tym samym zrezygnować z przyjazdu do Polski. Serwis przypomniał jednak, iż Sporty Spice wspiera członków społeczności LGBTQ+, jednocześnie pisząc, że ich sytuacja w Polsce nie należy do najlepszych. W tekście serwisu możemy na przykład przeczytać, że ostatnio wyszło na jaw, iż nasz kraj "najgorzej w Unii Europejskiej" chroni osoby LGBTQ+.

Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Transpłciowych i Interseksualnych niedawno stwierdzono, że Polska ma najgorszą ochronę dla osób LGBTQ+ w Unii Europejskiej - napisał serwis.

W dalszej części wspomnianego artykułu serwis SkyNews wspomniał, że Polska w dużej mierze jest krajem katolickim, który nie uznaje małżeństw jednopłciowych. Podobnie jak w przypadku Daily Mail, wspomniano także o niesławnych "strefach wolnych od LGBT" oraz wymierzonych w ten pomysł głosach sprzeciwu z innych krajów. Wzmianki w artykule brytyjskiego serwisu doczekał się także polski prezydent, Andrzej Duda.

Małżeństwa jednopłciowe nie są uznawane w większości katolickim kraju, podczas gdy niektóre regiony wprowadziły w dużej mierze symboliczne strefy wolne od związków jednopłciowych, co skłoniło ambasadorów ponad 50 krajów do oprotestowania tego kroku. Prezydent Andrzej Duda obiecał również zakazać uczenia o LGBTQ+ w szkołach, a także uniemożliwić parom jednopłciowym adoptowania dzieci - czytamy w artykule SkyNews.

Jesteście dumni?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(281)
_____________...
2 lata temu
O mój Boże w zagranicznych mediach napisali. Rozumiecie w ZAGRANICZNYCH ! Co my teraz zrobimy :)
robert5
2 lata temu
Czy LGBTQ + to ludzie specjalnej troski że trzeba je przed czymś chronić ?
Rozum
2 lata temu
Nie wiem dlaczego jednostki w Polsce, wypowiadają się w imieniu Polaków I całej Polski.Kto ich do tego upoważnił.Polska to 40 mln Naród, a w komentarzach na Facebooku Mel C dziękuję jej kilka osób i to ma byc odzwierciedlenie opinii Polaków.W Polsce nie ma i nigdy nie było szykanowania osób z Lgbt.Nie macie innego sposobu poniżania Polaków, to chcecie koniecznie udowodnić, że Polacy szykanują Lgbt.Nic takiego u nas w Polsce nie ma i nie miało miejsca.Osoby z lgbt są pełnoprawnymi obywatelami Polski.
Patka
2 lata temu
Tak jestem dumna z Polaków i jej normalność !!!!cieszę się że nasz kraj nasza Polska w miarę jeszcze jest NORMALNA !!
Karina
2 lata temu
A co niby grozi tym lgbt w Polsce??? Jak im tu źle, to przecież granice są otwarte...
Najnowsze komentarze (281)
Uki
2 lata temu
Ale dać koncert w Rosji Dubaju to pani Mel c nie przeszkadzało tam prawa osób LPG są zachowane śmiech na sali
Qwe
2 lata temu
Do niedawna byliśmy największymi rusofobami na świecie dzisiaj wszyscy się przekonali ze tak wyglada rzeczywistość, z lgbt jest podobnie tylko jeszcze chwile
bol123
2 lata temu
Dobrze, że w Chinach, Rosji czy na Białorusi albo w Arabii Saudyjskiej LGBT mają takie lukratywne życie, tylko szkoda że takie krótkie szczególności w tym ostatnim, tak samo Polska uznawana jest za najbardziej antysemicki kraj i naród, tylko jakoś w Polsce nikt nie strzela do Żydów czy podpala synagogi jak to ma miejsce we Francji czy w Niemczech ale wiadomo pieniądz od Nazisty Izraelowi nie śmierdzi.
Ten
2 lata temu
Pols..ka jest pieknym i spokojnym krajem .Polacy sa bardzo tolerancyjni .Ale oni niech przestana profanowac nasze swietosci . i niech zakrywaja swoje dupska na tych swoich marszach i niech nie rozsiewaja nieprawdziwych plotek o naszej Ojczyznie ze tu sa jakies strefy wolne od lgpd to jest poprostu nie prawda
Marta
2 lata temu
Znam trzy osoby homoseksualne które nie popierają ideologii LGBT. Od nich wiem że na pewno nie wszyscy homoseksualiści identyfikują się z tym ruchem. Oni też są homofobami?
Gaz wyb i TVN...
2 lata temu
Autorami tych światowych a nawet wszechświatowych są stali donosiciele?
Łukasz
2 lata temu
Cóż, poraz kolejny piszą o polskiej homofobii. Znowu wstyd na cały świat. Jako gej jestem dumny z Mel C, że jej światopogląd jest dla niej ważniejszy niż pieniądze
Lala
2 lata temu
Bardzo dobrze. Wolne media
zzz
2 lata temu
straszne, chyba nie zasnę. Brytyjski Fakt zajął się tym strasznym problemem. Szmatławiec szuka sensacji
Jot 23
2 lata temu
Wstydzę się że mamy takich przywódców i takie media.
xxxx
2 lata temu
rozpaczy nie bedzie
Tadek
2 lata temu
Polska to skansen Europy. Niestety.
Aga
2 lata temu
Jestem socjologiem i czytam sobie Daily Mail and Daily Mirror i musze stwierdzic ,ze to takie szmatlawce , ze przy nich Wyborcza to powazna prasa.Takze to , ze o Polsce tam napisali i jeszcze w tym kontekscie to mnie zupelnie nie rusza....bo te gazety to mozna prosto do smieci bez czytania.
Kama
2 lata temu
Polacy , przynajmniej Ci po 30stce wciąż pamiętają jak bardzo chcieliśmy mieć wolność w szerokim rozumieniu. Przez lata propagandy poglądy musiały być z jednej linii. Na zachodzie tę wolność mieli a teraz ja tracą. Coraz bardziej ograniczają wolność wypowiedzi i światopoglądu. Jest złem atakować człowieka fizycznie, to bandytyzm. Jednak nie ma niczego złego w tym że ktoś mówi "Nie popieram środowisk LGBT". Zło jest w tym że ich popieranie narzuca się odgórnie. Zło jest w tym mechaniźmie, nie w ludziach homoseksualnych. Po 1989 roku Zachód zamiast nas zza żelaznej kurtyny demokratyzować zaczął ulegać NRDowskiemu i postradzieckiemu socjalizmowi. Nie dajmy sobie zabrać tej ciężko wywalczonej wolności myślenia, poglądów . Nie ma nic złego że ja mam inne poglądy niż sąsiad. Ale inność moich poglądów nie daje mi prawa obrażania czy atakowania mojego sąsiada.
...
Następna strona