Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Sylwia Chutnik przyznała, że JEST LESBIJKĄ! "Outuję się publicznie, by Was wspierać!"

263
Podziel się:

Popularna pisarka zdradziła w najnowszym wywiadzie, że nie identyfikuje się jako osoba heteroseksualna. "Spier*oliliśmy ten świat. Jesteśmy winni tego, że homofobia i transfobia się rozprzestrzeniają" - mówi.

Sylwia Chutnik przyznała, że JEST LESBIJKĄ! "Outuję się publicznie, by Was wspierać!"
(fot. Instagram, @sylwia.chutnik)
bECJBkmt

Nie jest tajemnicą, że sytuacja społeczności LGBT w wielu miejscach w Polsce dalece odbiega od ogólnie przyjętych norm cywilizowanego świata. Stan ten uległ jedynie pogorszeniu w wyniku niezwykle agresywnej kampanii prezydenckiej, podczas której politycy wypowiadali się w kontrowersyjny sposób, licząc na zdobycie przychylności skrajnie prawicowego elektoratu.

Na szczęście coraz więcej osób publicznych w kraju nie odwraca już wzroku od krzywdy, którą w wyniku politycznej gry ponoszą osoby LGBT. Częściej słyszy się także o gwiazdach, które same postanowiły ujawnić się jako osoby homoseksualne. Szeregi tego dumnego grona właśnie zostały zasilone przez pisarkę Sylwię Chutnik, która w wywiadzie dla Magazynu Repliika przyznała się do swojej orientacji.

bECJBkmv

Zawsze byłam kamikadze. W najnowszym numerze "Magazynu Replika" opowiadam o swoim życiu, aby wszystkie osoby, które żyją w strachu, mogły choć przez chwilę poczuć się lepiej. Nie planowałam coming outu, nie mam ochoty gadać o swoim życiu w gazetach. Ale sytuacja w Polsce jest zła i nie chcę być bierna - czytamy na oficjalnym profilu autorki.

Chutnik zdecydowała się dokonać coming outu w wyniku obserwacji pogłębiającej się w Polsce homofobii.

bECJBkmB

W wywiadzie mówię: "(…) powiedziałam sama do siebie: "Ej, ale na co ty jeszcze czekasz? Aż obozy zaczną nam urządzać?". Jesteśmy najbardziej homofobicznym krajem Unii Europejskiej, co jeszcze musi się wydarzyć? Jakie jeszcze granice mają być przekroczone, bym się odezwała? Jako dorosła osoba chcę powiedzieć dzieciakom LGBT: "Przepraszam was, że tak jest. Spier*oliliśmy ten świat. Jesteśmy winni tego, że homofobia i transfobia się rozprzestrzeniają. Outuję się publicznie, by was wspierać". Ale też chciałabym mieć zwyczajną frajdę z tego, że się ujawniam - będę cieszyła się z każdej miłej wiadomości, jaką dostanę" - mówi w wywiadzie z Repliką Chutnik.

Pudelek gratuluje odwagi i życzy dużo szczęścia!

bECJBkmC
bECJBkmW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(263)
Ola
rok temu
Dziwny jest ten świat. Po co w ogóle dyskusje czy ktoś woli panów czy panie... idiotyczne. Niech każdy sobie żyje z kim chce i jak chce, dopóki nie krzywdzi innych nic nam do tego.
Nick
rok temu
Co kogo to obchodzi? Może każdy powinien chodzić z kartką na czole, na której byłoby napisane, jaką ma orientacje? Mam wrażenie, że osoby, które najwiecej mówią o nierówności, najbardziej chcą wyostrzać różnice, a nie łączyć wszystkich ludzi.
Jaa
rok temu
To widać, nie musiała mówić...
bECJBkmX
Magnolia
rok temu
A ja jestem hetero i życzę sobie artykułu na ten temat.
lilka kossak
rok temu
To z kim ma syna?
Najnowsze komentarze (263)
wer
rok temu
nie zamierzam poznawać twórczości tej pani ,po poglądach musi to być bardzo wąska i mierna specjalizacja,......
zyga
rok temu
nie dziwię się
Rusek
rok temu
Kochani w razie wojny i np najazdu na Polskę obcych wojsk jak myślicie Kto będzie bronił Polski, kibice czy zniewieściali chłopcy i pogubione dziewczynki? Przyjdzie rusek i zmiecie całe to LGBT i wtedy będzie płacz i lament i szukanie pomocy u prawdziwych patriotów. To tyle w temacie.
Fuj
rok temu
Kogo to obchodzi! Czym tu się chwalić? Zaburzeniami osobowości? Nie rozumiem ludzi którzy epatujący swoją sexualnoscia? Tez mi odwaga?
yyyy
rok temu
PROWOKUJECIE, JESTEŚCIE AGRESYWNI I PRZEKONANI, ŻE TYLKO WAM NALEŻY SIĘ GWIAZDKA Z NIEBA. JESTEŚCIE WULGARNI, PROFANUJECIE WSZYSTKO BYLE OBRAŻAĆ, NIE JESTEŚCIE TOLERANCYJNI, SIŁĄ CHCECIE NARZUCIĆ STYL ŻYCIA INNYM. TO WASZA SPRAWA, DLACZEGO NIE PILNUJECIE SIEBIE. AGRESJA, WULGARNOŚĆ I ZERO TOLERANCJI DLA INNYCH OTO WY. PO CO CODZIENNIE WYSKAKUJECIE Z LODÓWKI...
BZDURY
rok temu
a przez kogo - przez takie właśnie osoby jak ta rzekoma Chutnik. Zamiast każdy pilnować swojego życia i nie obnosić się w tak paskudny, agresywny, gwałtowny sposób ze swoimi przekonaniami, to WY właśnie siłą, ordynarnością i wulgarnością chcecie wszystkich przekonać, że tak trzeba. Chcecie przekonać ludzi, ze tylko wasze życie jest dobre, bo jak ktoś ma inne zdanie to agresywnie atakujecie, wyzywacie i zgrywacie ofiarę, bo jak wasze to ok, a jak ktoś myśli inaczej to homofob. Jesteście pozerami, płyniecie z tą nowomodą afiszujecie się gwałtownością, obleśnYMI TEKSTAMI GESTAMI, PRAFANACJĄ. ileż można tolerować to zachowanie. ZACZNIJCIE OD SIEBIE CHUTNIK, POTEM ZAGLĄDAJ W SPODNIE I PODWÓRKO INNYM. TROCHĘ STONOWANIA I TRZYMANIA SWOICH SPRAW WE WŁASNEJ PRZESTRZENI ŻYCIOWEJ.
Todzio
rok temu
Chyba to lepiej, bo jeszcze by jakiś mężczyzna zawału przy niej dostał.
mmm
rok temu
Zarzucają homofobię ale sami prowokują. Czy kogoś interesuje kto z kim sypia. Hetero nie chodzą po ulicy i nie chwalą się że są hetero i z kim sypiają.
bECJBkmP
anka
rok temu
No po prostu zbawicielka się znalazła. Strasznie drażnią mnie Ci ludzie, co obwieszczają całemu światu z kim do wyra idą. A kogo to do cholery obchodzi. Ja nie wiem, czy oni przechodzą jakieś oczyszczenie tego powodu? Sami są namolni, zmuszają to akceptacji , a jak spotkają się z innym poglądem to już krzyczą , że homofob !. Ja nie jestem homofobem , ale są granice mojej akceptacji i mam to tego pełne prawo,
Ona
rok temu
Każdy ma prawo żyć jak chce i kochać kogo chce.Szkoda,że obecna władza pozwala na to tylko sobie....a resztę ma w dupie.
Juso
rok temu
We Francji były badania. Wiecie że nastolatki sądzą że homoseksualizm to 70%spoleczenatwa. Kto chce być w mniejszości? Tam bycie hetero to wyzwanie.
lololo
rok temu
chyba nie miała wyjscia ........lol
Gość
rok temu
Kogo w zasadzie obchodzi to czy koś jest les czy nie jest. Co to za osiagniecie w dzisiejszych czasach sie przyznac. To tak jakbym ja wszem i wobec oznajmila ze jestem hetero. Kogo to obchodzi. Stuknijcie sie. A tak w ogole to nie wiem kto to i uroda tez daleka od idealu
Aga
rok temu
Dla tych którzy pytają „kto to jest?„: Sylwia Chutnik jest wielokrotnie nagradzana pisarka (Paszport Polityki, nominacja do Nike). Jest tez kulturoznawczynia i działaczką społeczna. Ma doktorat z UW. Polecam zapoznanie się z literatura tej pani. Osobiście uważam, ze jest super.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECJBknI
bECJBknJ
bECJBknK
bECJBknL
bECJBknM
bECJBknr