Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Szef klubu PiS w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zatrzymany za przemoc domową

142
Podziel się:

Niejaki Jacek B. został ostatnio zatrzymany przez legnicką policję. Powodem miało być stosowanie przemocy wobec członków rodziny. W sprawie interweniował już Jarosław Kaczyński.

Szef klubu PiS w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zatrzymany za przemoc domową
Szef klubu PiS w Sejmiku Dolnośląskim zatrzymany za przemoc domową (Facebook, AKPA)

W świecie polskiej polityki nie brakuje niestety zawirowań i medialnych afer. Niedawno głośno mówiło się o zhakowaniu twitterowego konta Marka Suskiego. Wkrótce na horyzoncie pojawił się nowy skandal, którego bohaterem został przewodniczący klubu Prawo i Sprawiedliwość w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, niejaki Jacek B.

We wtorkowy wieczór policja w Legnicy dokonała interwencji u jednej z tamtejszych rodzin, której powodem była przemoc domowa. Funkcjonariusze dokonali wówczas zatrzymania 36-letniego mężczyzny. Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć Gazecie Wrocławskiej, do aresztu trafił właśnie Jacek B.

36-latek miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków rodziny. Policjanci sporządzili niebieską kartę oraz odizolowali mężczyznę od rodziny. Został on prewencyjnie zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Obecnie ustalamy okoliczności zdarzenia - wyjaśniła Gazecie Wrocławskiej Jagoda Ekiert z policji w Legnicy.

Okazuje się, że w stosunku do Jacka B. zostały już także wyciągnięte polityczne konsekwencje. W rozmowie z Gazetą Wrocławską marszałek Sejmu i przy okazji pełnomocnik PiS w okręgu legnickim, Elżbieta Witek zapewniła, że gdy tylko dowiedziała się o sprawie, niezwłocznie podjęła odpowiednie kroki.

Natychmiast skierowałam do prezesa Prawa i Sprawiedliwości wniosek o zawieszenie w prawach członka PiS wspomnianego radnego - powiedziała w rozmowie z gazetą.

Jarosław Kaczyński zdążył już za to zawiesić osadzonego w areszcie szefa klubu PiS.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował o zawieszeniu Jacka B. w prawach członka partii - oświadczył PAP-owi Krzysztof Sobolewski.

Aktualnie sprawą Jacka B. zajmuje się rzecznik dyscypliny partyjnej. Mężczyzna związany jest z Prawem i Sprawiedliwością od 2003 roku. Przez kilka kadencji pełnił funkcję radnego w Legnicy, sprawował też urząd m.in. Przewodniczącego Komisji Spraw Obywatelskich i Rodziny

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(142)
Kobieta
3 lata temu
Oni wszyscy nienawidzą kobiet.
Ula
3 lata temu
A w każdą niedzelę na pewno w pierwszym rzędzie w kościele...
Asia
3 lata temu
że niby ktoś z PiS mogłby stosować przemoc domową? To niemożliwe. Tam sami prawi i sprawiedliwi są. Poprostu żona była zła, prowokowała a dzieci były nieposłuszne i niewdzięczne.
Ojtam
3 lata temu
Macie swoje ELYTY...
Borys
3 lata temu
Przecież tam sami pobożni🤔
Najnowsze komentarze (142)
Jaro
3 lata temu
Jarek zajmni się prawda gdzie są szczepionki bo w szpitalach ich niema telefony milczą co się dzieje asz tak wam zależy na selekcję zenada
Ndjejj
3 lata temu
Przemocowiec w komisjinspraw socjalnych i rodziny. To takie pisowskoe, ze az dziwne gdyby siedzial w innej. Klamca na premiera (dad stwierdzil, ze mowil nieprawde), mizogin i homofob ma rzecznika praw obywatelskich, niespecjalnie wyedukowanh i trzymajacy sie nauki na ministra edukacji, agresywnie realizujacy prywatne cele i ambicje na ministra sprawiedliwosci, ulubiony kaplan to oplywajacy w luksusy wielbiciel maybachow za wdowie grosze, koles wymyslajacy nowe kraje bo za malo zna prawdziwych na ministra spraw zagranicznych, nienawidzacy przyrody i fantazjujacy o Polsce bez drzew ziom na ministra srodowiska itd. Pisowski klucz jest prosty, im mniej kwalifikacji na dane stanowisko i im bardziej sprzeczne z idea wartosci, tym wieksze masz szanse.
Gocha
3 lata temu
Jeszcze parę dni i wszyscy z PO będą u Hołowni PO Bis. My pamiętamy gdzie byliście i co robiliście.
zolzs
3 lata temu
dlatego konwencja stambulska do wycofania!! jaka przemoc w rodzinie to jego prawo!!
Rolfik
3 lata temu
Wiadomo PIS, oni są jak kierowcy BMW :)
trutka
3 lata temu
Mam takiego w rodzinie .W kościele w pierwszej ławce, prawie leży krzyżem ,a w domu tłucze żonę .Gnida.
Kskssk
3 lata temu
Oj Jackson, w koncu wyszlo szybko z wora. Chodzilam z nim do szkoly, dziwny typ.
agg
3 lata temu
Wyznawca tradycyjnych wartości.... trzymania żony pod butem ...
gwiazdor
3 lata temu
Czy z Legnicy będzie kiedyś jakiś pozytywny news?
ziom
3 lata temu
heheheheheh Katolik z Prawa i Sprawiedliwości bbuuhhhaaahhhaa
NPAWER
3 lata temu
Typowy przykładny katolik i wyznawca Jarosław . W kościele w pierwszym rzędzie a w domu bestia . Pełno takich w szeregach PiS-u . Nie on pierwszy i nie ostatni .
Jana
3 lata temu
Krzewił wartości tradycyjnej rodziny...
Fghif
3 lata temu
Pieta i reszta. Ja już ktoś bije żonę, zdradza itp itd to zawsze PIS
gosc
3 lata temu
modlą się pod figurą.....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie