Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|
aktualizacja

Taco Hemingway rozprawia się z celebrytami sięgającymi po pieniądze podatników: "FESTIWAL CHCIWOŚCI! Nie wziąłem ani złotówki!"

283
Podziel się:

Jeden z najpopularniejszych muzyków młodego pokolenia zapewnił, że nie miał pobrać żadnych środków z funduszy, o które ubiegał się jego menadżer.

Taco Hemingway rozprawia się z celebrytami sięgającymi po pieniądze podatników: "FESTIWAL CHCIWOŚCI! Nie wziąłem ani złotówki!"
Taco Hemingway krytykuje sławnych beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury (fot. East News, fot. ONS)

Od soboty polski internet żyje głośną sprawą rządowego Funduszu Wsparcia Kultury, w ramach którego niebotyczne kwoty miały powędrować do kieszeni mniej lub bardziej znanych artystów estradowych. Golec Uorkiestra na ten przykład wywalczyli dla siebie 1,8 miliona złotych z pieniędzy podatników, Kamil Bednarek wyszarpał pół miliona, natomiast stosunkowo nieznany raper Miuosh wykazał, że należą mu się, bagatela, 2 miliony złotych, choć jeszcze w zeszłym roku chwalił się publicznie, że mógłby porzucić pracę i dalej żyć wygodnie. Pełną listę beneficjentów (nazywaną także w przypadku celebrytów "listą hańby") znajdziecie TUTAJ.

Pośród wymienianych nazwisk gwiazd, które ani na moment nie zawahały się przed wyciągnięciem ręki po pieniądze podatników, wymieniany był także Taco Hemingway - niewątpliwie jeden z najpopularniejszych muzyków, a tym bardziej raperów młodego pokolenia. Artysta postanowił w tej sprawie wydać specjalne oświadczenie. Jak twierdzi, wniosek o wsparcie złożył jedynie jego menadżer prowadzący dużą firmę eventową, natomiast on sam nie miał uzyskać ani złotówki zapomogi.

Zobacz także: Piotr Stramowski: "Strajk Kobiet zmienił się w strajk o wolność i nasze prawa"

Wbrew temu, co próbują sugerować niektóre media, nie pobrałem ani nie ubiegałem się o ani jedną złotówkę z rządowego programu zapomogi dla artystów. Zdając sobie sprawę ze swojej uprzywilejowanej pozycji, NIGDY nie starałbym się o jakiekolwiek środki publiczne, których celem jest pomoc osobom i biznesom poszkodowanym przez pandemię. Uważam, że osoby z pierwszych stron gazet, osoby z lukratywnymi kontraktami reklamowymi i pokaźnymi dochodami z tantiem, nie powinny wyciągać dłoni po żadne pieniądze publiczne - nieważne czy "leżą na stole" i "czekają, żeby je wziąć", czy nie - grzmi oburzony muzyk, ewidentnie nawiązując do niezręcznych i kompromitujących usprawiedliwień Kamila Bednarka.

O dotacyjnym skandalu dowiedziałem się wczoraj, ze zdziwieniem i rozgoryczeniem obserwując listę znanych nazwisk obok bajońskich sum zapomogi. Natomiast dzisiaj zobaczyłem, że kilka portali próbuje podpiąć mnie pod ten festiwal chciwości, jednocześnie zarzucając mi hipokryzję. Mylnie sugeruje się, że trafić miały do mnie pieniądze, o które ubiegał się mój manager Jan Porębski. Tymczasem prowadzi on własną firmę eventową współpracującą z wieloma artystami i artystkami i jak wiele osób z branży ubiegał się o dofinansowanie swojej działalności celem opłacenia pracowników - kierowców, dźwiękowców, dostawców sprzętu, ludzi z produkcji, czyli pracowników branży, których pandemia pozbawiła środków do życia. Ani złotówka z zapomogi nie miała trafić do mnie - zapewnia Taco.

Raper już wcześniej dał się poznać jako zagorzały przeciwnik polityki rządu. I tym razem skorzystał więc z okazji, aby solidnie wypunktować praktyk Prawa i Sprawiedliwości.

Obecna afera to jeden z wielu przykładów niewłaściwego dysponowania pieniędzmi publicznymi w naszym kraju. W maju przelałem znaczącą dla mnie kwotę na pomoc polskiej służbie zdrowia, bo widzę i wiem od znajomych lekarzy, jak bardzo jest niedofinansowana. Mam jednak świadomość, że to obowiązkiem państwa powinno być finansowanie tak służby zdrowia jak i pracowników innych branży, którzy zostali najsilniej poszkodowani w wyniku pandemii. Z ulgą przyjąłem informację Ministerstwa Kultury o tym, że rząd przynajmniej chwilowo wstrzymuje planowane wypłaty. Oburzenie społeczeństwa zaczyna zbierać swoje plony. Być może ktoś rzetelnie zastanowi się, komu faktycznie potrzebna jest pomoc, a kto doskonale sobie poradzi bez niej - zakończył z nutką nadziei idol młodzieży.

Wierzycie, że jego apel trafi w sumienia niektórych kolegów i koleżanek z branży?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(283)
Wer
4 lata temu
Powinni teraz się wszyscy wstydzić! Zarabiali najwięcej i żyli ponad stan. Trzeba było wcześniej myśleć i odkładać kasę a nie teraz wyciągać ręce po nasze! Pamiętajcie to nie jest kasa panstwa, to jest kasa z naszych podatków!
Anna
4 lata temu
Wstyd zapamiętamy te nazwiska na liście hańby .
Iza
4 lata temu
Wkurwiłam się jak się dowiedziałam ile pieniędzy jest wyrzucanych w błoto :/
Ala
4 lata temu
Golce-niesamowite palace, samochody, wlasne studio nagraniowe.Kozidrako-Pietrasy (Bajm)- jak wyzej, plus samolocik, plus willa w Hiszpanii..Reszta-piekne wypasione domy, apartamenty, luksusowe samochody, ktorymi szpanuja na fejsikach czy insta.To jest CHORE. Wyciagac reke po nasze pieniadze, jak ceny rosina jak szalone, a zwykly czlowiek drzy o prace.No trafilo mnie!
Ania
4 lata temu
Pan Pietras Bajm zainkasowal prawie 700 tyś. Beata Pietras Bajm podobna kwota...naprawdę nie mam słów. Przez lata inkasowali miliony zlotych, mają odłożone zaskorniaki i oboje na firmę Bajm dostali takie bajonskie kwoty. WSTYD !!!
Najnowsze komentarze (283)
45
4 lata temu
I za to cenię TACO 👍Młody człowiek , ale dojrzały i konsekwentny . I tak trzymać 👍
Asiek81
4 lata temu
Masakra co się dzieje w tej Polsce ,nie mieszkam w Polsce ale my Polacy mieszkający za granicą będziemy musieli płacić w Polsce podatek mimo że tam nie mieszkamy i nie żyjemy , będziemy musieli spłacać te długi które państwo robi i rozdaje pieniądze ! Dlatego chcą od nas ściągać pieniądze ,straszne to wszystko co się dzieje w tym kraju !!
Eli
4 lata temu
Mądrze młody człowiek mówi. Brawo
Marta
4 lata temu
Dołożę jeszcze swoje 850 zl. zasiłku, które dostałam po utracie pracy.
Lista hien
4 lata temu
Nigdy więcej nie pójdę na koncert któregoś z nich. Jak będą w jakimś programie, przełączę kanał.
Czarna lista
4 lata temu
Przeczytałam listę sprzedawczyków. Nigdy więcej nie pójdę na koncert któregoś z nich. Jak będą w jakimś programie, przełączę kanał.
Się pytam
4 lata temu
Jakim prawem rząd rozdaje MOJE pieniądze wyżej wymienionym?!
Sylwester
4 lata temu
Chylińska dostała 665 tys przez swoją agentkę Top Management. Dlaczego skupiacie się tylko na nazwiskach? Sprawdźcie agentów! Te pieniądze im się NIE należą. Trzeba wspierać teatry itp. tam gdzie aktorzy i personel nie mają kasy, trzeba sfinansować koszty utrzymania, a nie rozdawać miliony tym, którzy i tak mają kupę forsy. Im bardziej bogaty tym więcej dostał. Brawa dla tych, którzy ręki po nasze pieniądze nie wyciągają. Brawo Kult i inni!
Tyty
4 lata temu
Ciekawe ile wezmie Zenek zeby syn mogl sie za Nasz hajs bawic :)
Gość
4 lata temu
A kim właściwie jest ten człowiek bez tożsamości.
obcy
4 lata temu
Nic nie piszecie o Rojku i Rojkowej, czyli niejaki INDEPENDENT, ci zakasowali 2 bańki, czyli w 2019 zakasowali 4, kasę otrzymują od marszałka, wojewody i innych sponsorów i jeszcze im mało. Muzycy muszą występować za darmo
Lilian101
4 lata temu
Wojtek Mazolewski jest benificjentami pomocy rządowej.
Xero
4 lata temu
A kto by Ci dał tę złotówkę?
Kaśka
4 lata temu
Ciekawe czy Krystyna Janda wyciągnęła rękę po pieniądze od rządu na który bez przerwy pluje?
...
Następna strona