Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|
aktualizacja

Żabson drwi z dotacji dla Bayer Full: "Szkoda, że mi nie dali, to bym se drugiego rolexa kupił za SIANO PODATNIKÓW"

261
Podziel się:

"Swoją drogą patent Bayer Full na wzięcie dwa razy na impresariat i na zespół jest cudowny, widać kto się szkolił w PRL z poboru dofinansowań" - napisał 26-letni raper. Dziwicie się mu?

Żabson drwi z dotacji dla Bayer Full: "Szkoda, że mi nie dali, to bym se drugiego rolexa kupił za SIANO PODATNIKÓW"
Żabson komentuje decyzje rządu (Instagram, ONS)

Pandemia koronawirusa odbiła się na sytuacji finansowej większości polskich celebrytów. Panoszący się po kraju patogen sparaliżował na kilka miesięcy cały przemysł rozrywkowy, tym samym skazując wiele gwiazd na przymusowe bezrobocie. Niektórzy przenieśli więc swoją działalność do internetu, inni natomiast skupili się na narzekaniu na sytuację w tabloidach.

Okazuje się, że w tej patowej sytuacji część gwiazd jednak może liczyć na pomoc państwa. Rząd wpadł na pomysł, aby pomóc artystom i postanowił wypłacić niektórym dotacje z Funduszu Wsparcia Kultury. Wsparcie otrzyma ponad dwa tysiące podmiotów, a wśród beneficjentów znaleźli się między innymi: zespół Weekend (520 tysięcy), Golec Uorkiestra (1,8 miliona) czy Bayer Full, którego liderem jest znany z nienawiści do gejów, Sławomir Świerzyński (łącznie 550 tysięcy).

Zobacz także: Wokalista Bayer Full ostro o gejach: "W życiu mi się nie spodoba, że dwóch facetów się całuje!"

Niestety, nie wszyscy artyści kwalifikują się do otrzymania od rządu finansowego wsparcia. Jednym z takich muzyków jest Mateusz Zawistowski (lepiej znany pod pseudonimem Żabson), jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia i współczesny idol nastolatków. W opublikowanej w sobotę na Instagramie relacji 26-latek w żartobliwym tonie odniósł się do decyzji władz, publikując listę z wypisanymi zespołami i wokalistami, którym udało się załapać na datek.

Szkoda, że nie dali, to bym se drugiego rolexa kupił za siano podatników - zadrwił Żabson. Swoją drogą patent Bayer Full na wzięcie dwa razy na impresariat i na zespół jest cudowny, widać kto się szkolił w PRL z poboru dofinansowań.

A zamiast pisania tekstów mogłem się uczyć pisać podania o dofinansowanie - dopisał Zawistowski w kolejnej relacji.

Też mielibyście na jego miejscu poczucie niesprawiedliwości?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(261)
Hańba
2 lata temu
Moim zdaniem np 4 miliony na teatr to ogromnie duża suma. Małe firmy upadają, nie lepiej tak te pieniądze umieścić.
Poeta
2 lata temu
I ma rację!
Anka
2 lata temu
Zamiast pieniędzy na szpitale poszły na wasze już i tak luksusowe życie!Co sobie kupicie ?zegarek,torebke czy kolejny ciuszek u projektanta a może wyjedziecie odpocząć z rodzinka??Macie niejedno życie ludzkie na sumieniu bo nie było respiratora i jak się z tym czujecie????Brawa dla was polscy celebryci!!!
Hmm
2 lata temu
Bogaty dostanie 500 tys. Za kilka miesięcy bez śpiewania a biedny pracujący za minimalną zarobi to w 21 lat... Kpina... Proponuję im dać takie pieniądze jakie dostaje zwykły bezrobotny...
Świętobliwy
2 lata temu
Szpitalom brakuje pieniędzy.Małe firmy upadają ludzie tracą prace a ONI wspierają m.in "Disco Polo".Żenada totalna.
Najnowsze komentarze (261)
Gaga
2 lata temu
Ten chłop pokazuje jaką ma klasę, idzie po trupach bo idzie kasę.
Kult
2 lata temu
Jeżeli to są dotacje na kulturę, to w wypowiedziach pana Świerzyńskiego kultury brak. Zatem sprawiedliwie byłoby gdyby pan nic nie dostał.
Bosman
2 lata temu
Wierze panu, jacht pali dużo i to kosztuje. Proszę się jednak nie smucić, przecież i tak jest już po sezonie.
Szkoda słów.
2 lata temu
Mógłbym tu napisać co myśle o panu, panie Świerzyński. Nie są to miłe słowa, więc by nie schodzić do pańskiego poziomu, powstrzymam się.
WOS
2 lata temu
Bardzo nie ładnie, że wspominasz ludzim którzy zgłaszają się do was z prośbą o pomoc. Jeśli odmawiasz pomocy twoja sprawa, ale nie wypominaj.
Eska
2 lata temu
Sławomirze Świerzyński, przechwalasz się że sprzedałeś 17 mln płyt. Jeśli na jednej płycie zarobiłeś chociaż złotówkę to jak ci nie wstyd wyciągać rękę po pomoc od Państwa.
Cozatyp
2 lata temu
Sławomir Świerzyński z Bayer Full PolsatNews wyzywa ludzi od „cymbałów”. Powodem jest sprzeciw ludzi wyrażony w komentarzach na przyznanie tak wysokiej dotacji. panie Sławomirze, niech pan się trochę zastanowi nad własnym „ja”
Monika
2 lata temu
A ja straciłam pracę w październiku i dostanę zasiłek w wys. 900 zł.brutto miesięcznie. Katastrofa. Takim ludziom powinien rząd pomagać.
Jork 69
2 lata temu
Bayer Full potrzebuje na następne wakacje w Chinach
SANDRA
2 lata temu
AGNIESZKA SHE SENT ME MY HEART
SANDRA
2 lata temu
DUA AGNIESZKA KONIECZNA WYSŁALA MI SERCE
SANDRA
2 lata temu
NAPRAWDE? DZIEKUJE MOJA TUMACZKO KOCHANA
SABINA
2 lata temu
I WANT TO HUG YOU TO CHCE PRZYTULIĆ CIE AGNIESZKA KONIECZNA
SABINA
2 lata temu
A HE LOVES YOU TO KOCHA CIĘ
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie