Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Tadeusz Rydzyk krytykuje "ekoterrorystów" i uderza w Gretę Thunberg: "To dziecko ma się uczyć, a nie MANIPULOWAĆ"

247
Podziel się

Przedsiębiorczy duchowny ponownie pokusił się o kontrowersyjny monolog na antenie Radia Maryja. Tym razem wziął pod lupę ochronę środowiska naturalnego...

Tadeusz Rydzyk krytykuje Gretę Thunberg.
Tadeusz Rydzyk krytykuje Gretę Thunberg. (East News)
bCFGeZeJ

Tadeusz Rydzyk od lat może poszczycić się statusem najbardziej przedsiębiorczego duchownego w kraju. Katolicki biznesmen opływa w pieniądze nie tylko dzięki wsparciu partii rządzącej, której przedstawiciele regularnie bywają w prowadzonych przez niego mediach, lecz także dzięki wpłatom bezgranicznie ufających mu wiernych. Mimo tego duchowny wciąż żali się na swój los i walczy o środki na kolejne inwestycje.

Nie da się ukryć, że toruński biznesmen przeżywa ostatnio najlepszy okres w swojej dotychczasowej "karierze". Na konto fundacji Rydzyka Lux Veritatis pieniądze z budżetu państwa płyną wartkim strumieniem, a na dobrostan redemptorysty i powodzenie jego licznych biznesów zmuszeni są zrzucać się wszyscy podatnicy, bez względu na to, czy są katolikami, czy nie. Kilkanaście miesięcy temu głośno było też o jednej z jego wypowiedzi, w której skromnie zażądał "miliarda albo dwóch"...

bCFGeZeL

Oprócz kwestii biznesowych ojciec Tadeusz Rydzyk stara się też angażować w bieżące sprawy społeczne i polityczne. Nie ma wątpliwości, że jego poglądy można śmiało zaliczyć do kontrowersyjnych, przez co wyraźnie rozochocony redemptorysta wciąż raczy wiernych swoimi "natchnionymi" monologami na antenie Radia Maryja. Tym razem biznesmen wziął pod lupę nośny ostatnio temat ekologii.

"Co robią ci ekoterroryści, to widać bardzo wyraźnie po Puszczy Białowieskiej. Ona jest w dużej mierze zniszczona. (...) Ekoterroryści niszczyli tych ludzi, którzy są bezradni" - rozpoczął swoją wypowiedź toruński redemptorysta.

W dalszej części kontrowersyjnego monologu Tadeusz Rydzyk wspomina zmarłego niedawno Jana Szyszkę, który chętnie i często gościł w prowadzonych przez niego mediach. Tu także pokusił się o kilka refleksji.

bCFGeZeR

"Niszczyli prof. Jana Szyszkę, najwybitniejszego polskiego specjalistę w tej dziedzinie. Myślę, że właśnie oni przyspieszyli jego śmierć. (...) Szyszkę odstrzelili w tym rządzie, ta dobra zmiana i zrobili ministrem doktora ekonomii, który teraz jest szefem od klimatu. Jakieś tu dziwne rzeczy są" - kontynuował.

W dalszej części swojej wypowiedzi Rydzyk nie mógł ukryć wyraźnego oburzenia z powodu starań lewicy o rozszerzenie praw zwierząt. Biznesmen w sutannie co prawda nie powiedział wprost, o której partii mowa, jednak to właśnie członkowie Lewicy stanowią zdecydowaną większość Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Zwierząt Hodowlanych.

"To się nazywa w Piśmie Świętym "sodomici". Zachowania z ludźmi wbrew naturze... I tutaj też wbrew naturze. Wbrew naturze to jest samozagłada. (...) Przecież zwierzęta Pan Bóg dał człowiekowi, człowiek panuje nad zwierzętami - twierdzi.

Na koniec Tadeusz Rydzyk skrytykował ministra klimatu Michała Kurtykę. Wszystko z powodu zaproszenia, które wystosował do Grety Thunberg. Jak nietrudno się domyślić, redemptorysta raczej nie należy do osób, które pałają do niej szczególną sympatią...

bCFGeZeS

"Na światowy szczyt klimatyczny zaprosił Gretę Thunberg. Dziecko, które powinno się uczyć. To jeszcze dziecko, ma się uczyć, a nie manipulować innymi dziećmi, aby rozrabiały. Najpierw trzeba nauczyć te dzieci szacunku do przyrody" - skwitował.

Myślicie, że Greta Thunberg weźmie sobie jego słowa do serca i "nauczy się szacunku do przyrody"?

bCFGeZeT
bCFGeZfm
KOMENTARZE
(247)
Chora
6 miesięcy temu
Proszę sprawdzić na co choruje ta biedna dziewczyna. Nie dość, że ma zespół Aspergera, to ma jeszcze zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i wybiórczy mutyzm. Wystarczy poszukać w Google co to znaczy…
Reiso
6 miesięcy temu
Ich zdjęcia obok siebie są po prostu genialne. Szczególnie ta mina Grety, która oznacza "co ten stary bredzi". Można Grety nie lubić, ale w porównaniu z Rydzykiem to wzór inteligencji. Lepiej mieć Aspergera i skupiać się mocno na danej, ale słusznej sprawie, niż być takim typem jak on. Pomijając jej metody, to ona przynajmniej działa w słusznym celu i faktycznie zależy jej na poprawie klimatu, a Rydzykowi zależy tylko na poprawie zasobności swojego portfela.
Do psychiatry
6 miesięcy temu
I juz komentarze zasrane przez jednego typa z obsesja antyPIS i anty kościół, do psychiatry czubie
bCFGeZfn
anna
6 miesięcy temu
co się w tym kraju dzieje, ekolodzy wrogami, lekarze wrogami, sędziowie wrogami, niepełnosprawni wrogami, nauczyciele wrogami, ludzi wykształconych i dobrze zarabiających karze się coraz to większymi podatkami i opłatami a vipami stają nie nieuki i dziecioroby
gość
6 miesięcy temu
Kiedy wreszcie będzie kościół opodatkowany?
Najnowsze komentarze (247)
123
6 miesięcy temu
Tadzio to ruska ..............!!!
Alutka
6 miesięcy temu
Dziwią mnie ludzie ,którzy dają mu kase,dużo kasy?!Dziwna wiara- pomodlę się za Ciebie ale daj kase???!Co to za modlitwa????Jedne wielkie OSZUSTWO!!!!!
CZARNY RYDZ
6 miesięcy temu
oto wielka tajemnica wiary -- złoto i dolary
CZARNY RYDZ
6 miesięcy temu
oto wielka tajemnica wiary -- złoto i dolary
Gosc
6 miesięcy temu
Powiedział największy manipulator i ogłupiacz Polski
Vici
6 miesięcy temu
Nooo...a najlepiej jak to dziecko by się uczylo na prywstnych lekcjach u Rydzyka...zazamknietymi drzwiami.Tylko niech Greta kupi zapas prezerwatyw.
Bpdzio 0
6 miesięcy temu
A pan z kad ma tytuł ojca z jakiej uczelni ? ? ? Panie filozofię.....
Żylaki.
6 miesięcy temu
A TY MIAŁEŚ BYĆ KSIĘDZEM A NIE SZUMOWINOM.
bCFGeZff
Asis
6 miesięcy temu
Ma rację. Do szkoły marsz...
JoB
6 miesięcy temu
To zupelnie jak Rudzyk! Tez powinien sie uczyc a nie manipulowac !
sraniewbanie
6 miesięcy temu
A może to Greta wykończyła Szyszkę , a wcześniej spowodowała słynny zamach i największą katastrofe w dziejach Rydzyka ?
Mike
6 miesięcy temu
Kawał. Złodzieja. To. Nie. Ksiądz. Powinien. Rozdawać. Biednym. A. Nie. Sam. Się. Bogaci. Wstyd
Naród
6 miesięcy temu
Kuje Rydzyka w oczy bo sam manipuluje mocherami daj kopertę daj kopertę !!!
solo777
6 miesięcy temu
Żadna małolata klimatu nie zmieni ekologia to bajki dorosłych ,nic nie zmienimy jeśli sami tego nie chcemy zmieniać ,przykład ekologii to kosmiczne ceny produktów typu samochód fotowoltaika, kogo na to stać ,do puki ropa się nie wyczerpie ekologii nie będzie zapomnijcie o tym i przygotujmy się na najgorsze ,czerpcie z życia ile się da ,my tego nie zmienimy światem rządzą korporacje naftowe ,jedynym rozwiązaniem są środki drastyczne likwidujące właścicieli wielkich korporacji a pieniądze po nich zagospodarować w faktyczną ekologię ,po prostu przejść na energię elektryczną czyli fotowoltaika tania jak i pojazdy elektryczne w takim stopnu aby każdego było na to stać coś za coś
...
Następna strona
bCFGeZfH